Edimax AR-7084A Modem Kurulumu (Resimli)

06.12.2018
21
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Edimax AR-7084A Modem Kurulumu (Resimli)

Edimax AR-7084A Modem şifresi nedir? Edimax AR-7084A Modem internet ayarları nasıl yapılır? Edimax AR-7084A Modem kurulumu nasıl yapılır? Edimax AR-7084A Modem kablosuz ayarları nasıl yapılır? Edimax AR-7084A Modem kopma sorunu nasıl giderilir? Edimax AR-7084A Modem kanal ayarları nasıl yapılır?

Edimax Ar-7084a modem kurulum işleminin gerçekleştirilebilmesi için öncelikle modemin kablo bağlantılarının takılı olduğundan ve modem üzerinde Power ışığının yandığından emin olmanız gerekiyor. Modem telefon kablosu takılı ise eğer modem üzerinde DSL ışığı sabit bir şekilde yandığı takdirde modem kurulum işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Modeme bağlı olan kablolu veya kablosuz bir cihaz üzerinden boş bir internet sayfası açarak yukarıda yer alan internet adres satırına 192.168.2.1 yazarak Enter tuşuna basarak modem arayüzü sayfasına giriş yapalım. Kullanıcı adı şifre ekranı geldiği takdirde Kullanıcı adı bölümüne admin Şifre bölümüne ise 1234 yazarak Giriş yap butonu ile sayfaya giriş yapalım.

Modem arayüzü sayfası açıldığı takdirde yukarıda yer alan kategorilerden İnterface Setup sekmesine tıklayarak, ardından İnternet sekmesine tıklayıp modem internet ayarlarını yapılandıracağımız sayfaya giriş yapıyoruz. Açılan sekmede aşağıdaki resimde görüldüğü üzre kırmızı çerçeve ile işaretli olan alanları bu şekilde belirleyip sayfanın altına doğru ilerleyelim.

1-edimax-ar-7084-modem-kurulumu

İnternet servis sağlayıcısından almış olduğunuz ADSL kullanıcı adı şifre bilgilerinizi gerekli alana yazmanız gerekiyor. Username bölümüne servis sağlayıcısından aldığınız kullanıcı adını uzantısıyla beraber yazarak, Password bölümüne yine servis sağlayıcısından almış olduğunuz şifreyi yazıp sayfanın altına doğru ilerleyelim.

2-edimax-modem-sifresi

Servis sağlayıcısından almış olduğunuz bilgileri gerekli alana doğru bir şekilde giriş yaptıktan sonra sayfanın en altına doğru indiğinizde SAVE butonuna tıklayarak modem internet ayarlarını tamamlıyoruz. (Not: Diğer ayarlar resimde görüldüğü gibi belirlenmelidir.)

3-edimax-modem-kablosuz-ayarlari

Modem internet ayarlarını tamamladıktan sonra kablosuz ayarları da yapılandırabilmeniz için yukarıda yer alan sekmelerden Wireless seçeneğine tıklayarak modem kablosuz ayarları yapılandıracağımız sayfaya giriş yapıyoruz. Açılan sayfada SSID yazan alana, kablosuz ağ adını Türkçe karakter bulundurmadan, boşluk bırakmadan belirleyerek, alt kısmında bulunan Pre-Shared Key alanına kablosuz ağ şifresini Türkçe karakter bulundurmadan, boşluk bırakmadan, en az 8 karakter harf ve rakam olacak şekilde belirleyerek sayfanın altına doğru ilerleyelim.

4-edimax-modem-kanal-ayarlari

Modem kablosuz ayarları başarılı bir şekilde belirledikten sonra sayfanın alt kısmında yer alan SAVE butonuna tıklayarak modem internet ve kablosuz ayarlarını tamamlıyoruz. Modem arayüzüne girmiş olduğunuz bilgiler hatalı olmadığı takdirde, herhangi bir cihaz üzerinden bağlantı kurarak internete giriş yapabilirsiniz.

5-everest-modem-kopma-sorunu

Kurulum adımlarını doğru bir şekilde yaptığınız takdirde internete giriş yapamıyorsanız, internet hizmetini almış olduğunuz servis sağlayıcınız ile irtibat kurmanız gerekebilir.

Yönetici | Owner | Teknoloji Devri |
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.