Facebook Hesabını Kalıcı Olarak Silme

15.12.2017
21
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Facebook Hesabını Kalıcı Olarak Silme

Facebook hesabı kalıcı olarak nasıl silinir? Facebook hesabı bir daha açılmamak üzere nasıl kapatılır? Facebook hesabı kalıcı olarak silinirken nelere dikkat edilmelidir? Facebook hesabını devre dışı bırakma nasıl yapılır? Facebook hesabını kilitleme nasıl yapılır? Facebook hesabını silme nasıl yapılır? Facebook hesabı nasıl kapatılır?

Facebook hesabınızın kalıcı olarak silinebilmesi için öncelikle hesabın mevcut şifresi bilinmesi gerekiyor, hesabın mevcut şifresi bilinmiyor ise hesap kurtarıldıktan sonra veya şifresi hatırlandığı takdirde silme işlemi gerçekleştirilebilir. Facebook hesabınızın mevcut şifresi hatırlanmıyor ise veya hesaba giriş yapamıyorsanız eğer öncelikle hesap kurtarma işlemi yapabilir veya hesabı farklı olarak şikayet ederek kapattırabilirsiniz.Facebook hesabını kalıcı olarak silmek için BURAYA TIKLAYINIZ!  Linke tıklamada sorun yaşıyorsanız eğer aşağıdaki resimde bulunan linke giriş yapabilirsiniz.

1-facebook-hesabini-kapatma

Sayfaya giriş yaptıktan sonra hesap silme bölümüne yönlendirileceksiniz, bu aşamada yapmanız gereken işlem Hesabımı Sil seçeneğine tıklamadan önce aşağıdaki resimde bulunan paragrafı dikkatlice okumanız gerekmektedir.Belirtilen uyarıları dikkate aldıktan sonra pencerenin hemen altında Hesabımı Sil butonuna basarak işlemlere devam ediyoruz.2-facebook-hesap-silme

 

Hesabımı Sil butonuna bastıktan sonra karşınıza güvenlik doğrulama penceresi açılacaktır.En üstteki bölüme mevcut şifrenizi yazdıktan sonra pencerenin hemen en altında resim içerisinde bulunan güvenlik kodunu resmin hemen altındaki boş kutucuğa yazarak pencerenin hemen altında bulunan Tamam butonuna Facebook hesap silme işlemini tamamlayabilirsiniz. 3-facebook-hesap-kilitleme

Tamam butonuna bastıktan sonra hesap silme işlemini başarıyla tamamlıyorsunuz, daha sonra Hesabını Kalıcı Olarak Sil penceresi geldiğinde yine aşağıdaki resimde karşınıza çıkan metni dikkatli bir şekilde okuyup en altta bulunan Tamam butonuna tıkladığınız takdirde hesabınızın kalıcı olarak silme işlemini gerçekleştirebiliyorsunuz.
4-facebook-hesabını-tamamen-silme

Burada dikkat etmeniz gereken Tamam butonuna basmadan önce Hesabın sitede dondurulduğunu ve 14 gün içerisinde kalıcı olarak silineceğini 14 gün içerisinde hesaba tekrar giriş yaparak hesap silme işleminin tekrar iptal edilebileceğini belirtiyor, 14 günlük süre zarfını beklemeden hesabı kalıcı olarak silme işlemi gerçekleştirilemiyor.Hesabınızı anlık olarak silmek istediğinizde bu işlemi gerçekleştirirseniz eğer bu işlem tamamlandığı takdirde hesabınız karşı taraftan yani arkadaş çevreniz tarafından aktif olarak görünmeyecektir, hesap kapalı bir pozisyonda kalacak olup yapmış olduğunuz tüm paylaşımlar, mesajlarınız verileriniz gibi diğer tüm bilgiler 15. gün kalıcı olarak silinecektir.

 

Yönetici | Owner | Teknoloji Devri |
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.