Çalınan Facebook Hesabını Geri Alma

17.12.2017
41
Okuma Süresi: 9 dakika
A+
A-
Çalınan Facebook Hesabını Geri Alma

Çalınan Facebook Hesabı nasıl geri alınır? Facebook ile kimlik onaylama işlemi nasıl yapılır? Facebook hesabı çalınan kullanıcılar için geri alma işlemi nasıl yapılır? Facebook hesap kurtarma işlemi nasıl gerçekleştirilir? Facebook şifre sıfırlama kodu gelmeyen hesaplar nasıl kurtarılır? Facebook hesabı kimlik ile onaylama nasıl yapılır? Facebook kimlik ibrazı nasıl gerçekleştirilir? Facebook hesap kurtarma işlemi yapılırken nelere dikkat edilmelidir?

Facebook’da kullanıcılar içinin yaşanan en çok problem şifre unutulmasıdır. Facebook hesabı mobil cihazlarda bulunan Facebook uygulamasında sürekli açık olduğundan dolayı mevcut şifre her zaman unutulmaktadır. Unutulan Facebook şifreleri veya çalınan hesaplar nedeniyle kullanıcılar sürekli endişeye kapılıp hesap verilerinin kopyalanması veya farklı problemler yaşanmasını istemezler. Peki Facebook hesabının şifresi unutulduğunda veya hesap çalındığında kayıtlı olan cep telefon numarası ve e-posta erişimi bulunmuyorsa hesap kurtarma adımları aşağıdaki gibidir.

Öncelikle cep telefonunuzdan giriyorsanız eğer Facebook mobil uygulamasını kullanmadan cep telefonunda bulunan Google Chrome tarayıcısı veya farklı olarak kullanılan tarayıcılardan giriş yapmanız gerekiyor, cep telefonu üzerinden erişim imkanınız bulunmuyorsa Facebook’a sürekli giriş yaptığınız bilgisayar üzerinden hesap kurtarma olanağınız daha yüksektir. Öncelikle bilgisayarınızdan veya cep telefonunuzdan Facebook web sitesine giriş yapıyoruz. Facebook ana sayfasına giriş yaptıktan sonra E-posta veya Telefon ve Şifre bölümünün hemen altında bulunan Hesabını mı unuttun? seçeneğine tıklayıp devam ediyoruz.

1-facebook-kimlik-ibrazı

Facebook web sitesine giriş yaptıktan sonra Hesabını mı unuttun? seçeneğine tıkladığımızda karşımıza hesaba kayıtlı olan cep telefon veya e-posta seçenekleri gelecektir. Hesaba kayıtlı olan e-posta veya cep telefon numarasına erişiminiz bulunmuyorsa yapmanız gereken tek işlem öncelikle ulaşma imkanınız varsa e-posta adresini kurtarma veya cep telefon numaranızı kontrol etmek olacaktır. (NOT: Cep telefon numarası iptal olduktan sonra veya operatör değişikliği yapıldığında Facebook şifre sıfırlama kodu göndermiyor bilginize.) Kayıtlı olan bilgileri kontrol ettikten sonra hiçbir şekilde erişiminiz yoksa eğer yapmanız gereken tek işlem bu pencerenin hemen altında bulunan Bunlara artık erişimin yok mu? seçeneğine tıklayıp bu alan üzerinden devam ediyoruz.

2-facebook-hesap-kurtarma

E-posta Adresine Yeniden Erişim Kazanmayı Dene penceresi geldikten sonra, burada dikkat edilmesi gereken tek husus Facebook’a sürekli giriş yaptığınız cihaz üzerinden bu bölümü açmak olacaktır, örnek olarak Facebook’a sürekli giriş yapılan cihazın web tarayıcısı veya Google Chrome üzerinden Facebook web sitesine giriş yapıp Bunlara artık erişimin yok mu? seçeneğine tıkladıktan sonra aşağıdaki resimde bulunan pencere açılacaktır. Açılan pencerede E-postama Erişemiyorum seçeneğine tıklayıp devam ediyoruz.3-facebook-geri-alma

