Facebook Şantaj Mahrem Görüntü Şikayeti

22.02.2018
44
Okuma Süresi: 5 dakika
A+
A-
Facebook Şantaj Mahrem Görüntü Şikayeti

Facebook şantaj mahrem görüntü şikayeti nasıl yapılır? Facebook şantaj, mahrem görüntüler veya mahrem görüntüleri paylaşma tehditlerini şikayet etme işlemi nasıl gerçekleştirilir? Facebook şantaj görüntü veya video şikayeti nasıl yapılır? Facebook’da beni tehdit eden birini nereye şikayet edebilirim? Facebook şantaj veya mahrem görüntüleri nasıl şikayet edilir? Facebook tehdit mesajları nasıl şikayet edilir?

Facebook’da sizin izniniz dışında paylaşılmış olan bir görüntüyü, videoyu veya size gönderilen tehdit mesajları neticesinde tarafınıza yapılan şantajları Facebook Yardım Merkezine bildirerek bu konu üzerinde işlem başlatılması mümkündür. Sizin izniniz onayınız olmadan paylaşılan bir görüntünün veya videonun Facebook tarafından kaldırılabilmesi için öncelikle şikayet formunu Facebook Yardım Merkezine göndermeniz gerekiyor. Şantaj, mahrem görüntüler veya mahrem görüntüleri paylaşma tehditlerini şikayet etme formuna ulaşmak için BURAYA TIKLAYIN!  (Not: Linke ulaşamıyorsanız eğer aşağıdaki resimde yer alan adresi tarayıcınızın adres satırına yazarak da ulaşabilirsiniz.)

1-santaj-mahrem-goruntuleri-paylasma-tehdidi

Şantaj mahrem görüntü şikayeti formuna giriş yaptıktan sonra gerekli alanları doldurmanız için sayfa açılacaktır. Açılan sayfada Adınız bölümüne kimlik üzerinde bulunan (Facebook hesabınızla aynı olması gerekiyor) isminizi yazmanız gerekiyor. Adınızı yazdıktan sonra hemen altında yer alan bölümde şikayet etmek istediğiniz kişinin adını yazarak hemen altında açılan kişi listesinde bu kişiyi seçmeniz gerekiyor, bu bölüme direk isim yazamıyorsunuz. Şikayet etmek istediğiniz kişiyi seçtikten sonra hemen altında yer alan Bu kişinin profilinin internet adresi (URL) bölümüne kişinin profiline tarayıcı üzerinden giriş yaparak yukarıda yer adres satırını kopyalayıp, bu alana yapıştırabilirsiniz.

2-mahrem-goruntuleri-paylasma-sikayet-etme

İletişim bilgileri ve şikayet etmek istediğiniz kişinin bilgilerini doldurduktan sonra, aşağıda yer alan bölümde Mahrem görüntüdeki veya videodaki  kişi siz misniz yoksa şahsen tanıdığınız biri mi? bölümünde paylaşılan görüntülerin sahibi sizseniz eğer Ben seçeneğini işaretleyip devam ediyoruz. Lütfen sorunu daha detaylı açıklayın bölümünde size uygun olan seçeneği işaretleyerek devam edebilirsiniz. Hemen altında yer alan Özel bir mesaj mı şikayet etmeye çalışıyorsunuz? bölümüne görüntü veya video dışında özel bir mesaj tehdidi şikayet etmek için Evet seçeneğini işaretleyerek bu detayı da ekleyebilirsiniz. Fotoğraf veya yorum gibi başka bir şeyimi şikayet etmeye çalışıyorsunuz? bölümünde ise Evet seçeneğini işaretlerseniz eğer şikayet etmek istediğiniz, görüntü dışında yorum gönderi v.b. bir şeyi yine bu bölüm üzerinden forma ekleyebilirsiniz.

3-santaj-mahrem-goruntulerini-sikayet-etme

İlave bilgiler yazan bölüme isteğe bağlı olarak göndermiş olacağınız şikayete istinaden, bu şikayetin nasıl sonuçlanması durumunda isteklerinizi ekleyebilirsiniz. Gerekli tüm alanları doldurduktan sonra sayfanın hemen sağ en altında yer alan Gönder butonuna basarak formu incelenmesi üzre Facebook Yardım Merkezine iletebilirsiniz. Göndermiş olduğunuz form Facebook Yardım Merkezi tarafından incelenerek tarafınıza olumlu yada olumsuz geri dönüşü sağlanacaktır.

Yönetici | Owner | Teknoloji Devri |
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.