Facebook Hesabından Video Kaldırma

27.01.2018
12
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Facebook Hesabından Video Kaldırma

Facebook video kaldırma isteği, Facebook hesabımdan videoları nasıl silebilirim?, Facebook video kaldırma formu, Facebook hesabından video nasıl kaldırılır?, Facebook hesabından video silme işlemi nasıl gerçeklestirilir?, Giris yapamadıgım facebook hesabımdan video nasıl silerim? , Facebook başka bir kişinin hesabında bulunan videoyu nasıl kaldırırım?

Facebook’da sizin izniniz dışında paylaşılan bir videoyu veya şuanda giriş yapamadığınız, eski zamanlarda bu hesap üzerinden paylaşmış olduğunuz herhangi bir videoyu kaldırabilirsiniz. Şuanda giriş yapamadığınız hesap üzerinden kurtarma adımlarından yola çıkarak hesabınızı kurtaramadıysanız eğer yapmanız gereken işlem giriş yapılamayan bu hesaptaki videoyu veya şuanda görüşmediğiniz kişinin paylaşmış olduğu bu videoyu Facebook Yardım Merkezine bildirerek kaldırılmasını talep etmektir.

Facebook Hesabından Video Kaldırma formuna ulaşabilmeniz için BURAYA TIKLAYIN!  (Not: Linke ulaşamıyorsanız eğer aşağıdaki resimde yer alan adresi mobil cihaz veya bilgisayarınızdan boş bir internet sayfası açıp yukarıda yer alan adres satırına yazarak da ulaşabilirsiniz.

1-facebook-video-silme

Facebook Gizlilik Hakları – Video Kaldırma İsteği sayfası açıldıktan sonra, sayfanın en başında yer alan Kimin gizlilik hakları ihlal ediliyor? sorusuna kendi işlemlerinizi gerçekleştireceğiniz için Benim haklarım ibaresini seçip devam ediyoruz. Eğer farklı bir durum varsa herhangi bir kişi veya çocuğunuzun gizlilik hakları gibi bir durum varsa yapacağınız işlemler farklıdır.

2-facebook-video-kaldırma-istegi

Benim haklarım sekmesini işaretledikten sonra aşağıdaki resimde yer alan sorular ile karşılaşacaksınız. Burada ilk bölümde yer alan İçeriğin bağlantısı (URL) bölümüne, paylaşılmış olan videoya internet tarayıcısı üzerinden giriş yaparak yukarıdaki adres satırında yer alan “http://” ile başlayan linki kopyalayıp bu alana yapıştırıyoruz. Hemen altında bulunan Adınız ve Soyadınız bölümüne hesabınız varsa eğer hesabınızda bulunan bilgileri birebir olacak şekilde, hesabınız bulunmuyorsa eğer kimlik üzerinde bulunan bilgilerinizin aynısını yazmanız gerekiyor.

3-facebook-hesabından-video-nasıl-kaldırılır

Adınızı ve soyadınızı yazdıktan sonra İletişim e-posta adresiniz bölümüne, şuanda mevcut olarak kullandığınız, giriş yapabildiğiniz bir e-posta adresi yazarak hemen altında yer alan onay kutucuğunu işaretleyip sayfanın sağ en altında bulunan Gönder butonuna basarak doldurmuş olduğumuz formu Facebook Yardım Merkezine gönderiyoruz.

Göndermiş olduğunuz videonun bağlantısı ve sizin yazmış olduğunuz kişisel bilgiler incelendikten sonra Facebook Yardım Merkezi tarafından buraya yazmış olduğunuz İletişim E-posta adresine en geç bir hafta içerisinde geri dönüş sağlanacaktır. Gönderdiğiniz bilgiler incelendikten sonra, Gizlilik hakları içeren bir durum tespit edildiği takdirde şikayet ettiğiniz video Facebook tarafından kaldırılacaktır.

Yönetici | Owner | Teknoloji Devri |
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.