D-Link DSL 2640U Modem Kurulumu (Resimli)

19.02.2018
49
Okuma Süresi: 6 dakika
A+
A-
D-Link DSL 2640U Modem Kurulumu (Resimli)

D-Link DSL 2640U Modem şifresi nedir? D-Link DSL 2640U Modem kurulumu nasıl yapılır? D-Link DSL 2640U Modem internet ayarları nasıl yapılır? D-Link DSL 2640U Modem kablosuz ayarları nasıl yapılır? D-Link DSL 2640U Modem wifi şifresi nasıl değiştirilir? D-Link DSL 2640U Modem kopma sorunu nasıl çözülür?

D-Link DSL 2640U Modem kurulum işleminin gerçekleştirilebilmesi için öncelikle servis sağlayıcınızdan (ttnet, vodafone, superonline v.b.) adsl kullanıcı adı şifre bilgisini almanız gerekiyor. Bilgileri aldıktan sonra modem üzerindeki ışıklar sabit olarak yanıyorsa, ayrıca kablo bağlantılarınız takılı ise modem kurulum işlemine başlayabilirsiniz. Modeme kablolu yada kablosuz olarak bağlı olan bir cihaz üzerinden boş bir internet sayfası açarak yukarıda yer alan adres satırına 192.168.1.1 yazıp Enter tuşuna basarak sayfaya giriş yapıyoruz.

dlink-dsl2640u-modem-kurulumu

İp adresini yazıp giriş yaptıktan sonra karşınıza kullanıcı adı şifre ekranı gelecektir. Burada kullanıcı adı bölümüne admin Şifre bölümüne ise admin yazarak Giriş butonuna tıklayıp sayfaya giriş yapıyoruz. (Not: Kullanıcı adı şifre hatalı uyarısı  alıyorsanız eğer modemin arkasında yer alan reset çukuruna bir iğne veya kürdan yardımıyla 5-10 sn basılı tutarak modeme reset attıktan sonra aynı bilgilerle giriş yapabilirsiniz.)

dlink-dsl2640u-modem-resimli-anlatim

Modem arayüzü sayfası açıldıktan sonra yukarıda model yazan bölümün hemen yanında bulunan Maybe your language is Türkçe? yazısına tıklayarak sayfayı Türkçe dil olarak ayarlamanızda fayda var.

dlink-dsl2640u-modem-ayarlari

Modem arayüz sayfasını dilini Türkçe olarak ayarladıktan sonra sol tarafta bulunan menülerden Ağ sekmesine tıklayıp hemen altında açılan seçeneklerden WAN sekmesine tıklayarak modem internet ayarlarını yapılandıracağımız sayfaya giriş yapıyoruz. Açılan sayfada orta bölümde yer alan bağlantılardan pppoe_8_35_2 internet bağlantısının üzerine tıklayarak adsl kullanıcı adı şifre bilgisi giriş yapacağımız sayfayı açıyoruz.

dlink-dsl2640u-modem-sifresi

Açılan sayfada Bağlantı Tipi bölümünde PPPoE seçeneğini işaretleyip devam ediyoruz. Adsl kullanıcı adı şifre bilgisini giriş yapabilmeniz için sayfayı aşağı doğru kaydırabilirsiniz.

dlink-dsl2640u-modem-kanal-ayarlari

 

Aynı sayfa içerisinde aşağı bölümde yer alan PPP Kullanıcı Adı bölümüne servis sağlayıcınızdan (ttnet, vodafone , superonline v.b.) almış olduğunuz adsl kullanıcı adınızı uzantısıyla beraber yazarak hemen altında bulunan Şifresi ve Şifre Doğrulama bölümlerine yine servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz  adsl şifrenizi yazarak sayfanın en altında bulunan Uygula butonuna basıp modem internet ayarlarını kaydediyoruz.

dlink-dsl2640u-modem-internet-ayarlari

Modem internet ayarlarını yapılandırdıktan sonra kablosuz ayarları yapılandırabilmeniz için sayfanın sol tarafında bulunan menülerden Kablosuz Ağ sekmesine tıklayarak hemen altında açılan seçeneklerden Temel Ayarlar sekmesine tıklayınız. Açılan sayfada BSSID yazan bölüme kablosuz ağ (wi-fi) adınızı Türkçe karakter bulundurmadan, boşluk bırakmadan belirlemeniz gerekiyor. Kablosuz ağ adını belirledikten sonra sayfanın hemen altında yer alan Uygula butonuna tıklayıp ayarları kaydediyoruz.

dlink-dsl2640u-modem-kopma-sorunu

Kablosuz ağ adını belirledikten sonra sol tarafta bulunan seçeneklerden Güvenlik Ayarları sekmesine tıklayarak modem kablosuz şifre belirleyeceğimiz sayfaya giriş yapıyoruz. Açılan sayfada PSK Şifreleme Anahtarı bölümüne Türkçe karakter bulundurmadan, boşluk bırakmadan, en az 8 karakter olacak şekilde bir kablosuz ağ (Wi-fi) şifresi yazarak sayfanın hemen altında yer alan Uygula butonuna basıp ayarları kaydediyoruz.

dlink-dsl2640u-modem-kablosuz-ayarlari

Modem arayüzünde internet ve kablosuz ayarların tümünü yapılandırdıktan sonra sol en üstte logonun hemen yanında bulunan Sistem seçeneğine tıklayarak açılan küçük pencerede Kaydet butonuna tıklayıp modem arayüzünde belirlemiş olduğumuz ayarları kaydediyoruz.

dlink-dsl2640u-modem-port-acma

Kaydet butonuna bastıktan sonra ayarların başarılı bir şekilde kaydedildiğini belirten uyarıyı aldıysanız eğer modem internet ayarları kaydedilmiş demektir. Tamam butonuna basarak açılan uyarı penceresini kapatıyoruz.

 

dlink-dsl2640u-modem-kurulum

Modem internet ayarları kaydedildikten sonra yine yukarıda logonun hemen yanında yer alan Sistem yazısına tıklayarak açılan küçük pencerede Reboot device butonuna tıklayıp, modemi yeniden başlatıyoruz.

dlink-dsl2640u-modem-kurulumu-nasil-yapilir

Modem yeniden açıldıktan sonra internet ve kablosuz ayarlarınızı yukarıdaki resimlerde belirtildiği şekilde yapılandırdıktan sonra modem kablolu veya kablosuz bağlantı kurarak internete giriş yapabilirsiniz.

Kurulum adımlarını doğru bir şekilde yaptığınız takdirde internete giriş yapamıyorsanız, internet hizmetini almış olduğunuz servis sağlayıcınız ile irtibat kurmanız gerekebilir.

Yönetici | Owner | Teknoloji Devri |
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.