Everest SG-1600 Modem Kurulumu (Resimli)

26.02.2018
32
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Everest SG-1600 Modem Kurulumu (Resimli)

Everest SG-1600 Modem Kurulumu (Resimli) nasıl yapılır? Everest SG-1600 Modem internet ayarları nasıl yapılır? Everest SG-1600 Modem şifresi nedir? Everest SG-1600 Modem kablosuz ayarları nasıl yapılır? Everest SG-1600 Modem kopma sorunu nasıl giderilir? Everest SG-1600 Modem wifi şifresi nasıl değiştirilir? Everest SG-1600 Modem kanal ayarları nasıl yapılır? Everest SG-1600 Modem kurulumu yapılırken nelere dikkat edilmedilir?

Everest SG-1600 Modem kurulumu gerçekleştirilebilmesi için öncelikle servis sağlayıcınızdan (vodafone, superonline, ttnet v.b.) adsl kullanıcı adı şifre bilgisini almanız gerekiyor. ADSL kullanıcı adı şifresini biliyorsanız eğer, modem kablo bağlantılarınız takılı ise aynı zamanda modem üzerinde yer alan ADSL / DSL veya Link ışığı sabit olarak yanıyor ise modem kurulumuna başlayabilirsiniz. Modeme kablolu veya kablosuz olarak bağlı olan bir bilgisayar, tablet veya cep telefonu üzerinden boş bir internet sayfası açarak yukarıda yer alan adres satırına 192.168.1.1 yazıp Enter tuşuna basarak sayfaya giriş yapıyoruz.

everest-sg1600-modem-sifresi

Everest SG-1600 modem arayüzü şifre ekranında Oturum açma Şifresi istenirse 1234 Kullanıcı adı şifre bilgisini istenirse eğer, kullanıcı adına admin şifre bölümüne admin veya 1234 yazarak Oturum aç veya Giriş Yap butonuna basarak sayfaya giriş yapıyoruz. (Not: Kullanıcı adı şifre hatalı uyarısı alıyorsanız eğer modemin hemen arkasında yer alan reset çukuruna bir iğne veya kürdan yardımıyla 5-10 sn basılı tutarak modeme reset attıktan sonra aynı bilgilerle giriş yapabilirsiniz.) 

everest-sg1600-modem-kurulumu

Modem arayüzü sayfasına giriş yaptıktan sonra internet ayarlarını yapılandıracağınız sayfa açılacaktır. Bu sayfada Durum yazan bölüm üzerinden ağ durumunu kontrol ederek, modem kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz. Ağ sekmesinde yer alan Ülke seçeneğini Turkey olarak belirledikten sonra hemen altındaki VPI / VCI değerlerinde 8/35 yazması gerekmektedir. Genişbant internet hesabı bölümüne servis sağlayıcınızdan (ttnet, superonline, vodafone v.b.) almış olduğunuz kullanıcı adını uzantısıyla (örn: @ttnet) beraber yazarak, Genişbant internet şifresi bölümüne yine servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz şifreyi yazıp modem internet ayarlarını tamamlıyoruz.

everest-sg1600-modem-ayarlari

Kablosuz ayarlarınızı yapılandırabilmeniz için aynı sayfa içerisinde Kablosuz ağ ayarları bölümünde yer alan Kablosuz ağ adı alanına Türkçe karakter bulundurmadan boşluk bırakmadan en az 8 karakter olacak şekilde bir kablosuz ağ adı belirleyerek, hemen altında bulunan Kablosuz ağ şifresi alanına yine aynı şekilde Türkçe karakter bulundurmadan, boşluk bırakmadan en az 8 karakter, harf ve rakam olacak şekilde bir şifre belirleyip sayfanın altında yer alan Kaydet butonuna tıklayarak modem ayarlarınız kaydedip, kurulumu bitiriyoruz. Gerekli tüm ayarları yukarıdaki resimlerde belirtildiği gibi yapılandırdıktan sonra modeme kablolu veya kablosuz bir şekilde bağlantı kurarak internete giriş yapabilirsiniz.

Kurulum adımlarını doğru bir şekilde yaptığınız takdirde internete giriş yapamıyorsanız, internet hizmetini almış olduğunuz servis sağlayıcınız ile irtibat kurmanız gerekebilir.

Yönetici | Owner | Teknoloji Devri |
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.