Aztech DSL605ew Modem Kurulumu (Resimli)

23.02.2018
34
Okuma Süresi: 5 dakika
A+
A-
Aztech DSL605ew Modem Kurulumu (Resimli)

Aztech DSL605ew Modem kurulumu nasıl yapılır? Aztech DSL605ew Modem internet ayarları nasıl yapılır? Aztech DSL605ew Modem şifresi nedir? Aztech DSL605ew Modem kablosuz ayarları nasıl yapılır? Aztech DSL605ew Modem kopma sorunu nasıl giderilir? Aztech DSL605ew Modem kurulumu yapılırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Aztech DSL605ew Modem kurulum işleminin gerçekleştirilebilmesi için öncelikle servis sağlayıcınızdan(ttnet, vodafone, superonline v.b.) adsl kullanıcı adı şifre bilgisini almanız gerekiyor. Kullanıcı adı şifre bilgisini aldıktan sonra modem üzerinde yer alan ışıklar sabit olarak yanıyorsa aynı zamanda kablo bağlantılarını da tam olarak taktığınızdan eminseniz modem kurulum işlemine başlayabilirsiniz. Öncelikle modeme kablolu veya kablosuz olarak bağlı olan bir cihaz üzerinden boş bir internet sayfası açarak yukarıda yer alan adres satırına 192.168.1.1 yazıp Enter tuşuna basarak sayfaya giriş yapalım.

aztech-dsl-605ew-modem-kurulumu

Modem arayüzü sayfası açıldıktan sonra, Username yazan bölüme modem arayüzü kullanıcı adını admin olarak, Password bölümüne ise yine modem arayüzü şifresi olarak admin yazıp en altta yer alan Log In butonuna tıklayıp sayfaya giriş yapıyoruz. (Not: Kullanıcı adı şifre hatalı uyarısı alıyorsanız eğer modemin hemen arkasında yer alan reset çukuruna bir iğne veya kürdan yardımıyla 5-10 sn basılı tutarak modeme reset attıktan sonra aynı bilgilerle giriş yapabilirsiniz.)

aztech-dsl-605ew-modem-sifresi

Kullanıcı adı şifre bilgisini giriş yaptıktan sonra karşınıza modem arayüzü sayfası açılacaktır. Açılan sayfada modem internet ayarlarını yapılandırabilmeniz için sol tarafta bulunan kategorilerden Quick Start sekmesine tıklayarak sayfaya giriş yapalım.

aztech-dsl-605ew-modem-kablosuz-ayarlari

Quick Start bölümüne giriş yaptıktan sonra, öncelikle açılan sayfada Disconnect butonuna tıklayarak bu butonu Connect pozisyonuna alıyoruz. Servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz kullanıcı adı şifre bilgisini giriş yapabileceğiniz bu ekranda Username bölümüne servis sağlayıcınızdan (ttnet, vodafone, superonline v.b.) almış olduğunuz kullanıcı adını, hemen altında yer alan Password bölümüne ise yine servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz şifreyi yazarak, Connect butonuna tıklıyoruz.

aztech-dsl-605ew-modem-port-acma

Modem internet ayarlarını yapılandırdıktan sonra kablosuz ayarları yapılandırabilmeniz için açılan sayfanın sol tarafında yer alan menülerden Wireless sekmesine tıklayarak hemen altında açılan bölümde Setup sekmesine tıklayıp modem kablosuz ayarları sayfasına giriş yapıyoruz.

aztech-dsl-605ew-modem-sifre-ayarlari

Setup sayfasına tıklayıp giriş yaptıktan sonra açılan bölümde Primary SSID yazan bölüme Türkçe karakter bulundurmadan, boşluk bırakmadan bir kablosuz ağ (Wi-Fi) adı belirleyerek sayfanın hemen altında yer alan Apply butonuna tıklayıp, ardından sayfanın hemen altında yer alan Restart Access Point yazısına tıklayarak ayarların kaydedilebilmesi için modemi yeniden başlatıyoruz.

aztech-dsl-605ew-modem-kanal-ayarlari

Modem kablosuz ağ adını belirledikten sonra, kablosuz şifre belirleyebilmeniz için yine sol tarafta yer alan menülerden Wireless sekmesine tıklayıp, hemen altında açılan bölümde Security sekmesine tıklayarak sayfaya giriş yapıyoruz.

aztech-dsl-605ew-modem-ayarlari

Security sekmesine tıkladıktan sonra açılan sayfada, şifreleme türleri bulunan bölümde WPA seçeneğini işaretliyoruz. WPA seçeneği işaretlendikten sonra Pre-Shared Key yazan bölüme Türkçe karakter bulundurmadan, boşluk bırakmadan en az 8 karakter olacak şekilde bir şifre belirleyerek sayfanın sağ en altında yer alan Apply butonuna tıklayıp, ardından sayfanın hemen altında yer alan Restart Access Point yazısına tıklayarak ayarların kaydedilebilmesi için modemi yeniden başlatıyoruz.

aztech-dsl-605ew-modem-kopru-modu

Gerekli tüm ayarları yapılandırdıktan sonra modem yeniden açılıp ışıklar sabitlendiği takdirde kablolu veya kablosuz bağlantı kurarak internete giriş yapabilirsiniz.

Kurulum adımlarını doğru bir şekilde yaptığınız takdirde internete giriş yapamıyorsanız, internet hizmetini almış olduğunuz servis sağlayıcınız ile irtibat kurmanız gerekebilir.

Yönetici | Owner | Teknoloji Devri |
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.