E-postama erişemiyorum seçeneğine tıkladıktan sonra Sana Nasıl Ulaşabiliriz? sayfası gelecektir. Burada dikkat edilmesi gereken alan bu bölüm çoğu kullanıcılarda açılmaz. Açılmamasının sebebi ise Facebook’a sürekli giriş yapılan cihaz üzerinden denenmemesi veya farklı bir bilgisayar üzerinden bu bölümü açmaktır. Sana Nasıl Ulaşabiliriz? bölümüne ulaşabilmek için Facebook’a sürekli giriş yapılan cep telefonu, bilgisayar v.b. cihazlar, Facebook’a bağlanırken kullandığınız Wi-fi bağlantısı veya mobil veri bağlantısı veya bulunduğunuz konum bile bu pencerenin açılıp açılmamasını etkiliyor, bu bölüme ulaşabilirseniz eğer buradan Facebook hesabınızı kurtarabilirsiniz demektir. Aşağıdaki resimde bulunan bölüm açıldıysa eğer yapmanız gereken tek işlem Yeni E-posta bölümüne  herhangi bir Facebook hesabına kayıtlı olmayan ve sürekli giriş yapabildiğiniz bir mail adresi yazmanız gerekiyor. Çünkü Facebook buraya yazdığınız mail adresine bir mail gönderecek ve gönderilen mail üzerinden Facebook ile irtibata geçeceksiniz. Facebook’a kayıtlı olmayan sürekli giriş yapabildiğiniz mail adresini yazdıktan sonra en altta bulunan Devam butonuna basıp bir sonraki sayfaya geçiş yapıyoruz.

4-facebook-hesabini-kurtarma

Devam butonuna tıkladıktan sonra karşınıza açılan pencerede Giriş Yapamıyorum gelecektir. Bu formda yapmanız gereken işlem gerekli alanları doldurup Facebook’a göndermek olacaktır. Öncelikle bu alanda yazacağınız bilgiler kimlik üzerinde bulunan bilgilerinizde aynı olması gerektiği için sahte isimlerle açılan hesapları geri alamayacağınızı ve doğum tarihi farklı olan hesaplarda yine bu problemi yaşayacağınızı unutmayın. Öncelikle Nüfus cüzdanınızda yazan adınız soyadınız bölümünü birebir dolduralım, daha sonra Zaman tünelinizin internet adresi (URL) yazan bölümüne (http://www.facebook.com/kullaniciadiniz) şeklinde olan adresinizi farklı bir arkadaşınızın Facebook hesabına giriş yaparak buradan kendi profilinizi görüntüleyip bu adresi almanız yeterli olacaktır, bu adresi ekledikten sonra hemen altında bulunan sorununuzu seçin bölümüne size uygun olan sorunu seçip bulunmuyorsa Diğer seçeneğine tıklayıp devam etmeniz gerekiyor. Hemen altında bulunan cep telefonu numarası bölümüne şuan kullandığınız aktif cep telefon numarasını (Türkiye’de ikamet ediyorsanız eğer başına +90 ekleyerek) yazalım. Sorununuzu açıklayın bölümüne ise yaşadığınız sorunun kısa bi açıklamasını (örn: hesabima giriş yapamıyorum) yazmanız yeterli olacaktır.

Gerekli alanları doldurduktan sonra son olarak Kimliğiniz yazan bölüme Nüfus cüzdanı, evlilik cüzdanı, ehliyet, pasaport v.b. isim ve doğum tarihinizin aynı anda yazdığı devlet kurumundan verilen herhangi bir kimlik gibi bir belgeyi bu alana .jpeg dosya formatında yüklemeniz gerekiyor. Buraya yüklenecek olan kimlik resminde önemli olan isminiz ve doğum tarihinizdir, Facebook’a gerekli olmayan seri numarası, T.C. kimlik numarası veya diğer bilgilerinizi paylaşmanız gerekmiyor, bu alanları bir kağıt parçası veya kalem yardımıyla kapatarak bu şekilde resim alabilirsiniz. Paylaşmak istemediğiniz seri numarası veya T.C. kimlik numarası gibi bilgileri gizledikten sonra rahatlıkla Facebook ile kimliğinizi paylaşabilirsiniz, bu konuda herhangi bir endişeye kapılmayın Facebook sadece hesabın size ait olduğundan emin olmak istiyor. Tüm formu tamamen doldurduktan sonra en altta bulunan Gönder butonuna basıp formumuzu Facebook’a incelenmesi üzre gönderiyoruz.

