Aztech DSL5008en Modem Kurulumu (Resimli)

27.02.2018
38
Okuma Süresi: 5 dakika
A+
A-
Aztech DSL5008en Modem Kurulumu (Resimli)

Aztech DSL5008en Modem Kurulumu nasıl yapılır? Aztech DSL5008en Modem kablosuz ayarları nasıl yapılır? Aztech DSL5008en Modem şifresi nedir? Aztech DSL5008en Modem internet ayarları nasıl yapılır? Aztech DSL5008en Modem port açma işlemi nasıl gerçekleştirilir? Aztech DSL5008en Modem kopma sorunu nasıl giderilir? Aztech DSL5008en Modem kurulumu yapılırken nelere dikkat edilmelidir?

Aztech DSL5008en Modem kurulum işleminin gerçekleştirilebilmesi için öncelikle servis sağlayıcınızdan (ttnet, vodafone, superonline v.b.) ADSL kullanıcı adı şifre bilgisini almanız gerekiyor. Kullanıcı adı şifre bilgisini aldıysanız, modem üzerinde bulunan ışıklar sabit olarak yanıyor ise aynı zamanda kablo bağlantılarının tam olarak takılı olduğundan eminseniz eğer modem kurulum işlemine başlayabilirsiniz. Öncelikle modeme kablolu veya kablosuz olarak bağlı olan bir cihaz üzerinden boş bir internet sayfası açarak yukarıda yer alan adres satırına 192.168.1.1 yazıp Enter tuşuna basarak sayfaya giriş yapıyoruz.

aztech-dsl-5008en-modem

İp adresini yazıp sayfaya giriş yaptıktan sonra karşınıza modem arayüzü giriş kullanıcı adı şifre ekranı gelecektir. Bu sayfada Kullanıcı Adı yazan alana admin Şifre alanına ise admin yazarak hemen alt tarafta yer alan Giriş butonuna basarak modem arayüzü sayfasına giriş yapıyoruz. (Not: Kullanıcı adı şifre hatalı uyarısı alıyorsanız eğer modemin hemen arkasında yer alan reset çukuruna bir iğne veya kürdan yardımıyla 5-10 sn basılı tutarak modeme reset attıktan sonra aynı bilgilerle modem arayüzüne giriş yapabilirsiniz.)

aztech-dsl-5008en-modem-kurulumu

Modem arayüzü sayfasına giriş yaptıktan sonra modem internet ayarlarını yapılandırabilmeniz için açılan sayfada yukarıda yer alan seçeneklerden Kolay Kurulum sekmesine tıklayarak modem internet ve kablosuz ayarlarını yapılandıracağımız sayfaya giriş yapıyoruz.

aztech-dsl-5008en-modem-ayarlari

Kolay Kurulum sayfasına giriş yaptıktan sonra burada dikkat edilmesi gereken nokta ikinci sırada yer alan saat dilimidir. Saat dilimi bölümünde GMT +02:00 Atina, Helsinki, İstanbul, Kaire, Doğu Avrupa, İsrail seçeneğini işaretleyerek hemen altında yer alan NTP Server bölümünde time.windows.com seçeneğini belirlemeniz gerekiyor. WAN Bağlantısı bölümünde Kullanıcı adı bölümüne servis sağlayıcınızdan (ttnet, vodafone, superonline v.b.) almış olduğunuz adsl kullanıcı adını uzantısıyla (örn: @ttnet) beraber yazarak, hemen altında yer alan Şifre bölümüne yine servis sağlayıcınızın size vermiş olduğu şifreyi yazıp modem internet ayarlarını tamamlıyoruz. Kablosuz ayarları yapılandırabilmeniz için..

aztech-dsl-5008en-modem-sifresi

Modem internet ayarlarını yapılandırdıktan sonra kablosuz ayarları yapılandırabilmeniz için sayfanın hemen alt kısmında yer alan Kablosuz bölümünde SSID alanında Türkçe karakter bulundurmadan, boşluk bırakmadan bir kablosuz ağ (Wi-Fi) adı yazmanız gerekiyor. Kablosuz ağ adını belirledikten sonra hemen altında yer alan Parola bölümüne ise Türkçe karakter bulundurmadan, boşluk bırakmadan, en az 8 karakter harf ve rakam olacak şekilde bir şifre belirleyerek sayfanın en altında bulunan Uygula butonuna basarak modem kurulumunu tamamlıyoruz. Gerekli tüm ayarları yukarıdaki resimlerde belirtildiği gibi yapılandırdıktan sonra modeme kablolu yada kablosuz bağlantı kurarak internete giriş yapabilirsiniz.

Kurulum adımlarını doğru bir şekilde yaptığınız takdirde internete giriş yapamıyorsanız, internet hizmetini almış olduğunuz servis sağlayıcınız ile irtibat kurmanız gerekebilir.

Yönetici | Owner | Teknoloji Devri |
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.