D-Link DSL2640U (Vodafone) Modem Kurulumu

20.02.2018
63
Okuma Süresi: 5 dakika
A+
A-
D-Link DSL2640U (Vodafone) Modem Kurulumu

D-Link DSL2640U Vodafone Modem şifresi nedir? D-Link DSL2640U Vodafone Modem internet ayarları nasıl yapılır? D-Link DSL2640U Vodafone Modem kurulumu nasıl yapılır? D-Link DSL2640U Vodafone Modem kablosuz ayarları nasıl yapılır? D-Link DSL2640U Vodafone Modem kopma sorunu nasıl çözülür? D-Link DSL2640U Vodafone Modem wifi şifresi nasıl değiştirilir?

D-Link DSL2640U vodafone modem kurulum işlemini gerçekleştirebilmeniz için öncelikle servis sağlayıcınızdan(ttnet, vodafone, superonline v.b.) adsl kullanıcı adı şifre bilgisini almanız gerekiyor. Bilgileri aldıktan sonra modem üzerinde yer alan ışıklar sabit olarak yanıyor ise, ayrıca modem kablo bağlantılarının tam olarak takılı olduğundan eminseniz eğer modem kurulumuna başlayabilirsiniz.

Modeme kablolu yada kablosuz olarak bağlı olan bir cihaz üzerinden boş bir internet sayfası açarak, yukarıda yer alan adres satırına 192.168.1.1 yazıp Enter tuşuna basarak sayfaya giriş yapıyoruz.

dlink-dsl2640u-vodafone-modem-sifresi

Modem arayüzü kullanıcı adı şifre ekranı geldiği takdirde Kullanıcı adı bölümüne admin Parola bölümüne ise admin yazarak hemen alt tarafta bulunan Giriş butonuna tıklayıp sayfaya giriş yapıyoruz. (Not: Kullanıcı adı, parola bölümünde hatalı uyarısı alıyorsanız eğer modemin hemen arkasında yer alan reset çukuruna bir iğne veya kürdan yardımıyla 5-10 sn basılı tutarak modeme reset attıktan sonra yeniden aynı bilgilerle giriş yapabilirsiniz.)

dlink-dsl2640u-vodafone-modem-port-acma

Açılan sayfada modem internet ayarlarını yapılandırabilmeniz için sol tarafta bulunan kategorilerden Ağ sekmesine tıkladıktan sonra hemen altında açılan WAN seçeneğine tıklayıp sayfaya giriş yapıyoruz. Orta bölümde açılan sayfada PPPoE yazısının üzerine tıklayarak adsl kullanıcı adı şifre bilgisini giriş yapacağımız sayfayı açıyoruz.

dlink-dsl2640u-vodafone-modem-kanal-ayarlari

PPPoE yazısına tıkladıktan sonra açılan sayfayı aşağı kaydırdığınız da PPP Kullanıcı Adı bölümüne servis sağlayıcınızın (ttnet, vodafone, superonline v.b.) size vermiş olduğu adsl kullanıcı adını, hemen altında bulunan Şifresi ve Şifre doğrulama bölümüne ise yine servis sağlayıcınızın size vermiş olduğu şifreyi yazarak sayfanın hemen altında yer alan Uygula butonuna basıp ayarları kaydediyoruz.

dlink-dsl2640u-vodafone-modem-kablosuz-ayarlari

Modem internet ayarlarını yapılandırdıktan sonra kablosuz ayarları da yapılandırabilmeniz için sol tarafta bulunan seçeneklerden Kablosuz Ağ bölümüne tıklayarak hemen altında açılan Temel Ayarlar sekmesine tıklayıp sayfaya giriş yapıyoruz. Açılan sayfada SSID yazan bölüme Türkçe karakter bulundurmadan, boşluk bırakmadan bir kablosuz ağ (Wi-Fi) adı belirleyelim. Kablosuz ağ adını belirledikten sonra sayfanın hemen altında yer alan Uygula butonuna basarak ayarları kaydediyoruz.

dlink-dsl2640u-vodafone-modem-ayarlari

 

Kablosuz ağ adını belirledikten sonra, sol tarafta bulunan kategorilerden Güvenlik Ayarları sekmesine tıklayarak, açılan sayfada PSK Şifreleme Anahtarı bölümüne Türkçe karakter bulundurmadan, boşluk bırakmadan en az 8 karakter, harf ve rakam olacak şekilde bir şifre belirleyerek sayfanın en altında yer alan Uygula butonuna basıp ayarları kaydediyoruz.

dlink-dsl2640u-vodafone-modem-kurulumu

Modem internet ayarları ve kablosuz  ayarları yapılandırdıktan sonra yukarıda yer alan vodafone logosunun yanındaki Sistem butonuna tıklayarak açılan küçük pencerede Kaydet butonuna tıklayıp modem arayüzünde yapmış olduğumuz değişikliklerin tümünü kaydediyoruz.

dlink-dsl2640u-vodafone-modem-kurulumu-nasıl-yapilirAyarları kaydettikten sonra tekrar Sistem butonuna tıklayarak açılan küçük pencerede Reboot device butonuna tıklayıp modemi yeniden başlatabilirsiniz. Modem kapanıp açıldıktan sonra internet ayarlarını doğru bir şekilde belirlediyseniz eğer internete giriş yapabilirsiniz.

dlink-dsl2640u-vodafone-modem-kopma-sorunu

Kurulum adımlarını doğru bir şekilde yaptığınız takdirde internete giriş yapamıyorsanız, internet hizmetini almış olduğunuz servis sağlayıcınız ile irtibat kurmanız gerekebilir.

Yönetici | Owner | Teknoloji Devri |
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.