Edimax AR-7284wna Modem Kurulumu (Resimli)

07.12.2018
24
Okuma Süresi: 5 dakika
A+
A-
Edimax AR-7284wna Modem Kurulumu (Resimli)

Edimax AR-7284wna Modem internet ayarları nasıl yapılır? Edimax AR-7284wna Modem kurulumu nasıl yapılır? Edimax AR-7284wna Modem kablosuz ayarları nasıl yapılır? Edimax AR-7284wna Modem şifresi nedir? Edimax AR-7284wna Modem kopma sorunu nasıl giderilir? Edimax AR-7284wna Modem kanal ayarları nasıl yapılır?


Edimax AR-7284wna modem kurulum işleminin gerçekleştirilebilmesi için öncelikle modem üzerinde telefon kablosunun takılı olduğunu ve modem üzerinde yer alan DSL ışığının sabit olarak yandığından emin olmanız gerekiyor. Modeme herhangi bir cihaz üzerinden kablolu veya kablosuz bağlantı kurarak, boş bir internet sayfası açıp yukarıda yer alan adres satırına 192.168.2.1 yazıp Enter tuşu ile sayfaya giriş yapıyoruz.

Modem arayüzü kullanıcı giriş ekranı geldiği takdirde Kullanıcı adı bölümüne admin Şifre bölümüne ise 1234 yazarak Giriş yap butonuna tıklayıp modem arayüzü sayfasına giriş yapıyoruz. (Not: Kullanıcı adı Şifre hatalı uyarısı alıyorsanız eğer, modemin hemen arkasında yer alan reset çukuruna bir iğne veya kürdan yardımıyla 5-10 sn basılı tutarak modeme reset attıktan sonra aynı bilgilerle giriş yapabilirsiniz.)

Modem arayüzü sayfasına giriş yaptıktan sonra modem internet ayarlarını yapılandırabilmeniz için yukarıda yer alan kategorilerden Kurulum sekmesine tıklayıp, ardından sol tarafta yer alan İnternet Kurulumu sekmesine tıklayarak modem internet ayarlarını yapılandıracağımız sayfaya giriş yapıyoruz. Açılan sayfada Ekle butonuna tıklayarak devam edelim.

1-edimax-ar7284wna-modem-sifresi

Modem internet ayarlarının yapılandırılabilmesi için aşağıdaki resimde görüldüğü üzre 4 adımı takip etmemiz gerekiyor. Adımlara geçebilmek için sayfanın altında yer alan İleri butonuna tıklayıp devam ediyoruz.

2-edimax-ar7284wna

Açılan sayfada modem kurulumunun gerçekleştirilebilmesi için saat diliminin belirlenmesi gerekiyor. Time Zone bölümünde saat dilimini GMT +02:00 olarak belirleyip sayfanın altında yer alan İleri butonuna tıklayarak devam ediyoruz.

3-edimax-7284-modem-kurulumu

Modem internet ayarlarının gerçekleştirilebilmesi için açılan sayfada Protokol ayarlarını aşağıda resimde yer aldığı şekilde belirleyerek hemen alt kısımda yer alan Username bölümüne servis sağlayıcısından almış olduğunuz ADSL kullanıcı adını, uzantısıyla beraber yazarak, altındaki Password bölümüne yine servis sağlayıcısından almış olduğunuz şifreyi yazıp sayfanın en altında yer alan İleri butonuna tıklayarak bir sonraki sayfaya giriş yapıyoruz.

4-edimax-modem-kablosuz-ayarlari

Modem internet ayarlarını başarılı bir şekilde gerçekleştirdikten sonra karşımıza kurulum özeti sayfası açılacaktır. Bu sayfa üzerinden belirlemiş olduğunuz ayarları son kez teyit ederek sayfanın altında yer alan Uygula butonuna tıklayıp modem kurulumunu tamamlıyoruz.

5-edimax-ar-7284wna-modem-kopma-sorunu

Modem kurulum işlemini gerçekleştirdikten sonra kablosuz ayarlarını yapılandırabilmeniz için modem arayüzü sayfasının sol tarafında yer alan kategorilerden Kablosuz Kurulumu sekmesine tıklayarak, hemen altında açılan Kablosuz Temelleri sekmesine tıklayarak kablosuz ayarları yapılandıracağımız sayfayı açıyoruz. Açılan sayfada Kablosuz Ağ Adı bölümüne Türkçe karakter bulundurmadan boşluk bırakmadan bir kablosuz ağ adı belirleyerek sayfanın en altında yer alan Uygula butonuna tıklayıp ayarları kaydediyoruz.

Kablosuz Şifre belirlemek için yine sol tarafta yer alan kategorilerden Kablosuz Güvenliği sekmesine tıklayarak açılan sayfada Kablosuz Şifresi ekranına Türkçe karakter bulundurmadan, boşluk bırakmadan, en az 8 karakter harf ve rakam olacak şekilde bir şifre belirleyerek sayfanın en altında yer alan Uygula butonuna tıklayıp modem kurulumunu tamamlıyoruz. Modeme herhangi bir cihaz üzerinden kablolu veya kablosuz bağlantı kurarak internete giriş yapabilirsiniz.

6-edimax-modem-kanal-ayarlari

Kurulum adımlarını doğru bir şekilde yaptığınız takdirde internete giriş yapamıyorsanız, internet hizmetini almış olduğunuz servis sağlayıcınız ile irtibat kurmanız gerekebilir. 

 

Yönetici | Owner | Teknoloji Devri |
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.