D-Link DSL 2640T Modem Kurulumu (Resimli)

18.02.2018
32
Okuma Süresi: 6 dakika
A+
A-
D-Link DSL 2640T Modem Kurulumu (Resimli)

D-Link DSL 2640T Modem internet ayarları nasıl yapılır? D-Link DSL 2640T Modem şifresi nedir? D-Link DSL 2640T Modem kurulumu nasıl yapılır? D-Link DSL 2640T Modem kablosuz ayarları nasıl yapılır? D-Link DSL 2640T Modem kopma sorunu nasıl çözülür? D-Link DSL 2640T Modem kanal ayarları nasıl yapılır?

D-Link DSL 2640T modem kurulum işleminin gerçekleştirilebilmesi için öncelikle servis sağlayıcınızdan (ttnet, vodafone, superonline v.b.) adsl kullanıcı adı şifre bilgisini almanız gerekiyor, bilgilerinizi aldıktan sonra modeminizin kablo bağlantılarının tam olarak takılı olduğundan emin olmalısınız. Modem üzerinde yer alan ışıklar yanıyorsa eğer modem kurulum işlemine başlayabilirsiniz. Öncelikle modeme kablolu veya kablosuz olarak bağlı olan bir cihaz üzerinden boş bir internet sayfası açarak yukarıda yer alan adres satırına 192.168.1.1 yazıp Enter tuşuna basarak giriş yapalım.

dlink-dsl2640t-modem-kurulumuİp adresini yazıp giriş yaptıktan sonra karşınıza modem arayüz kullanıcı adı şifre bilgisi istenen sayfa gelecektir. Bu bölümde kullanıcı adı alanına admin Şifre bölümüne ise admin yazarak hemen alt tarafta bulunan Tamam butonuna basıp modem arayüz sayfasına giriş yapalım. (Not: Kullanıcı adı şifre hatalı uyarısı alıyorsanız eğer modemin hemen arkasında yer alan reset çukuruna bir iğne veya kürdan yardımıyla 5-10 sn basılı tutarak modeme reset attıktan sonra aynı bilgilerle giriş yapabilirsiniz.)

dlink-dsl2640t-modem-sifresi

Modem arayüzü sayfasına giriş yaptıktan sonra internet ayarlarını yapabilmeniz için açılan sayfada sol tarafta bulunan seçeneklerden Wizard sekmesine tıklayalım. Wizard seçeneğine tıkladıktan sonra Setup Wizard sayfası açılacaktır, bu sayfada en altta yer alan Run Wizard seçeneğine tıklayarak modem kurulum adımlarına ulaşabilirsiniz.

dlink-dsl2640t-modem-kablosuz-ayarlari

Run wizard sekmesine tıkladıktan sonra açılan küçük sayfada kurulum adımlarını belirten maddeler olacaktır bu bölümde en altta yazan Next butonuna tıklayarak bir sonraki sayfaya geçiş yapalım.

dlink-dsl2640t-modem-port-acma

Choose Time Zone sayfası geldiği takdirde zaman dilimini seçmeniz için seçenekler gelecektir. Bu bölümde GMT+02:00 Atina, Helsinki, İstanbul seçeneğini işaretleyip hemen alt tarafta bulunan Next butonuna tıklayarak bir sonraki sayfaya geçiş yapıyoruz.

dlink-dsl2640t-modem-ayarlari

Saat dilimini belirledikten sonra karşımıza İnternet bağlantı türünü seçeceğimiz bölüm gelecektir. Bu alanda en üst sırada yer alan PPPoE/PPPoA sekmesini işaretleyip sayfanın hemen altında bulunan Next butonuna tıklayarak devam ediyoruz.

dlink-dsl2640t-modem-kanal-ayarlari

İnternet bağlantı türünü belirledikten sonra servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz ADSL kullanıcı adı şifre bilgilerinizi açılan sayfaya yazmanız gerekiyor. Username yazan bölüme servis sağlayıcınızın size vermiş olduğu kullanıcı adını uzantısıyla beraber (örn: @ttnet) Password bölümüne ise yine servis sağlayıcınızın size vermiş olduğu şifreyi yazarak diğer ayarları da aşağıdaki resimde görüldüğü gibi belirleyip sayfanın hemen sağ en altında yer alan Next butonuna basarak devam ediyoruz.

dlink-dsl2640t-modem-kopma-sorunu

ADSL kullanıcı adı şifre bilgisini de yazdıktan sonra kablosuz ayarları yapılandıracağınız sayfa açılacaktır. Bu sayfada SSID yazan bölüme Türkçe karakter bulundurmadan boşluk bırakmadan bir kablosuz ağ (wi-fi) adı belirlemeniz gerekiyor. Kablosuz ağ adını belirledikten sonra hemen en altta bulunan Encryption Key bölümüne Türkçe karakter bulundurmadan, boşluk bırakmadan en az 8 karakter harf ve rakam olacak şekilde bir kablosuz ağ (Wi-Fi) şifresi belirleyerek hemen altında bulunan Next butonuna basıp ayarları kaydediyoruz.

dlink-dsl2640t-modem-wifi-sifresi

Gerekli tüm ayarları yapılandırdıktan sonra Setup Completed ibaresi yer alacaktır. Bu bölümde yapmış olduğunuz ayarların kaydedilebilmesi için sayfanın hemen altında yer alan Restart butonuna basarak modemi yeniden başlatmanız gerekiyor. Modem kurulum işlemini resimlerde belirtildiği gerçekleştirdiğiniz takdir de yeni belirlediğiniz kablosuz ağ adına bağlantı kurarak internete giriş yapabilirsiniz.

dlink-dsl2640t-modem-internet-ayarlari

Kurulum adımlarını doğru bir şekilde yaptığınız takdirde internete giriş yapamıyorsanız, internet hizmetini almış olduğunuz servis sağlayıcınız ile irtibat kurmanız gerekebilir.

Yönetici | Owner | Teknoloji Devri |
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.