Huawei HG658c V2 Kablosuz Modem Kurulumu

17.12.2017
62
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Huawei HG658c V2 Kablosuz Modem Kurulumu

Huawei HG658c V2 Kablosuz Modem Kurulumu nasıl yapılır? Huawei HG658c V2 Kablosuz Modem Kablosuz ayarları nasıl yapılır? Huawei HG658c V2 Kablosuz Modem şifresi nedir? Huawei HG658c V2 Kablosuz Modem kopma sorunu nasıl giderilir? Huawei HG658c V2 Kablosuz Modem kanal ayarları nasıl yapılır? Huawei HG658c V2 Kablosuz Modem kurulumu yapılırken nelere dikkat edilmelidir?

Huawei HG658c V2 Kablosuz Modem Kurulum işlemini gerçekleştirebilmek için öncelikle modeminizin üzerinde bulunan Link ışığınızın yandığından emin olmanız gerekiyor. Link ışığı sabit yanıyor ise modem kurulum işlemini gerçekleştirebiliriz.Servis sağlayıcınız tarafından size verilmiş olan kullanıcı adı şifre bilgisini aldıktan sonra modemi kablolu veya kablosuz olarak bilgisayara bağlayıp modem kurulum işlemine başlayabiliriz.

Öncelikle modemin bağlı olduğu cihaz üzerinden boş bir internet sayfası açarak yukarıda yer alan adres satırına 192.168.1.1 yazarak enter tuşuna basıp giriş yapalım. Açılan sayfada kullanıcı adı bölümüne vodafone şifre bölümüne ise vodafone yazıp Oturum aç butonuna basıyoruz. Daha sonra modem arayüz sayfası açılacaktır.

1-huawei-hg658cv2-modem-sifresi

Modem arayüzü sayfası açıldıktan sonra karşımıza gelen ilk ekranda sol en üstte bulunan Başlama Sihirbazı na tıklayarak modem kurulum sayfasına giriş yapıyoruz.

2-huawei-hg658cv2-modem-kablosuz-ayarlari

Başlama Sihirbazı’na tıkladıktan sonra açılan sayfada ikinci sırada bulunan Kullanıcı hesabıyla bağlanın seçeneğine tıklayıp hemen altında açılan İnternet hesabı bölümüne servis sağlayıcınızın(ttnet,vodafone,superonline v.b.) size vermiş olduğu kullanıcı adını devamına uzantısını ekleyerek yazıyoruz. İnternet şifresi bölümüne ise yine servis sağlayıcınızın size vermiş olduğu şifreyi büyük küçük harf uyumuna özen göstererek yazdıktan sonra sayfanın sağ en altında bulunan İleri butonuna tıklayıp devam ediyoruz.

3-huawei-hg658cv2-modem-kanal-ayarlari

İleri butonuna tıkladıktan sonra İnternete Bağlan sayfası açılacaktır, bu sayfada yazmış olduğunuz kullanıcı adı şifre bilgisinin tanımlanabilmesi için bir süre beklemeniz gerekiyor.4-huawei-hg658cv2-modem-kopma-sorunu

Belirli bir süre bekledikten sonra yine İnternete Bağlan sayfasında orta bölümde bulunan İnternet bağlandı uyarısını gördükten sonra ayarlarımız kaydedilmiş demektir, sayfanın sağ en altında bulunan İleri butonuna tıklayıp kablosuz ayarları yapılandıracağımız sayfaya geçiş yapıyoruz.

5-huawei-hg658cv2-modem-ayarlari

Son olarak yapacağımız işlemler modeminizin kablosuz ağ adı ve şifresini belirlemek olacaktır. Açılan sayfada Kablosuz Ağ adı bölümüne Wi-fi adınızı Türkçe karakter olmadan boşluk bırakmadan ve özel karakter bulundurmadan bir kablosuz ağ adı belirlemeniz gerekiyor, Parola bölümüne ise kablosuz ağ şifrenizi yine Türkçe karakter ve özel karakter bulundurmadan en az 8 karakter, harf rakam karışık olacak şekilde belirlemeniz gerekiyor. Kablosuz ağ adınızı ve kablosuz ağ şifrenizi belirledikten sonra sayfanın altında bulunan Kaydet butonuna basarak ayarları kaydediyoruz. Modem kurulum işlemi tamamlanmış demektir.

6-huawei-hg658cv2-modem-sifreleri

 

   Kurulum adımlarını doğru bir şekilde yaptığınız takdirde internete giriş yapamıyorsanız, internet hizmetini almış olduğunuz servis sağlayıcınız ile irtibat kurmanız gerekebilir.

Yönetici | Owner | Teknoloji Devri |
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.