Facebook Business Manager Hesabını Silme

11.04.2018
104
Okuma Süresi: 5 dakika
A+
A-
Facebook Business Manager Hesabını Silme

Facebook Business Manager Hesabını Silme işlemi nasıl yapılır? Facebook business hesabı kalıcı olarak nasıl kaldırılır? Facebook işletme hesabı nasıl silinir? Facebook işletme profili tamamen nasıl kaldırılır? Facebook business hesabını silemiyorum ne yapabilirim? Facebook işletme hesabı kalıcı olarak nasıl silinir? Facebook business manager hesabı nasıl kaldırılır?

Facebook’ da yaşanan en büyük problemlerden biri ise yanlışlıkla oluşturulan business işletme hesaplarıdır. Bu özellik aslında Facebook üzerinde geliştiriciler veya sponsor olmak isteyen kullanıcılar tarafından geliştirilmiş bir yüksek özelliğe sahip işletme sayfasıdır. Fakat ülkemizde henüz pek çok kullanılmayan bir sistem olduğundan dolayı kullanıcılar bu tür işletme sayfalarının hesaplarında olumsuz bir etki yaratacağını düşünebiliyor. Facebook’ da yanlışlıkla oluşturulan business hesaplarıyla alakalı yapılacak işlemler ile alakalı internet üzerinden araştırma yapsanız dahi, detaylı bilgi edinemeyebiliyorsunuz.

Facebook’ da yanlışlıkla oluşturulan veya başkası tarafından devredilen business işletme hesaplarının silinmesi işlemini makaleyi okumaya devam ederek gerçekleştirebilirsiniz. Facebook üzerinden oluşturulan business hesabı masaüstü cihazlardan giriş yaparak veya mobil cihazınızda masaüstü görünümü üzerinden giriş gerçekleştirerek, yukarıda yer alan sekmelerden çıkış yap butonu penceresinde yer alan Hesap Ayarları bölümünde yanlışlıkla oluşturulan business manager hesabına tıklayarak sayfa içeriğine giriş yapıyoruz.

facebook-business-manager-hesabini-silme-1

Business manager işletme sayfasına giriş yaptıktan sonra sağ en üstte yer alan Ayarlar butonu veya çark simgesine benzeyen ibareye tıkladıktan sonra business işletme sayfası ayarlarına giriş yapıyoruz.

facebook-isletme-hesabini-silme-2

İşletme Ayarları sayfasına giriş yaptıktan sonra açılan bölümde en üst tarafta yer alan seçeneklerden İşletme Bilgileri bölümüne tıklayarak business hesabını sileceğimiz sayfaya giriş yapıyoruz.

facebook-business-hesabini-silme-3

İşletme Bilgileri sayfasına giriş yaptıktan sonra açılan bölümde Kurulum Kılavuzu ekranında sağ en alt tarafta yer alan İşletmeyi Kalıcı Olarak Sil butonuna tıklayıp business manager işletme hesabını silme işlemini başlatıyoruz.

facebook-isletme-sayfasini-silme-4

Business manager işletme hesabını silmemeniz için veya tekrar geri dönebilmeniz için Facebook sizden geri bildirim raporu isteyecektir. Bu bölümde ülkemizde genellikle çok seçilen ve kullanımı zor olduğundan dolayı Beklediğim gibi değildi ibaresini işaretleyip bir daha geri dönmemek üzre pencerenin sağ en altında yer alan Sonraki butonuna tıklayarak bir sonraki sayfaya giriş yapıyoruz.

facebook-business-sayfasini-kaldirma-5

Sonraki butonuna tıkladıktan sonra karşınıza işletme silmeyi planlama bölümü açılacaktır. Facebook business manager işletme hesabınıza geri dönmek isterseniz eğer size 24 saat bir geri dönüş imkanı sunabiliyor. Bunun avantajı hesabınızı çalan bir kişi direk olarak silme işlemi gerçekleştirmemesidir. İleri butonuna tıklayarak devam edebilirsiniz.

facebook-işletme-sayfasini-kaldirma-6

Açılan son sayfada İşletmenin Silinmesi Planlandı penceresi gelecektir. Burada business manager işletme sayfasının 24 saat çevrimdışı (yayında olmayan) bir şekilde saklanacağını geri dönmek isterseniz eğer tekrar işletme hesabına giriş yaparak bu işlemi iptal edebileceğinizi bildiriyor. Business manager işletme sayfasını kalıcı olarak silmek istediğinizden eminseniz eğer pencerenin hemen sağ en altında yer alan Bitti butonuna tıklayarak işlemi tamamlayabilirsiniz.

facebook-business-mager-kaldirma-7

Bitti butonuna tıkladıktan sonra 24 saat kadar bekleyip tekrar giriş yapmayarak Facebook’ da business manager işletme sayfasını kalıcı olarak silebilirsiniz.

Yönetici | Owner | Teknoloji Devri |
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 2 Yorum
  1. Tarık dedi ki:

    İşime yaradı teşekkürler.

  2. hakan dedi ki:

    Ustam guzel bir yazi tebrikler ustam benim bir derdi var su Facebook Business Manager silmek istiyorum ama bu hesaba benim facebook sayfalarim ekli Facebook Business Manager silersem safalarima erisebilirmiyim ? yani facebook sayfalarim silinmesin onu nasil yapacagiz yardimci olursan sevinirim