Facebook Hesap Anıtlaştırma Nasıl Yapılır?

13.01.2018
21
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Facebook Hesap Anıtlaştırma Nasıl Yapılır?

Facebook Hesap Anıtlaştırma Nasıl Yapılır? Vefat eden bir kişinin hesabı nasıl anıtlaştırılır? Facebook hesap anıtlaştırma işlemi için gereken nelerdir? Vefat eden bir kişinin Facebook hesabı nasıl kapatılır? Anıtlaştırma işlemi nasıl gerçekleştirilir? Vefat eden bir kullanıcının hesabı nasıl devre dışı bırakılır? Facebook hesap anıtlaştırma talebi nasıl gönderilir?

Facebook’da vefat eden bir kişinin hesabının kapatılabilmesi veya bu kişinin hesabının anıtlaştırılmasıyla ilgili, öncelikle bu talebi oluşturacak olan kişi vefat eden kişinin bir akrabası veya arkadaşı olması gerekiyor. Anıtlaştırma talebi Facebook için geri dönüşümü olmayan veya tekrar normal görünüme sahip olmayan bir taleptir. Vefat eden kişinin akrabası veya yakın arkadaşı değilseniz eğer göndermiş olduğunuz talep inceleme neticesinde olumlu olarak değerlendirilmeyebilir.

Hesap anıtlaştırma işlemi hesabın bundan sonraki süreçte diğer kullanıcılar tarafından çalınmasını veya diğer özel bilgilerin paylaşılmasını engelleyerek, hesabın Facebook içerisinde güvende tutulmasını sağlar. Anıtlaştırılmış bir hesabı sadece tek bir kişi sınırlı kullanım olması kaidesiyle kullanabilir, bu kişi anıtlaştırılan hesabın varisi olarak belirlenir. Hesap anıtlaştırma işlemini gerçekleştiren kişinin o hesap üzerinde sahip olduğu yetkiler ise şöyle;

  • Kişinin profilinde herhangi bir gönderiyi öne çıkarmak.
  • Yeni gelen arkadaşlık isteklerini onaylamak veya reddetmek.
  • Profil resmini ve kapak fotoğrafını değiştirebilmek.

facebook-hesap-anitlastirma

Hesap anıtlaştırma talebi oluşturulduktan sonra Facebook incelemesine istinaden göndermiş olduğunuz talep onaylanırsa eğer bundan sonraki süreçte yetkiye sahip olduğunuz vefat eden kişinin hesabı için özel verilere (mesajlar,albümler v.b.) sahip olamazsınız, sadece o hesap üzerinde sınırlandırılmış olan yetkiler dahilinde işlem sağlayabilirsiniz. Facebook Hesap Anıtlaştırma Talebi formunu doldurabilmeniz için BURAYA TIKLAYINIZ!

facebook-anitlastirma-talebi

Facebook hesap anıtlaştırma talebi açıldıktan sonra yukarıdaki resimde bulunan form içerisindeki açıklamaları dikkatlice okuyunuz. Açılan formda karşınıza çıkan ilk bölümde Vefat Eden kim? bölümüne vefat eden yakınınızın adını yazıp seçiyoruz. (Eğer vefat eden kişi bulunmuyorsa hemen altında bulunan Aradığınız kişiyi bulamıyorsanız, özel talep formumuzu deneyin. bölümü üzerinden destek alabilirsiniz.) Hemen altında bulunan Ne zaman vefat etti? bölümüne vefat eden kişinin ölüm tarihini net olarak, bilmiyorsanız eğer yaklaşık tarih olarak yazıyoruz. Hemen altında Vefat Belgesi bölümüne vefat eden kişinin vefatına dair bir ölüm ilanı veya vefat belgesini internet adresi ortamında link belirterek yazıyoruz. ( Bu bölüm isteğe bağlıdır, ulaşamıyorsanız eğer ekleme zorunluluğunuz bulunmuyor.)

Formun tamamını doldurduktan sonra sağ en altta bulunan Gönder butonuna basarak Hesap Anıtlaştırma Talebini Facebook’a gönderiyoruz. Göndermiş olduğunuz form Facebook tarafından incelendikten sonra, isteği göndermiş olduğunuz hesap üzerinden bilgi alabilirsiniz.

Yönetici | Owner | Teknoloji Devri |
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.