Huawei HG531s v1 (Vodafone) Modem Kurulumu

01.02.2018
70
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Huawei HG531s v1 (Vodafone) Modem Kurulumu

Huawei HG531s v1 (Vodafone) Modem şifresi nedir? Huawei HG531s v1 modem kurulumu nasıl yapılır? Huawei HG531s v1 modem internet ayarları nasıl yapılır? Huawei HG531s v1 modem kablosuz ayarları nasıl yapılır? Huawei HG531s v1 modem port açma nasıl yapılır? Huawei HG531s v1 modem kurulumu yapılırken nelere dikkat edilmelidir? Huawei HG531s v1 modem ayarları nasıl yapılır?

Huawei HG531s v1 modem kurulum işleminin gerçekleştirilebilmesi için öncelikle modeminizin kablo bağlantılarının takılı olduğundan emin olmanız gerekiyor, modem kablo bağlantıları takılı ise eğer DSL ışığınız da sabitse, servis sağlayıcınızdan (ttnet, vodafone, superonline v.b.) kullanıcı adı şifre bilgisini de aldıysanız eğer modem kurulum işlemini yapabilirsiniz. Öncelikle modeme kablolu veya kablosuz olarak bağlı olan bir cihaz üzerinden boş bir internet sayfası açarak yukarıda yer alan adres satırına 192.168.1.1 yazıp Enter tuşu ile sayfaya giriş yapalım.

huawei-hg531-modem-kurulumu

Açılan sayfada sizden modem arayüzü kullanıcı adı şifre bilgisi istenecektir. Bu bölümde Kullanıcı adı alanına vodafone Şifre alanına ise vodafone yazarak hemen altta bulunan Giriş Yap butonuna basıp sayfaya giriş yapıyoruz. ( Not: Kullanıcı adı şifre hatalı uyarısı alıyorsanız eğer, modeminizin hemen arkasında bulunan reset çukuruna bir iğne veya kürdan yardımıyla 5-10 sn basılı tutarak modeme reset attıktan sonra giriş yapmayı deneyebilirsiniz.)

huawei-hg531sv1-modem-kablosuz-ayarları

Modem arayüzü sayfasına giriş yaptıktan sonra karşınıza Kolay Kurulum ekranı gelecektir. Vodafone dışında farklı bir firmadan internet hizmeti alıyorsanız eğer yapmanız gereken işlem ADSL Şifresi yazısının hemen altında yer alan “vodafone dışında bir İnternet Servis Sağlayıcı ile kullanmak için tıklayınız.”  ibaresine tıklayıp kurulum işlemine başlayabilirsiniz. Bu alanda ADSL Kullanıcı Adı bölümüne servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz kullanıcı adını tamamen küçük harflerle, ADSL Şifresi bölümüne ise yine servis sağlayıcınızın size vermiş olduğu şifreyi yazarak kablosuz ayarları yapılandıracağımız bölüme geçiş yapıyoruz.

Kablosuz ayarlarınızı yapılandırabilmeniz için Adsl kullanıcı adı şifre bölümünün hemen altında yer alan Kablosuz Ayarları bölümünde Kablosuz Ağ Adı alanına Türkçe karakter bulundurmadan boşluk bırakmadan bir wi-fi / kablosuz ağ adı belirleyelim. Hemen iki altında yer alan Kablosuz Şifre alanına ise yine en az 8 karakter olacak şekilde Türkçe karakter bulundurmadan ve boşluk bırakmadan bir Wifi / kablosuz ağ şifresi belirledikten sonra sayfanın sağ en altında yer alan Uygula butonuna basarak ayarları kaydediyoruz.

huawei-hg-531sv1-modem-sifresi

Uygula butonuna bastıktan sonra sayfa yeniden yüklenecektir, sayfa yeniden yüklendikten sonra yazmış olduğunuz bilgiler yine aynı şekilde bulunuyorsa eğer ayarlarınız kaydedilmiş demektir, servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz bilgileri birebir yazdıysanız eğer internete giriş yapabilirsiniz.

Kurulum adımlarını doğru bir şekilde yaptığınız takdirde internete giriş yapamıyorsanız, internet hizmetini almış olduğunuz servis sağlayıcınız ile irtibat kurmanız gerekebilir.

Yönetici | Owner | Teknoloji Devri |
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum
  1. ismail dedi ki:

    İki Modemi Olarak Huawei HG531s v1 Vodafone Modemi Birbirne Bağlama Kablolu Köprüleme Yaptım

    Kabloyu Takıp Reset Atıp Çalıştırdım Wifi Adını & Şifreyi Girdim Çalışıyor

    Anlatım Video Yaparsanız me