Edimax AR-7084GA Modem Kurulumu (Resimli)

06.12.2018
37
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Edimax AR-7084GA Modem Kurulumu (Resimli)

Edimax AR-7084GA Modem internet ayarları nasıl yapılır? Edimax AR-7084GA Modem kablosuz ayarları nasıl yapılır? Edimax AR-7084GA Modem kopma sorunu nasıl giderilir? Edimax AR-7084GA Modem kablosuz ayarları nasıl yapılır? Edimax AR-7084GA Modem kanal ayarları nasıl yapılır? Edimax AR-7084GA Modem kurulumu nasıl yapılır?

Edimax AR-7084GA modem kurulum işlemi gerçekleştirilebilmesi için öncelikle modeme telefon kablosunun takılı olduğundan ve modem üzerinde yer alan DSL ışığının sabit olarak yandığından emin olmanız gerekiyor. Modem üzerinde internet ışığının yanmaması henüz modeme kurulum yapılmadığından kaynaklanmaktadır.

Modeme herhangi bir cihaz üzerinden kablolu veya kablosuz bağlantı kurarak boş bir internet sayfası açıp yukarıda yer alan adres satırına 192.168.2.1 yazıp Enter tuşu ile sayfaya giriş yapalım. Kullanıcı adı şifre ekranı geldiği takdirde Kullanıcı adı bölümüne admin Şifre bölümüne ise 1234 yazarak Giriş yap butonu ile sayfaya giriş yapıyoruz. (Not: Kullanıcı adı şifre hatalı uyarısı alırsanız eğer, modemin hemen arkasında yer alan reset çukuruna bir iğne veya kürdan yardımıyla 5-10 sn basılı tutarak modeme reset attıktan sonra aynı bilgilerle giriş yapabilirsiniz. )

Modem arayüzü sayfasına giriş yaptıktan sonra yukarıda yer alan kategorilerden İnterface Setup sekmesine tıklayarak hemen altında yer alan sekmelerden İnternet alanına tıklayıp modem internet ayarlarını yapılandıracağımız sayfaya giriş yapıyoruz. Açılan sayfada aşağıdaki resimde görüldüğü üzre kırmızı alanla işaretlenmiş bölümleri aynı şekilde belirleyerek sayfanın altına doğru ilerleyelim.

1-edimax-7084ga-modem-kurulumu

Servis sağlayıcısından almış olduğunuz ADSL kullanıcı adı şifre bilgilerini modem arayüzüne giriş yapmamız gerekiyor. Username bölümüne servis sağlayıcısından almış olduğunuz kullanıcı adını uzantısıyla beraber yazarak, Password bölümüne ise yine servis sağlayıcısından almış olduğunuz şifreyi büyük küçük harf uyumuna uyarak yazdıktan sonra sayfanın sonuna doğru ilerliyoruz.


2-edimax-modem-sifresi

Servis sağlayıcısından almış olduğunuz bilgileri giriş yaptıktan sonra diğer ayarları resimde görüldüğü şekilde belirleyerek sayfanın en altında yer alan SAVE butonuna tıklayıp modem internet ayarlarını tamamlıyoruz.

3-edimax-modem-kablosuz-ayarlari

Modem internet ayarlarını başarılı bir şekilde belirledikten sonra kablosuz ayarları yapılandırabilmeniz için yukarıda yer alan sekmelerden Wireless seçeneğine tıklayarak kablosuz ayarları yapılandıracağımız sayfaya giriş yapıyoruz. Açılan sayfada SSID bölümüne kablosuz ağ adınızı Türkçe karakter bulundurmadan, boşluk bırakmadan belirleyerek, alt kısımda yer alan Pre-Shared Key bölümüne kablosuz ağ şifresini Türkçe karakter bulundurmadan, boşluk bırakmadan, en az 8 karakter harf ve rakam olacak şekilde belirleyerek sayfanın altına doğru ilerleyelim.

4-edimax-ar-7084ga

Modem kablosuz ayarlarını başarılı bir şekilde belirledikten sonra sayfanın altında yer alan SAVE butonuna tıklayarak modem kurulumunu tamamlıyoruz. Modeme herhangi bir cihaz üzerinden kablolu veya kablosuz bağlantı kurarak internete giriş yapabilirsiniz.

 

5-edimax-ar-7084

Kurulum adımlarını doğru bir şekilde yaptığınız takdirde internete giriş yapamıyorsanız, internet hizmetini almış olduğunuz servis sağlayıcınız ile irtibat kurmanız gerekebilir. 

Yönetici | Owner | Teknoloji Devri |
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum
  1. Serhat dedi ki:

    Bana yardımcı olabilirmisiniz