kapatilan-facebook-hesabini-geri-alma

Facebook Hesabım Kapatıldı Nasıl Açılır?

Facebook hesabım kapatıldı nasıl açabilirim? Kapatılan Facebook hesabı nasıl kurtarılır? Facebook hesabım kilitlendi nasıl kurtarabilirim? Hesabınız kapatıldı uyarısı, Kapatılan Facebook hesabı nasıl geri alınır? Kapatılan Facebook hesabına kimlik nasıl gönderilir? Facebook hesabı kapatıldıysa neler yapılmalıdır? Kimlik gönderilerek Facebook hesabı tekrar nasıl açılır?

Facebook hesabına giriş yapmak istediğinizde aşağıdaki resimde görüldüğü gibi Hesap Kapatıldı uyarısı alıyorsanız eğer, Facebook hesabınızda topluluk standartları veya veri ilkesi ihlali gibi bir durum söz konusudur. (Örnek olarak; çok sık sayıda arkadaşlık isteği gönderme, tanınmayan kişilere yoğun mesaj gönderimi, gün içerisinde çoğunluk sayıda yapılan yorum ve beğeniler v.b.) Facebook’da bu gibi bir problem ile karşılaştıysanız eğer yapmanız gereken işlem hesabınıza itiraz ederek hesabın açılması konusunda destek almanızdır.

facebook-hesabim-kapatildi

Facebook  hesabınız kapatıldıysa eğer, aynı cihaz veya aynı ağ üzerinden yeni bir hesap oluşturmak istediğinizde Facebook yeni açmış olduğunuz tüm hesapları kilitleyecektir. Bundan sonraki süreçte Facebook kullanamayabilirsiniz. Bu aşamada yapılması gereken işlem kapatılan hesabınıza gerekli kimlik ibrazını yaparak hesabın açılması veya açılmaması yönünde net cevap almanızdır. Facebook hesaplarının kapatılmasının yoğun sebebi ise sahte hesap olarak adlandırılan fake hesaplardır. Facebook topluluk standartları, veri ilkesinde bulunan en önemli husus, oluşturmuş olduğunuz Facebook hesabında yazan isim soy isim doğum tarihi bilgileri ile nüfus cüzdanı üzerinde bulunan isim soy isim doğum tarihi bilgilerinin aynı olmasıdır. Aksi takdirde yanlış isimlerle veya sahte isimlerle açılan tüm hesaplar Facebook tarafından kapatılmaktadır.

Facebook hesabınıza giriş yapmak istediğinizde Hesap Kapatıldı yazısı ile karşılaşıyorsanız eğer hesabınıza kimliğinizi göndererek itiraz etmeniz gerekiyor. Kapatılan Facebook hesabına itiraz edebilmeniz için BURAYA TIKLAYINIZ!

Açılan sayfada Kişisel Hesabım Kapatıldı bölümü gelecektir. Aşağıdaki resimde de görüldüğü üzre hesabınızın yanlışlıkla kapatıldığını düşünüyorsanız, bilgilerin araştırılabilmesi için aşağıdaki formu doldurun bölümü açılacaktır. Giriş e-posta adresi veya cep telefonu numarası bölümüne kapatılan hesabınıza kayıtlı olan cep telefon numarası veya e-posta adresini yazmanız gerekiyor. Hemen altında bulunan Nüfus cüzdanınızda yazan adınız soyadınız bölümüne kimliğiniz üzerinde yazan ismin birebir aynısını yazmanız gerekiyor, (ayrıca hesabınızı geri alabilmeniz için hesaptaki bilgiler ile kimlik bilgilerinizin aynı olması gerektiğini unutmayın. Aksi takdirde Facebook tarafından olumsuz yanıt alabilirsiniz.) Kimliğiniz / Kimlikleriniz bölümüne ise adınız soy adınız ve doğum tarihinizin yazdığı herhangi nüfus cüzdanı, evlilik cüzdanı, kurum kimliği veya yeni ehliyet v.b. belgenin resmini çekip bu bölüme yükleyelim. Hemen altında bulunan Ek Bilgiler bölümüne ise kısaca Facebook hesabım kapatıldı, açılmasını talep ediyorum gibi bir açıklama yazabilirsiniz. Tüm bilgileri doldurduktan sonra sağ en altta bulunan Gönder butonuna basarak formu Facebook’a gönderiyoruz.

2-facebook-hesabim-kapatildi-nasil-acabilirim

Tüm bilgileri doldurup formu gönderdikten sonra hesapta bulunan bilgiler ile kimlik üzerinde bulunan bilgileriniz uyuşuyorsa eğer, topluluk standartlarını veya veri ilkesi kurallarını ihlal etmediğiniz takdirde hesabınızı geri alabilirsiniz. Gerekli formu gönderdikten sonra yazmış olduğunuz mail adresi veya cep telefon numaranıza geri dönüş sağlanacaktır. Gelecek olan cevap olumsuz olarak belirtilirse eğer, yeni bir hesap oluşturmayı deneyebilirsiniz. Cevap gelme süresi yoğunluğa göre değişiyor, genellikle 3-5 gün içerisinde cevap alabilirsiniz. Tüm bilgileriniz doğruysa eğer size gelecek olan mesajdaki linke tıklayarak hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Hakkında Erbay

Yönetici | Owner | Teknoloji Devri |

İlgili Makale

zte-h298a-modem-mac-filtreleme

ZTE ZXHN H298A Modem Mac Filtreleme (Resimli Anlatım)

ZTE ZXHN H298A Modem mac filtreleme nasıl yapılır? ZTE ZXHN H298A Modem wifi engelleme nasıl yapılır? ZTE ZXHN H298A Modem …

5 Yorumlar

  1. Kaç defa yapıyorum olmuyor

    • Merhaba,

      Facebook’da ilk hesabınız kapatıldıysa eğer o hesaba itiraz etmeden yeni bir hesap açmak isterseniz yeni açacağınız tüm hesapları Facebook kilitler. Öncelikle ilk açmış olduğunuz hesaba kimlik gönderip o hesaba kayıtlı olan cep telefonu veya e-posta adresine cevap beklemeniz gerekiyor.

  2. Merhaba ben uzun zamandır oturum açmıyordum yeni gelmiş galiba hesabım silinmiş ve benne yapmam gerekiyor bilmiyorum yardım eder misiniz?

  3. slm delirmek üzereyim eski telefonema kayitlı facebook hesabım yeni telefona aktit etmeyi unuttum hesabım kapatıldım tüm bilgilerim anılarım resimlerim ordaydı nasıl yapabilirim yardımcı olabilirseniz sevinirim yoks ayargı yoluna gitmek üzereyim

  4. üstad benim hesabım hesaba griyor ve kimlik onayı istiyor ve hesapta herşey kimliğe göre yapıldı ve hesaba 3 gündür atıyorum hesap onaylamıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir