Facebook Hesap Oluşturma (Resimli Anlatım)

01.03.2018
17
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Facebook Hesap Oluşturma (Resimli Anlatım)

Facebook Hesap Oluşturma nasıl yapılır? Facebook Hesap Oluşturma işlemi nasıl gerçekleştirilir. Facebook Hesap açma nasıl yapılır? Facebook kişisel hesap nasıl açılır? Facebook profili nasıl açılır? Facebook hesabı açmak için neler gereklidir? Facebook hesabı açmam için ne yapmam gerekiyor? Facebook hesap açma, Facebook hesabı oluşturulabilmesi için yapılması gereken işlemler nelerdir?

Facebook Hesap Oluşturma (Resimli Anlatım) işlemi gerçekleştirebilmek için makalemizin devamdaki adımları uygulayıp konuyla alakalı ilerleme yapabilirsiniz.

Facebook 2004 yılı itibariyle , Mark Zuckerberg tarafından Harvard öğrencilerinin aralarında  iletişim kurabilmesi amacıyla kurulmuş olan bir platformdur.  Devamında  2016 yılında bazı yaş sınırlandırmalarıyla birlikte herkese açıldı.Bu yaş sınırlandırması alt sınır  13 olarak belirlendi . O zamandan bu zamana kadar  dünyanın en fazla kullanılan sosyal medya sitesi haline geldi. Günümüzde 2 milyara yakın Facebook kullanıcısı bulunmaktadır.

Facebook Hesap Oluşturmak  için bilgisayardan yada telefonunuzdan boş bir internet sayfası açarak arama motoruna facebook yazarak açılan bölümlerden facebooku seçip arama işlemi yapıyoruz. 
facebook-hesap olusturma

Facebook yazıp arama yaptıktan sonra açılan bölümden Facebook – Giriş yap veya kaydol sayfasına tıklayıp devam ediyoruz.

facebook-hesap-acma

Facebook – Giriş yap veya kaydol sayfasına  tıklayıp giriş yaptıktan sonra Yeni Bir Hesap Oluştur kısmının hemen altında yer alan adın bölümüne isminizi  soyadın bölümüne ise soyisminizi yazıyorsunuz. (Not: nüfus cüzdanında yazan isim soyisimle aynı olacak şekilde yapmanız gerekmekte ) Cep telefon numarası veya e-posta  bölümüne ise aktif kullandığını herhangi bir hesaba kayıtlı olmayan cep telefon numarasını veya yine aynı şekilde herhangi bir hesaba kayıtlı olmayan bir e-posta adresi yazmanız gerekmekte.  Yeni şifre  bölümüne ise en az 6 karakter olacak şekilde  hesabınıza bir şifre belirliyorsunuz. Doğum Tarihi nüfus cüzdanında yazan doğum tarihinizle  aynı olacak şekilde yapmanız gerekmektedir. Doğum tarihimi vermem neden gerekiyor? kısmı üzerinden de neden bilgileri paylaşmanız gerektiğine dair bilgiler yer almaktadır o kısıma tıklayıp inceleme yapabilirsiniz.   hemen altında yer alan cinsiyet bölümünü de işaretledikten sonra en alt kısımda yer alan Hesap Oluştur butonuna basıp hesap oluşturma  işlemini tamamlıyorsunuz.Uygulama üzerinden de aynı şekilde ilerleme yapabilirsiniz.

facebook-kisisel-profil-olusturma

Bütün işlemleri yukarıda verilen şekilde gerçekleştirip hesabınızı açtıktan sonra kullanmaya devam edebilirsiniz.

Yönetici | Owner | Teknoloji Devri |
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.