Aztech DSL5001en Modem Kurulumu (Resimli)

25.02.2018
13
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Aztech DSL5001en Modem Kurulumu (Resimli)

Aztech DSL5001en Modem kurulumu nasıl yapılır? Aztech DSL5001en Modem şifresi nedir? Aztech DSL5001en Modem internet ayarları nasıl yapılır? Aztech DSL5001en Modem kopma sorunu nasıl giderilir? Aztech DSL5001en Modem kurulumu yapılırken nelere dikkat edilmelidir? Aztech DSL5001en Modem kanal ayarları nasıl yapılır?

Aztech DSL5001en Modem kurulum işleminin gerçekleştirilebilmesi için öncelikle modem kablo bağlantılarının takılı olduğundan ve modem üzerinde bulunan ışıkların sabit olarak yandığından emin olmanız gerekiyor. Servis sağlayıcınızdan (ttnet, vodafone, superonline v.b.) adsl kullanıcı adı şifre bilgisini aldıysanız eğer modem kurulumuna başlayabilirsiniz. Modeme kablolu veya kablosuz olarak bağlı olan bir cihaz üzerinden boş bir internet sayfası açarak yukarıda yer alan adres satırına 192.168.1.1 yazarak Enter tuşuna basıp sayfaya giriş yapalım.

aztech-dsl-5001en-modem

Sayfaya giriş yaptıktan sonra karşınıza modem arayüzü kullanıcı adı şifre ekranı gelecektir. Kullanıcı adı bölümüne admin Şifre bölümüne ise admin yazarak hemen alt tarafta yer alan Giriş butonuna basıp sayfa giriş yapıyoruz. (Not: Kullanıcı adı şifre hatalı uyarısı alıyorsanız eğer modemin hemen arkasında yer alan reset çukuruna bir iğne veya kürdan yardımıyla 5-10 sn basılı tutarak modeme reset attıktan sonra aynı bilgilerle giriş yapabilirsiniz.)

aztech-dsl-5001en-modem-kurulumu

Modem arayüzü sayfasına giriş yaptıktan sonra karşınıza modem internet ayarlarını yapılandıracağınız ekran gelecektir. Bu ekranda Kolay Kurulum yazan bölüme tıklayarak sayfaya giriş yapıyoruz.

aztech-dsl-5001en-modem-sifresi

Açılan sayfada öncelikle Saat dilimi yazan bölümde GMT +02:00 Atina, Helsinki, İstanbul, Kaire, Doğu Avrupa, İsrail seçeneğini işaretleyip hemen altında NTP Server bölümünde time.windows.com ibaresini işaretleyerek devam ediyoruz. Wan Bağlantısı yazan bölümde Kullanıcı adı alanına servis sağlayıcınızdan (ttnet, vodafone, superonline v.b.) almış olduğunuz kullanıcı adını uzantısıyla beraber yazarak hemen altındaki Şifre bölümüne yine servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz şifreyi yazıp modem internet ayarlarını tamamlıyoruz. Kablosuz ayarları yapılandırabilmeniz için..

aztech-dsl-5001en-modem-kablosuz-ayarlari

Modem internet ayarlarını yapılandırdıktan sonra kablosuz ayarları yapılandırabilmeniz için Kablosuz bölümünde yer alan SSID alanına Türkçe karakter bulundurmadan, boşluk bırakmadan bir kablosuz ağ (Wi-Fi) adı belirlemeniz gerekiyor. Kablosuz ağ adını belirledikten sonra hemen altında Parola bölümüne Türkçe karakter bulundurmadan, boşluk bırakmadan, en az 8 karakter  harf ve rakam olacak şekilde bir kablosuz ağ (Wi-Fi) şifreyi belirleyerek sayfanın en altında yer alan Uygula butonuna basıp modem kurulumunu tamamlıyoruz.

Kurulum adımlarını doğru bir şekilde yaptığınız takdirde internete giriş yapamıyorsanız, internet hizmetini almış olduğunuz servis sağlayıcınız ile irtibat kurmanız gerekebilir.

Yönetici | Owner | Teknoloji Devri |
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.