5-facebook-mail-adresinin-unutulması

Gerekli formu Facebook’a gönderdikten sonra yapmanız gereken tek işlem yukarıda bulunan resimde Sana Nasıl Ulaşabiliriz? seçeneğine yazdığınız Facebook’a kayıtlı olmayan sürekli giriş yapabildiğiniz e-posta adresine gönderilecek olan maili kontrol etmeniz gerekiyor, göndermiş olduğunuz bilgiler ile kimlik üzerinde bulunan bilgileriniz uyuşuyorsa eğer, Kimliğinizi doğruladığınız için teşekkürler adında bir cevap gelecektir. Gelecek olan cevapta bulunan linke tıkladıktan sonra bu alandan yeni şifrenizi belirleyip Facebook hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Yönetici | Owner | Teknoloji Devri |
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 30 Yorum
 1. A.Kadir dedi ki:

  slm.cankuşbay ismi ile kullanılan ve hacklenen kardeşime ait suatbecerik@hotmail.com olarak giriş yaptığımız facebook ismi Arif Babaiğit olarak değiştirildi ve bütün çabalarımıza rağmen kurtarılamadı facebooka başvurduk hesabı komple kapattı daha sonra bizden kimlik istedi gönderdik hesabı gönderdiğimiz mail adresine kod göndermeden tekrar açtı fakat bize herhangi bir giriş için veya şifre yenileme için kod göndermedi kayıtlı mail adresi erişilemediği için ve diğer çözümlerde bu mail adresini değiştiremediğimiz için hesabı alamıoruz bu hesap köydeki kardeşimin bilgisayarı ile kullanıor idi kurtarmaya benim bilgisayerım ile uğraştığımız için galiba başaramıoruz yardımcı olabilirseniz sevinirim iyi günler

  1. Erbay dedi ki:

   Merhaba,

   Facebook’a sürekli giriş yapılan cihaz üzerinden bunlara artık erişimin yok mu? bölümü üzerinden devam ederseniz eğer, yeniden kimlik gönderilerek çalınmadan önceki bilgiler baz alınarak hesabı kurtarabilirsiniz. Fakat çalınmadan önceki bilgiler ile kimlik bilgileriniz uyuşmuyorsa hesabı farklı olarak geri alma imkanınız bulunmuyor.

 2. Utku İloğlu dedi ki:

  Selamlar facebook mobilden yanlışlıkla çıkış yaptım. Şifremi unuttum dedim eposta ve telefon bende. Epostama 6 haneli bir kod gönderildiğini söylüyor. Epostamı kontrol ediyorum herhangi bir mail yok. Telefonla doğrula seçeneğide gelmiyor. Sadece epostayla doğrula diyor. Ancak messengerde facebook hesabıma bağlıyım. Arkadaşlarıma mesaj atabiliyorum ama facebook uygulamasına giriş yapamıyorum. Facebook şifre sıfırlama kodu dışında facebooktan bildirimler epostama gelmeye devam ediyor. 1 haftadır deniyorum herhangi bir çözüme ulaşamadım. İnternette de gerekli bilgi yok sadece sizi bulabildim. En yakın zamanda cevap vermeniz dileğiyle…

  1. Erbay dedi ki:

   Merhaba,

   Konuyla alakalı olarak Facebook Şifre Sıfırlama Kodu Gelmiyor makalemize göz atarak probleminizi çözebilirsiniz.

   1. sibel karğı dedi ki:

    merhabalar ben sibel karğı.2 hesabımı sildiğim halde halen benim iznim olmadan görülüyor.hesaplarıma ulaşamıyorumda .her yolu denedim.bir şeyler yapılsa edilse müdahalede edemiycem.defalarca şikayet gönderdim.ama malesef.lütfen bana yol gösterebilirmisiniz rica etsem

 3. görkem dedi ki:

  facebook calıntı yanlız e.mail biliyorum fakat kodmatik soruyor belli ki bu durum facebook calıntı nasıl erişim sağlarım hesabıma tekkür ederim

  1. Erbay dedi ki:

   Merhaba,

   Konuyla alakalı “Facebook Kodmatik Sorunu [ÇÖZÜLDÜ]” makalemizi ziyaret ederek probleminizi çözebilirsiniz.

 4. Remzi dedi ki:

  Merhabalar. Facebok hesabım Arap bir şahıs tarafından çalındı. Facebook’ta kayıtlı e-posta adresimin şifresini hatırlayamadığım için hesabımı kurtaramıyorum. Hesabın sürekli kullanıldığı iki akıllı telefon üzerinden açıkladığınız yöntemi denedim ancak Yeni E-Posta sayfası gelmedi. Başka ne yapabiliriz?

