Everest SG-1700 Modem Kurulumu (Resimli)

06.03.2018
27
Okuma Süresi: 5 dakika
A+
A-
Everest SG-1700 Modem Kurulumu (Resimli)

Everest SG-1700 Modem Kurulumu (Resimli) nasıl yapılır? Everest SG-1700 modem şifresi nedir? Everest SG-1700 modem internet ayarları nasıl yapılır? Everest SG-1700 modem kablosuz ayarları nasıl yapılır? Everest SG-1700 modem kopma sorunu nasıl giderilir? Everest SG-1700 modem kurulumu yapılırken nelere dikkat edilmedilir?

Everest SG-1700 modem kurulum işlemi gerçekleştirilebilmesi için modemin kablo bağlantılarının tümünün takılı olduğundan eminseniz eğer, modem üzerinde yer alan DSL veya ADSL ışığının sabit olarak yanması gerekiyor.  Servis sağlayıcınızdan (ttnet, vodafone, superonline v.b.) adsl kullanıcı adı şifre bilgisini aldıysanız eğer modem kurulumuna başlayabilirsiniz. Modeme kablolu veya kablosuz bağlı olan bir bilgisayar tablet veya cep telefonu üzerinden boş bir internet sayfası açarak yukarıda yer alan adres satırına 192.168.1.1 yazıp Enter tuşuna basarak sayfaya giriş yapıyoruz.

everest-sg1700-modem-kurulumu

Modem arayüzü giriş ekranı açıldığı takdirde Kullanıcı Adı bölümüne admin Şifre bölümüne ise admin yazarak hemen altında bulunan Oturum aç butonuna tıklayıp sayfaya giriş yapıyoruz. (Not: Kullanıcı adı şifre hatalı uyarısı alıyorsanız eğer modemin hemen arkasında yer alan reset çukuruna bir iğne veya kürdan yardımıyla 5-10 sn basılı tutarak, modeme reset attıktan sonra aynı bilgilerle giriş yapabilirsiniz.)

everest-sg1700-modem-sifresi

Modem arayüzü sayfasına giriş gerçekleştirdiğiniz takdirde modem internet ayarlarını yapılandırabilmeniz için açılan sayfada yukarıda yer alan kategorilerden Hızlı Kurulum sekmesine tıklayarak internet ayarlarını yapılandıracağımız bölüme giriş yapıyoruz.

everest-sg1700-modem-ayarlari

Hızlı kurulum sekmesine tıkladıktan sonra Wan Bağlantı Ayarı sayfası açılacaktır. Bu sayfada belirtilen tüm ayarları aşağıdaki resimde bulunduğu gibi yapılandırarak, PPP Ayarları bölümünde Kullanıcı adı alanına servis sağlayıcınızdan (ttnet, vodafone, superonline v.b.) almış olduğunuz kullanıcı adını uzantısıyla [örn: @ttnet] beraber yazarak, hemen karşısında bulunan Şifre bölümüne yine servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz şifreyi büyük küçük harf uyumuna uyarak yazdıktan sonra sayfanın hemen altında bulunan sonraki butonuna tıklayıp bir sonraki sayfaya giriş yapıyoruz.

everest-sg1700-modem-kopma-sorunu

Modem internet ayarlarını yapılandırdıktan sonra, açılan sayfada kablosuz ayarlarınızı aşağıdaki resimde belirtildiği gibi yapılandırdıktan sonra üçüncü sırada yer alan SSID bölümüne Türkçe karakter bulundurmadan, boşluk bırakmadan kablosuz ağ (Wi-fi) adı belirleyerek hemen altındaki Şifreleme bölümünde WPA2(TKIP) türünü seçmeniz gerekiyor. Wpa Kimlik Doğrulama Modu‘nu ise Parola olarak belirledikten sonra hemen altında açılan Önceden Paylaşılmış Anahtar bölümüne Türkçe karakter bulundurmadan, boşluk bırakmadan en az 8 karakter harf ve rakam olacak şekilde bir şifre belirleyerek sayfanın hemen altında yer alan sonraki butonuna tıklayıp bir sonraki sayfaya geçiyoruz.

everest-sg1700-modem-kablosuz-ayarlari

Kablosuz ayarları belirledikten sonra bir sonraki sayfada Hızlı Konfigürasyon belirlemiş olduğumuz ayarların özet sayfası açılacaktır. Aşağıdaki resimde görüldüğü üzre belirlemiş olduğunuz ayarları son kez teyit ettikten sonra sayfanın hemen altında yer alan Değişiklikleri Uygula butonuna tıklayıp modem kurulumunu tamamlıyoruz.

everest-sg1700-modem-kanal-ayarlari

Kurulum adımlarını doğru bir şekilde yaptığınız takdirde internete giriş yapamıyorsanız, internet hizmetini almış olduğunuz servis sağlayıcınız ile irtibat kurmanız gerekebilir.

Yönetici | Owner | Teknoloji Devri |
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.