Everest EWR 301 Modem Router Kurulumu

20.01.2018
104
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Everest EWR 301 Modem Router Kurulumu

Everest EWR 301 Router Kurulumu nasıl yapılır? Everest EWR 301 modem kurulumu nasıl yapılır? Everest EWR 301 router internet ayarları nasıl yapılır? Everest EWR 301 router kablosuz ayarları nasıl yapılır? Everest EWR 301 modem şifresi nedir? Everest EWR 301 router kablosuz ayarları nasıl yapılır? Everest EWR 301 menzil genişletici kurulumu nasıl yapılır? Everest EWR 301 router şifresi nedir?

Dilerseniz Youtube Kanalımız Üzerinden Diğer Videolarımıza Göz Atabilirsiniz!

Everest EWR 301 router kurulumu yapılabilmesi için öncelikle asıl kullandığınız ana modemin internet bağlantısı olması gerekiyor, ana modeminizin internet bağlantısı varsa eğer kullanmak istediğiniz Everest EWR 301 router cihazınızı kablolu veya kablosuz olarak bilgisayarınıza bağlamanız gerekiyor. Kablolu veya kablosuz bağlantıyı sağladıktan sonra bağlı olan cihaz üzerinden öncelikle boş bir internet sayfası açarak yukarıda yer alan adres satırına 192.168.0.1 yazarak sayfaya giriş yapalım. Açılan Everest modem arayüz sayfasında Şifre bölümüne admin yazarak Kullanıcı girişi butonuna tıklayıp modem arayüzüne giriş yapalım.

1-everest-ewr301-router-sifresi

Router / Repeater sayfasına giriş yaptıktan sonra açılan bölümde bağlantı türünü Dinamik IP olarak belirleyelim daha sonra Wifi Adı bölümüne menzil genişletici / router olarak kullanacağınız cihazın kablosuz ağ adını Türkçe karakter bulundurmadan ve boşluk bırakmadan belirleyelim. Kablosuz ağ adını belirledikten sonra hemen altında bulunan WiFi Şifresi bölümüne ise en az 8 karakter olacak şekilde Türkçe karakter bulundurmadan ve boşluk bırakmadan bir şifre belirleyelim. Kablosuz ağ adı ve şifreyi belirledikten sonra pencerenin hemen altında yer alan Tamam butonuna basarak kurulum yapacağımız sayfa giriş yapıyoruz.

2-everest-ewr301-router-kablosuz-ayarlari

Tamam butonuna basıp sayfaya giriş yaptıktan sonra ana modeme bağlantı kurabilmemiz için öncelikle sol tarafta bulunan menülerden Kablosuz Köprüleme seçeneğine tıklayarak ana modeme bağlantı kuracağımız sayfaya giriş yapıyoruz.

3-everest-ewr301-modem-ayarlari

Kablosuz Köprüleme seçeneğine tıkladıktan sonra açılan sayfada yukarıda yer alan seçeneklerden Evrensel Yineleyici ibaresine tıklayıp bağlanacağımız modemlerin listesini görüntüleyeceğiz.

4-everest-ewr301-router-ayarlari

Evrensel Yineleyiciyi seçtikten sonra sayfanın hemen altında bağlantı kurabileceğimiz ana modemleri görüntüleyebilirsiniz. Burada kullanmış olduğunuz ana modeminizin ismini bularak işaretleyelim. Ana modeminizin ismini seçtikten sonra sayfanın orta bölümünde WiFi Şifresi seçeneği açılacaktır. Bu bölüme kendi kullandığınız ana modeminizin WiFi şifresini büyük küçük harf uyumuna uyum sağlayarak yazdıktan sonra sayfanın en alt kısmında bulunan Tamam butonuna basıp kurulumu tamamlıyoruz.

Son Adım Olarak;

5-everest-ewr301-modem-kurulumu

Kurulum işlemini tamamladıktan sonra yapmanız gereken işlem modem arayüzüne giriş yaptıktan sonra açılan ilk sayfada router için belirlemiş olduğumuz kablosuz ağ adına bağlan diyerek yine bu sayfada belirlemiş olduğumuz kablosuz ağ şifresini yazıp Everest EWR 301 router cihazınıza bağlantı kurabilirsiniz. Bağlantıyı gerçekleştirdikten sonra Everest EWR 301  cihazınızı kullanmak istediğiniz yerde prize takarak kablolu veya kablosuz bağlantı kurup internete giriş yapabilirsiniz. Dilerseniz Everest SG-1600 Modem Kurulumu makalemizi de ziyaret edebilirsiniz.

Yönetici | Owner | Teknoloji Devri |
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 2 Yorum
  1. hüseyin baştürk dedi ki:

    benim internet bağlantım statik ip. nasıl kurulum yapacağım?