Everest SG-1550 Modem Kurulumu (Resimli)

27.02.2018
8
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Everest SG-1550 Modem Kurulumu (Resimli)

Everest SG-1550 Modem Kurulumu (Resimli) nasıl yapılır? Everest SG-1550 modem şifresi nedir? Everest SG-1550 modem internet ayarları nasıl yapılır? Everest SG-1550 modem kopma sorunu nasıl giderilir? Everest SG-1550 modem kablosuz ayarları nasıl yapılır? Everest SG-1550 modem wifi şifresi nasıl değiştirilir?

Everest SG-1550 modem kurulum işleminin gerçekleştirilebilmesi için öncelikle modemin kablo bağlantılarını taktığınızdan emin olmanız gerekiyor. Modem kablo bağlantılarınız takılı ise, modem üzerinde yer alan ADSL / DSL ışığının sabit olarak yanması gerekiyor. Servis sağlayıcınızdan (ttnet, vodafone, superonline v.b.) adsl kullanıcı adı şifre bilgisini aldıysanız eğer modem kurulumuna başlayabilirsiniz. Öncelikle modeme kablolu yada kablosuz olarak bağlı olan cihaz üzerinden boş bir internet sayfası açarak, yukarıda yer alan adres satırına 192.168.1.1 yazıp Enter tuşuna basarak sayfaya giriş yapıyoruz.

everest-sg1550-modem-kurulumu

Modem arayüzü kullanıcı adı şifre ekranında yer alan bilgiler ADSL kullanıcı adı şifre bilgileri ile karıştırılmamalıdır. Açılan sayfada Kullanıcı Adı bölümüne admin Şifre bölümüne ise admin yazarak hemen altında yer alan Giriş butonuna basıp sayfaya giriş yapalım. (Not: Kullanıcı adı şifre hatalı uyarısı alıyorsanız eğer modemin hemen arkasında yer alan reset çukuruna bir iğne veya kürdan yardımıyla 5-10 sn basılı tutarak modeme reset attıktan sonra aynı bilgilerle giriş yapabilirsiniz.)

everest-sg1550-modem-sifresi

Modem internet ayarlarını yapılandıracağımız sayfaya giriş yaptıktan sonra modem resmine göz atarak internet bağlantı durumunuzu kontrol edebilirsiniz. Kurulum gerçekleştirilebilmesi için Ülke bölümünde yer alan seçeneklerde Turkey seçerek hemen altındaki VPI / VCI değerlerinde 8/35 belirlemeniz gerekiyor. Genişbant internet hesabı bölümüne servis sağlayıcınızdan (ttnet, vodafone, superonline v.b.) almış olduğunuz kullanıcı adını uzantısıyla (örn: @ttnet) beraber yazarak, Genişbant internet şifresi bölümüne yine servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz şifreyi büyük küçük harf uyumuna uyarak yazıp modem internet ayarlarını tamamlıyoruz.

everest-sg1550-modem-ayarlari

Modem internet ayarlarını yapılandırdıktan sonra kablosuz ayarlarınızı yapılandırabilmeniz için Kablosuz ağ ayarları bölümünde Kablosuz ağ adı alanına Türkçe karakter bulundurmadan, boşluk bırakmadan bir kablosuz ağ (wi-fi) adı belirleyerek, hemen altındaki Kablosuz ağ şifresi alanına Türkçe karakter bulundurmadan, boşluk bırakmadan, en az 8 karakter harf ve rakam olacak şekilde bir şifre belirleyerek sayfanın hemen altındaki Kaydet butonuna tıklayıp modem kurulum işlemini tamamlıyoruz. Gerekli bilgileri yukarıdaki resimlerde yer aldığı şekilde yapılandırdıktan sonra modeme kablolu veya kablosuz bağlantı kurarak internete giriş yapabilirsiniz.

Kurulum adımlarını doğru bir şekilde yaptığınız takdirde internete giriş yapamıyorsanız, internet hizmetini almış olduğunuz servis sağlayıcınız ile irtibat kurmanız gerekebilir.

Yönetici | Owner | Teknoloji Devri |
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.