Everest SG-1800 Modem Kurulumu (Resimli)

07.03.2018
22
Okuma Süresi: 5 dakika
A+
A-
Everest SG-1800 Modem Kurulumu (Resimli)

Everest SG-1800 Modem Kurulumu (Resimli) nasıl yapılır? Everest SG1800 modem şifresi nedir? Everest SG1800 modem internet ayarları nasıl yapılır? Everest SG1800 modem kablosuz ayarları nasıl yapılır? Everest SG1800 modem kopma sorunu nasıl giderilir? Everest SG1800 modem kanal ayarları nasıl yapılır? Everest SG1800 modem port açma işlemi nasıl yapılır?

Everest SG1800 modem kurulum işlemi gerçekleştirilebilmesi için öncelikle modem kablo bağlantılarının takılı olduğundan emin olmanız gerekiyor. Modem üzerinde yer alan DSL veya ADSL ışığınız sabit olarak yanıyor ise, ayrıca servis sağlayıcınızdan (ttnet, vodafone, superonline v.b.) adsl kullanıcı adı şifre bilgisini aldıysanız eğer modem kurulumuna başlayabilirsiniz. Öncelikle modeme kablolu yada kablosuz olarak bağlı olan bir cihaz üzerinden boş bir internet sayfası açarak yukarıda yer alan adres satırına 192.168.1.1 yazıp Enter tuşuna basarak sayfaya giriş yapıyoruz.

everest-sg1800-modem-kurulumu

Modem arayüzü kullanıcı giriş bilgileri sayfası açıldıktan sonra Kullanıcı Adı bölümüne admin Şifre bölümüne ise admin yazarak hemen altında yer alan Oturum aç butonuna tıklayıp sayfaya giriş yapalım. (Not: Kullanıcı adı şifre hatalı uyarısı alıyorsanız eğer modemin hemen arkasında yer alan reset çukuruna bir iğne veya kürdan yardımıyla 5-10 sn basılı tutarak modeme reset attıktan sonra aynı bilgilerle giriş yapabilirsiniz.)

everest-sg1800-modem-sifresi

Modem arayüzü sayfasına giriş yaptıktan sonra kurulum işleminin gerçekleştirilebilmesi için öncelikle yukarıda yer alan kategorilerden Hızlı Kurulum sekmesine tıklayarak modem internet ayarlarını yapılandıracağımız sayfaya giriş yapıyoruz.

everest-sg1800-modem-kopma-sorunu

Hızlı kurulum bölümüne giriş yaptığınız takdirde Wan Bağlantı Ayarı sayfası açılacaktır. Wan bağlantı ayarı sayfasında VPI: 8 VCI:35 olarak belirleyerek, sayfanın orta bölümüne doğru ilerlediğinizde PPP Ayarları bölümünde Kullanıcı adı alanına servis sağlayıcınızdan (ttnet, vodafone, superonline v.b.) almış olduğunuz adsl kullanıcı adını, Şifre bölümüne ise yine servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz şifreyi yazıp sayfanın hemen altında yer alan sonraki butonuna tıklayarak bir sonraki sayfaya giriş yapıyoruz.

everest-sg1800-modem-ayarlari

Modem internet ayarlarını yapılandırdıktan sonra kablosuz ayarlarınızı yapılandırabilmeniz için açılan WLAN bölümünde SSID alanında kablosuz ağ adınızı Türkçe karakter bulundurmadan, boşluk bırakmadan belirledikten sonra, Şifreleme bölümünde WPA2(TKIP) seçeneğini işaretleyerek hemen altındaki WPA Kimlik Doğrulama modu bölümünde Kişisel seçeneğini işaretleyip hemen altındaki Önceden Paylaşılmış Anahtar bölümüne Türkçe karakter bulundurmadan, boşluk bırakmadan en az 8 karakter harf ve rakam olacak şekilde bir kablosuz ağ şifresi belirleyerek sayfanın hemen altında yer alan sonraki butonuna tıklayıp kablosuz ayarları tamamlıyoruz.

everest-sg1800-modem-kablosuz-ayarlari

Modem internet ve kablosuz ayarlarını yapılandırdıktan sonra Hızlı Konfigürasyon penceresi açılacaktır. Bu bölümde belirlemiş olduğunuz ayarları son kez teyit ederek, ayarlar doğruysa eğer sayfanın hemen altında yer alan Değişiklikleri Uygula butonuna tıklayıp modem kurulumunu tamamlıyoruz. Modeme kablolu veya kablosuz bir şekilde bağlantı kurarak internete giriş yapabilirsiniz.

everest-sg1800-modem-kanal-ayarlari

Kurulum adımlarını doğru bir şekilde yaptığınız takdirde internete giriş yapamıyorsanız, internet hizmetini almış olduğunuz servis sağlayıcınız ile irtibat kurmanız gerekebilir.

Yönetici | Owner | Teknoloji Devri |
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.