Everest SG-1500 Modem Kurulumu (Resimli)

05.03.2018
30
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Everest SG-1500 Modem Kurulumu (Resimli)

Everest SG-1500 Modem Kurulumu (Resimli) nasıl yapılır? Everest SG-1500 Modem şifresi nedir? Everest SG-1500 Modem kablosuz ayarları nasıl yapılır? Everest SG-1500 Modem internet ayarları nasıl yapılır? Everest SG-1500 Modem kopma sorunu nasıl giderilir? Everest SG-1500 Modem kurulumu yapılırken nelere dikkat edilmelidir?

Everest SG-1500 Modem kurulum işlemi gerçekleştirilebilmesi için öncelikle modeminizin kablo bağlantılarının takılı olduğundan ve ayrıca modem üzerinde yer alan ADSL veya DSL ışığının sabit olarak yandığından emin olmanız gerekiyor. Servis sağlayıcınızdan (ttnet, vodafone, superonline v.b.) adsl kullanıcı adı şifre bilgisini aldıysanız veya biliyorsanız modem kurulumuna başlayabilirsiniz. Öncelikle modeme kablolu veya kablosuz olarak bağlı olan bir bilgisayar, tablet veya cep telefonu üzerinden boş bir internet sayfası açarak, yukarıda yer alan adres satırına 192.168.1.1 yazıp Enter tuşu ile sayfaya giriş yapıyoruz.

everest-sg1500-modem-kurulumu

Modem arayüzü kullanıcı bilgileri ekranı açıldığında Kullanıcı adı bölümüne admin Şifre bölümüne ise admin yazarak modem internet ayarlarını yapılandıracağımız sayfaya giriş yapıyoruz. (Not: Kullanıcı adı şifre hatalı uyarısı alıyorsanız eğer, modemin hemen arkasında yer alan reset çukuruna bir iğne veya kürdan yardımıyla 5-10 sn basılı tutarak modeme reset attıktan sonra aynı bilgilerle giriş yapabilirsiniz.) Modem arayüzü sayfası açıldıktan sonra internet ayarlarını yapılandırabilmeniz için sol tarafta bulunan seçeneklerden WAN Arabirimi sekmesine tıklayarak sayfaya giriş yapıyoruz.

everest-sg1500-modem-kopma-sorunu

WAN Arabirimine giriş yaptıktan sonra hemen altında açılan seçeneklerden Kanal Konfigürasyonu sekmesine tıklayarak, açılan sayfada VPI değerine , VCI değerine ise 35 yazarak, hemen karşısında bulunan Enkapsülasyon değerini LLC olarak belirlemeniz gerekiyor. Kullanıcı adı bölümünün hemen altındaki Tip bölümünde bağlantı tipi olarak PPPoE seçerek, hemen üzerindeki Kullanıcı adı bölümüne servis sağlayıcınızdan (ttnet, vodafone, superonline v.b.) almış olduğunuz adsl kullanıcı adını uzantısıyla (örn: @ttnet) beraber yazdıktan sonra hemen karşısında yer alan Şifre bölümüne yine servis sağlayıcınızın size vermiş olduğu şifreyi büyük küçük harf uyumuna uyarak yazmanız gerekiyor. Adsl kullanıcı adı şifre bilgisini giriş yaptıktan sonra sayfanın hemen altında bulunan Ekle ve hemen ardından eklediğiniz bağlantıyı seçerek Bağlan butonuna basıp ayarları kaydediyoruz.

everest-sg1500-modem-sifresi

Gerekli tüm ayarları yukarıdaki resimlerde belirtildiği gibi yapılandırdıktan sonra modeme kablolu veya kablosuz bağlantı kurarak internete giriş yapabilirsiniz.

Kurulum adımlarını doğru bir şekilde yaptığınız takdirde internete giriş yapamıyorsanız, internet hizmetini almış olduğunuz servis sağlayıcınız ile irtibat kurmanız gerekebilir.

Yönetici | Owner | Teknoloji Devri |
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.