  1. Erbay dedi ki:

   Merhaba,

   Facebook’a sürekli giriş yaptığınız cihaz haricinde Facebook hesabını kullandığınız mobil veri ve Wi-Fi bağlantısını kontrol edebilirsiniz. Mobil veri bağlantısında gelmeyen yeni e-posta adresi gir bölümü, bazen sürekli giriş yapılan Wi-fi bağlantısı üzerinden açılabiliyor. Ayrıca tarayıcı üzerinden e-posta adresi ve eski şifreyi kullanarak giriş yapmak istediğinizde “Bu değişikliği yaptığını hatırlamıyorsan Buraya Tıkla” ibaresi geldiği takdirde bu bölüm üzerinden de hesabı kurtarabilirsiniz.

   1. Remzi dedi ki:

    Hocam hesaba daha önce giriş yapılan tüm cihazları denedik. Bahsettiğiniz gibi e-posta ve eski şifreyi girince “şifreniz değiştirildi” ibaresi çıkıyor. “Hesabımı güvene al” diyorum ancak yine e-posta adresine kod gönderme sayfası çıkıyor. “Erişimim yok” diyorum ve Facebook bana üzgün olduğunu belirtiyor 🙂

 5. sana dedi ki:

  merhaba. facebook hesabım çalındı sizin yaramci olduğunuz gibi ileri gidiyorum ama son aşmaya geldikten sonra
  yanı (Facebook ile iletişime geçtiğiniz için teşekkürler.) dediği yer (lınk) değil sadece bir yazi.
  ve onun aşağında şunu yaziyor
  (Birazdan e-postayla bir yanıt alacaksınız. Size daha fazla yardımcı olabilmemiz için önce e-postaya yanıt vermeniz gerekebilir.)
  bundan sonra mailime şu mesaj geliyor. (Merhaba Sana,

  Biz raporlarınızı inceledik ve bir sorun kalmamıştır görünür. Ama tekrar olursa, bilgilerinizi belirten bu e-postayı yanıtlayın. Size tüm yardımcı olmak için elimizden geleni yapıyoruz. herhangi bir rahatsızlık için Maalesef.

  Biz Yardım Merkezine, daha fazla bilgi ve sık sorulan sorulara cevaplar için tavsiye:

  https://www.facebook.com/help/?ref=cr

  Teşekkür ederim.)

  ama facebookum açilmiyor. bu maile yanitveriyorum cevap gelimiyor. teşekkürler.

  1. Erbay dedi ki:

   Merhaba,
   Bu gibi durumlarda yapmanız gereken işlem sürekli giriş yaptığınız cihaz üzerinden yeniden form göndermek olacaktır.

 6. sana sepahi dedi ki:

  merhaba hocam. bemim hesabim çalindı ben sizin yardamcı olduğunuz gibi gidiyorum ama son (Facebook ile iletişime geçtiğiniz için teşekkürler.) şu yazi giliyor bu link olarak gelmiyorç. bunun altında da şu yazi geliyor.
  (Birazdan e-postayla bir yanıt alacaksınız. Size daha fazla yardımcı olabilmemiz için önce e-postaya yanıt vermeniz gerekebilir.)
  az son mailime de şu mesaj geliyor.
  (Merhaba Sana,

  Biz raporlarınızı inceledik ve bir sorun kalmamıştır görünür. Ama tekrar olursa, bilgilerinizi belirten bu e-postayı yanıtlayın. Size tüm yardımcı olmak için elimizden geleni yapıyoruz. herhangi bir rahatsızlık için Maalesef.

  Biz Yardım Merkezine, daha fazla bilgi ve sık sorulan sorulara cevaplar için tavsiye:

  https://www.facebook.com/help/?ref=cr

  Teşekkür ederim )

  ama faceboo açilmiyor maile yanit gondiriyorum cevap gelmiyor. lutfen yardamci olunç teşekkürler.

  1. Erbay dedi ki:

   Merhaba,
   Bu gibi durumlarda yapmanız gereken işlem sürekli giriş yaptığınız cihaz üzerinden yeniden form göndermek olacaktır.

