Aztech DSL5005en Modem Kurulumu (Resimli)

26.02.2018
9
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Aztech DSL5005en Modem Kurulumu (Resimli)

Aztech DSL5005en Modem kurulumu nasıl yapılır? Aztech DSL5005en Modem şifresi nedir? Aztech DSL5005en Modem kablosuz ayarları nasıl yapılır? Aztech DSL5005en Modem internet ayarları nasıl yapılır? Aztech DSL5005en Modem kopma sorunu nasıl giderilir? Aztech DSL5005en Modem kurulumu yapılırken nelere dikkat edilmelidir? Aztech DSL5005en Modem port açma işlemi nasıl gerçekleştirilir?

Aztech DSL5005en Modem kurulum işleminin sağlanabilmesi için öncelikle modem kablo bağlantılarının takılı olduğundan emin olmanız gerekiyor. Modem kablo bağlantılarınız takılı ise eğer ayrıca modem üzerinde yer alan ışıklar sabit olarak yanması gerekiyor. Servis sağlayıcınızdan (ttnet, vodafone, superonline v.b.) adsl kullanıcı adı şifre bilgisini aldıysanız modem kurulum işlemine başlayabilirsiniz. Öncelikle modeme kablolu veya kablosuz olarak bağlı olan bir cihaz üzerinden internet tarayıcısını açarak yukarıda yer alan adres satırına 192.168.1.1 yazıp Enter butonuna basarak sayfaya giriş yapalım.

aztech-dsl-5005en-kurulumu

Modem ip adresini yazarak sayfaya giriş yaptıktan sonra kullanıcı adı şifre ekranı gelecektir. Bu sayfada Username bölümüne admin Password bölümüne ise admin yazarak hemen alt tarafta yer alan Login butonuna tıklayıp sayfaya giriş yapalım. 

aztech-dsl-5005en-modem

Kullanıcı adı şifreyi yazdıktan sonra karşınıza modem arayüzü sayfası açılacaktır. Açılan sayfada yukarıda yer alan seçeneklerden Kolay Kurulum sekmesine tıklayarak  modem internet ayarlarını yapılandıracağımız sayfaya giriş yapıyoruz. Açılan sayfada Kullanıcı Adı bölümüne servis sağlayıcınızın (ttnet, vodafone, superonline v.b.) size vermiş olduğu kullanıcı adını uzantısıyla (örn: @ttnet) beraber yazdıktan sonra hemen altında yer alan Şifre bölümüne ise yine servis sağlayıcınızın size vermiş olduğu şifreyi yazarak internet ayarlarını tamamlıyoruz.

aztech-dsl-5005en-modem-sifresi

Modem internet ayarlarını yapılandırdıktan sonra kablosuz ayarları yapılandırabilmeniz için sayfanın altına doğru indiğinizde Kablosuz bölümünde SSID yazan alana Türkçe karakter bulundurmadan boşluk bırakmadan bir kablosuz ağ (Wi-Fi) adı belirlemeniz gerekiyor. Kablosuz ağ adını belirledikten sonra hemen altında yer alan Parola bölümüne ise Türkçe karakter bulundurmadan, boşluk bırakmadan, en az 8 karakter harf ve rakam olacak şekilde bir kablosuz ağ (Wi-Fi) şifresi belirleyerek sayfanın en altında yer alan Uygula butonuna tıklayıp ayarları kaydediyoruz. Modem internet ve kablosuz ayarlarını resimlerde belirtilen şekilde ayarladığınız takdirde modeme kablolu veya kablosuz bağlantı kurarak internete giriş yapabilirsiniz.

Kurulum adımlarını doğru bir şekilde yaptığınız takdirde internete giriş yapamıyorsanız, internet hizmetini almış olduğunuz servis sağlayıcınız ile irtibat kurmanız gerekebilir.

Yönetici | Owner | Teknoloji Devri |
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.