Facebook Hesabından Fotoğraf Kaldırma

26.01.2018
17
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Facebook Hesabından Fotoğraf Kaldırma

Facebook fotoğraf kaldırma isteği, Facebook hesabından fotograf nasıl kaldırılır?, Facebook hesabından fotograf silme işlemi nasıl geçeklestirilir?, Giris yapamadıgım facebook hesabımdan fotografları nasıl silerim? , Facebook fotograf kaldırma formu, Facebook resim silme, Facebook hesabımdan resimleri nasıl silebilirim?

Facebook’da giriş yapamadığınız hesabınızda bulunan bir fotoğrafın veya sizin izniniz olmadan paylaşılan bir fotoğrafı kaldırmanız mümkündür. Bu aşamada hesaba giriş yapmayı denemeden önce hesap kurtarma adımları üzerinden hesaba ulaşarak giriş yapıldıktan sonra bu fotoğrafı kaldırabilirsiniz. Hesabınıza ulaşamıyorsanız eğer veya kaldırmak istediğiniz fotoğrafı görüşmediğiniz bir kişi paylaştıysa eğer bu durumu Facebook Yardım Merkezine bildirerek bu fotoğrafın kaldırılmasını talep edebilirsiniz.

Facebook Hesabından Fotoğraf Kaldırma isteği formuna ulaşabilmek için BURAYA TIKLAYIN! (Not: Linke ulaşamıyorsanız eğer aşağıdaki resimde bulunan adresi mobil cihaz veya bilgisayar üzerinden tarayıcınızın adres satırına yazarak da ulaşabilirsiniz.)

1-facebook-fotograf-kaldırma-istegi

Sayfaya giriş yaptıktan sonra Gizlilik Hakları – Fotoğraf Kaldırma İsteği adı altında bir form açılacaktır. Bu form üzerinden Facebook’da izinsiz paylaşılan bir resmin kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Yapılması gereken işlem aşağıdaki resimde belirtildiği gibi size sorulan sorulara doğru bir şekilde yanıt vererek gerekli formu Facebook Yardım Merkezine göndermektir. Kimin gizlilik hakları ihlal ediliyor? sorusuna Benim haklarım seçeneği üzerinden devam edebilirsiniz.

2-facebook-fotografimi-nasıl-kaldırırım

Benim haklarım seçeneğini işaretledikten sonra, hemen altında yer alan bölümde Kaç yaşındasınız? sorusuna size uygun olan cevabı verebilirsiniz. Facebook’da bu şekilde bir talep oluşturabilmek için Topluluk Standartları gereği 13 yaşın üzerinde olmanız gerektiğini unutmayın. Aksi takdirde Facebook kullanım yaşı 13 olduğundan göndermiş olduğunuz form Facebook Yardım Merkezi tarafından incelenmeyebilir. Nerede yaşıyorsunuz? bölümüne ise Türkiye içerisinde ikamet ediyorsanız eğer Amerika Birleşik Devletleri’nin dışında seçeneğini işaretleyebilirsiniz.


3-facebook-fotoğraf-silme

Nerede yaşıyorsunuz? sorusunu cevapladıktan sonra hemen altında yer alan Adınız bölümüne Facebook kullanıyorsanız eğer Facebook adınızın birebir aynısı olacak şekilde, Facebook kullanmıyorsanız kimlik bilgileri ile aynı olacak şekilde yazabilirsiniz. Hemen altında bulunan Bu fotoğrafın gözüktüğü profilin bağlantısı (URL’si) bölümüne ise fotoğrafı paylaşan profilin zaman tüneline giriş yaparak sayfanın hemen en üstünde yer alan “http://” ile başlayan adres satırını kopyalayarak buraya eklemeniz gerekiyor. Profil bağlantısını ekledikten sonra hemen altında yer alan onay kutucuğunu işaretleyerek sayfanın sağ en altında bulunan Gönder butonuna basıp gerekli formu Facebook Yardım Merkezine gönderiyoruz.

4- facebook-resim-kaldırmaGizlilik hakları ile ilgili fotoğraf kaldırma isteği formunu Facebook Yardım Merkezine gönderdikten sonra iletmiş olduğunuz bilgiler ve şikayet ettiğiniz adres bağlantıları Facebook tarafından incelenerek fotoğrafın kaldırılmasıyla ilgili işlemler sağlanacaktır.

Yönetici | Owner | Teknoloji Devri |
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.