 7. Emirhan dedi ki:

  Hocam merhaba ben Facebook üzerinden oynana bir oyun oynıyorum ve bu oyuna 1 milyar kadar para yatırdım ancak hesabım çalındı lütfen yardım edin
  https://www.facebook.com/Emirhan.Walker54

 8. fatma bağcı dedi ki:

  hesabım çalınmış başka hesaptan baktığımda hesabım görünüyor.hesabımı geri almak istediğimde ( msn aderisini yazdığımda karşıma facebook kullanıcısı çıkıyor.)hiçbir şekilde hesabıma ulaşamadım .facebook hesabımdan profil linkini kopyaladım.ondan giriş yapmaya çalıştım ancak bu seferde hesap yoktur diyor.
  ancak hesabım görünür şekilde benim ne yapmam gerek lütfen yardımcı olun.

 9. gürkan can dedi ki:

  abi merhaba ben şifremi degiştim üni. sınavına hazırlandım. şifremi unuttum kod için girdim kapattığım telefon üzerine kod gelecek telefon kullanıma kapalı. nasıl geri aça bilirim yardımcı olursan çok sevinirim. facebooka mesaj attım bu gun kimlik dogrulama falan gibi bişey sormuyor bana çünkü ben sınava çalıstıgım için pc yi sattık.

  1. Erbay dedi ki:

   Merhaba
   Sürekli giriş yaptığınız cihaz üzerinden makaleyi detaylı inceleyerek kimlik ibrazı yöntemiyle hesabı kurtarmayı deneyebilirsiniz.

 10. Dursun kertis dedi ki:

  Facebookhesabına girdigim şifreyle giremedim değişmek istedim kod gönderdim telime o kodu oraya yazdım yine şifreyi değişemedim başka hesaptan bakıyorum facebook hesabim görünmüyor tek ben değil çevrem de bir kaç kişi daha aynı durum da ne yapmam lazım

 11. Ülkü dedi ki:

  Kardeşim ben hesabımı dondurdum ve sifreyi unuttum.Hesabını mi unuttun kısmı da açılmıyor.Açılsada hesabımı bulamıyor.Nasıl erişebilirim ?

 12. Ceyda dedi ki:

  Merhaba ben facebok a girerken telefon numaramla giriyordum ve sifrem bir isimdi suan baskasinin eline gecti tamamen degistirmis hic bir sekilde faceyim çıkmamakta kurtarma imkanım varmı bana yardımcı olurmusunuz

 13. Ali dedi ki:

  Merhaba ben facebook dogim tarihimin saadece yıkıni degistirdim bir problem olmaz degilmi sonucta saadece dogum tarihi yaane gun ve aylar ayni ve ihtimal varmi ki hesabi geri alabilem ?

 14. Atakan Sahib dedi ki:

  Ben hep bilgisayarımdan girerdim, onu da kaldirdim dolaba koydum bir kaç yıldır. Tekrar kurup denemeli miyim ?

 15. saim dedi ki:

  facebookta ki eski hesabımı sileli yıllar oldu yenı hesap açtım aynı mail üzerinden aynı isim soy isim ile fotograf ıstendı yükledım ama hesabım acılmadı fotografı güncelleyekler heralde Hesabım ne zaman açılır ?

 16. MUHAMMED dedi ki:

  KOLAY GELSİN İYİ GUNLER DİLİYORUM HESABIM KAPATILDI MALESEF KAÇ GÜN GEÇTİ HALA ALAMIYORUM KIMLIK BILGILERIMI GONDERDIM AMA FACEBOOK DAKI İSMİM DEGİŞİK OLDUGU İCİN ALAMIYORUM BU SORUNU NASIL ÇÖZEBİLİRİM LÜTFEN GERİ DÖNÜŞ YAPARSANIZ SEVINIRIM

 17. Ayşe dedi ki:

  Fecebook hesabım çalındı. İsmim değiştirilmiş Arapça bi isim var hesabımın imeili, şifresi herşeyi değiştirilmiş bir çok yöntem denedim olmuyor. Hesaba girdiğim cihazlarda denedim olmadı. Lütfen yardım edin

 18. Nihat Nihat dedi ki:

  Hesabima erisemiyorum

 19. İlqar dedi ki:

  hesabim kimlike dusub

 20. İlqar Sahbazov dedi ki:

  hesabim kimlike dusub

 21. İlqar Sahbazov dedi ki:

  hesabim kimlik doxurulamaya dusub