Everest SG-1850 Modem Kurulumu (Resimli)

27.02.2018
31
Okuma Süresi: 5 dakika
A+
A-
Everest SG-1850 Modem Kurulumu (Resimli)

Everest SG-1850 Modem Kurulumu (Resimli) nasıl yapılır? Everest SG1850 modem şifresi nedir? Everest SG1850 modem kablosuz ayarları nasıl yapılır? Everest SG1850 modem kopma sorunu nasıl giderilir? Everest SG1850 modem internet ayarları nasıl yapılır? Everest SG1850 modem kanal ayarları nasıl yapılır? Everest SG1850 modem kurulumu yapılırken nelere dikkat edilmelidir?

Everest SG1850 modem kurulum işleminin gerçekleştirilebilmesi için modem kablo bağlantılarının takılı olduğundan emin olmanız gerekiyor. Modem üzerinde bulunan DSL veya ADSL ışığı sabit olarak yanıyor ise, ayrıca servis sağlayıcısından (vodafone, ttnet, superonline v.b.) adsl kullanıcı adı şifre bilgisini aldıysanız modem kurulumuna başlayabilirsiniz. Modeme kablolu veya kablosuz olarak bağlı olan bir cihaz üzerinden boş bir internet sayfası açarak yukarıda yer alan adres satırına 192.168.1.1 yazıp Enter butonuna basarak sayfaya giriş yapıyoruz.

everest-sg1850-modem-kurulumu

Modem kullanıcı giriş bilgisi ekranı açıldığı takdirde, Kullanıcı Adı bölümüne admin Şifre bölümüne ise admin yazarak hemen altında bulunan Oturum aç butonuna tıklayıp modem arayüzü sayfasına giriş yapıyoruz. (Not: Kullanıcı adı şifre hatalı uyarısı alıyorsanız eğer modemin hemen arkasında yer alan reset çukuruna bir iğne veya kürdan yardımıyla 5-10 sn basılı tutarak modeme reset attıktan sonra aynı bilgilerle giriş yapabilirsiniz.)

everest-sg-1850-modem-sifresi

Modem arayüzü sayfasına giriş yaptıktan sonra modem internet ayarlarınızı yapılandırabilmeniz için açılan sayfada yukarıda yer alan seçeneklerden Hızlı Kurulum sekmesine tıklayarak internet ayarlarını yapılandıracağımız sayfaya giriş yapıyoruz.

everest-sg-1850-modem-kanal-ayarlari

Wan Bağlantı Ayarı sayfasına giriş yaptıktan sonra burada VPI:8 VCI:35 olarak belirleyerek, sayfanın orta bölümünde PPP Ayarlarının hemen altında Kullanıcı adı bölümüne servis sağlayıcısından (ttnet, superonline, vodafone v.b.) almış olduğunuz kullanıcı adını uzantısıyla (örn: @ttnet) beraber yazarak, hemen karşısındaki Şifre bölümüne yine servis sağlayıcısından almış olduğunuz şifreyi yazıp sayfanın hemen altında yer alan sonraki butonuna tıklayarak bir sonraki sayfaya geçiyoruz.

everest-sg-1850-modem-kablosuz-ayarlari

Modem internet ayarlarını yapılandırdıktan sonra WLAN bölümü içerisinden kablosuz ayarlarınızı yapılandırmanız gerekiyor. Açılan sayfaya SSID bölümüne Türkçe karakter bulundurmadan, boşluk bırakmadan bir kablosuz ağ (Wi-fi) adı yazarak, şifre ayarlarınızı aşağıdaki resimde belirtildiği gibi yapılandırıp, Önceden Paylaşılmış Anahtar bölümüne Türkçe karakter bulundurmadan boşluk bırakmadan en az 8 karakter, harf ve rakam olacak şekilde bir kablosuz ağ (Wi-Fi) şifresi belirleyerek sayfanın hemen altındaki sonraki butonuna tıklayıp kablosuz ayarları tamamlıyoruz.

everest-sg-1850-modem-internet-ayarlari

Modem internet ve kablosuz ayarları yapılandırdıktan sonra açılan sayfada belirlemiş olduğunuz ayarların kurulum özeti gelecektir. Bu sayfa üzerinden belirlemiş olduğunuz ayarları son kez teyit ederek, doğruysa eğer sayfanın hemen altında yer alan Değişiklikleri Uygula butonuna tıklayarak modem kurulumunu tamamlıyoruz. Modem kurulumunu tamamladıktan sonra modeme kablolu veya kablosuz bir şekilde bağlantı kurarak internete giriş yapabilirsiniz.

everest-sg-1850-modem-kopma-sorunu

Kurulum adımlarını doğru bir şekilde yaptığınız takdirde internete giriş yapamıyorsanız, internet hizmetini almış olduğunuz servis sağlayıcınız ile irtibat kurmanız gerekebilir.

Yönetici | Owner | Teknoloji Devri |
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.