Huawei HG630a Modem Kurulumu (Resimli)

01.02.2018
48
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Huawei HG630a Modem Kurulumu (Resimli)

Huawei HG630a Modem şifresi nedir? Huawei HG630a Modem arayüzüne nasıl giriş yapılır? Huawei HG630a Modem internet ve kablosuz ayarları nasıl yapılır? Huawei HG630a Modem kopma sorunu nasıl giderilir? Huawei HG630a Modem wifi şifresi nasıl değiştirilir? Huawei HG630a Modem kanal ayarları nasıl yapılır? Huawei HG630a Modem kurulumu yapılırken nelere dikkat edilmelidir?

Huawei HG 630a modem kurulum işlemi gerçekleştirilebilmesi için öncelikle modeminizin kablo bağlantılarının takılı olduğundan ve modem üzerinde bulunan DSL ışığının sabit olarak yandığından emin olmanız gerekiyor. DSL/ADSL ışığınız sabitse eğer servis sağlayıcınız (ttnet,vodafone, superonline v.b.) tarafından adsl kullanıcı adı şifre bilginizi aldıysanız modem kurulum işlemine başlayabilirsiniz. Öncelikle modeminize kablolu veya kablosuz olarak bağlı olan bir cihaz üzerinden boş bir internet sayfası açarak yukarıda yer alan adres satırına 192.168.1.1 yazıp Enter tuşuna basarak sayfaya giriş yapıyoruz.

huawei-hg630a-modem-sifresi

Açılan sayfada sizden modem arayüzü kullanıcı adı şifre bilgisi istenecektir. Bu alanda Kullanıcı adı bölümüne admin Şifre bölümüne ise ttnet yazarak hemen alt tarafta bulunan Giriş Yap butonuna basıp modem arayüzü sayfasına giriş yapıyoruz. (Not: Kullanıcı adı şifre hatalı uyarısı alıyorsanız eğer modeminizin hemen arkasında yer alan reset çukuruna bir iğne veya kürdan yardımıyla 5-10 sn basılı tutarak modeminize reset attıktan sonra yukarıda yer alan bilgilerle giriş yapabilirsiniz.)

huawei-hg630a-kopma-sorunu

Modem arayüzü sayfası açıldıktan sonra karşınıza Kolay Kurulum menüsü gelecektir. Bu alanda ADSL Kullanıcı Adı bölümüne servis sağlayıcınızın (ttnet, vodafone, superonline v.b.) size vermiş olduğu kullanıcı adını tamamen küçük harflerle yazarak, hemen altında yer alan ADSL Şifresi bölümüne ise yine servis sağlayıcınız tarafından almış olduğunuz şifreyi yazıp modem internet ayarlarını tamamlıyoruz.

Kablosuz ayarlarınızı yapılandırabilmeniz için Kablosuz Ayarları bölümü üzerinden Kablosuz Ağ Adı bölümüne Türkçe karakter bulundurmadan ve boşluk bırakmadan bir kablosuz / Wi-fi adı belirleyelim. Hemen iki altında yer alan Kablosuz Şifre alanına ise aynı şekilde Türkçe karakter bulundurmadan boşluk bırakmadan en az 8 karakter olacak şekilde bir Wi-Fi / kablosuz ağ şifresi belirleyip sayfanın hemen sağ en altında yer alan Uygula butonuna basarak ayarları kaydediyoruz.huawei-hg-630a-modem-ayarlariServis sağlayıcınız tarafından almış olduğunuz bilgileri doğru bir şekilde yazıp, diğer ayarları yukarıdaki resimde bulunduğu şekilde yapılandırdıktan sonra internete giriş yapabilirsiniz.

Kurulum adımlarını doğru bir şekilde yaptığınız takdirde internete giriş yapamıyorsanız, internet hizmetini almış olduğunuz servis sağlayıcınız ile irtibat kurmanız gerekebilir. 

Yönetici | Owner | Teknoloji Devri |
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.