Huawei HG658v2 (Superonline) Modem Kurulumu

02.02.2018
37
Okuma Süresi: 5 dakika
A+
A-
Huawei HG658v2 (Superonline) Modem Kurulumu

Huawei HG658v2 Superonline Modem şifresi nedir? Huawei HG658v2 Superonline Modem wifi şifresi nasıl değiştirilir? Huawei HG658v2 Superonline Modem internet ayarları nasıl yapılır? Huawei HG658v2 Superonline Modem kurulumu nasıl yapılır? Huawei HG658v2 Superonline Modem kanal ayarları nasıl yapılır? Huawei HG658v2 Superonline Modem kopma sorunu nasıl giderilir? Huawei HG658v2 Superonline Modem port açma nasıl yapılır?

Huawei HG658 v2 modem kurulumu yapılabilmesi için öncelikle modeminizin kablo bağlantılarının takılı olduğundan emin olmanız gerekiyor. Modem üzerinde yer alan DSL veya ADSL ışığınızın sabir bir şekilde yandığına dikkat etmelisiniz. DSL ışığınız sabit olarak yanıyorsa, servis sağlayıcınız(ttnet, vodafone, superonline v.b.) tarafından adsl kullanıcı adı şifre bilgisini aldıysanız eğer modem kurulum işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Öncelikle modeme kablolu veya kablosuz olarak bağlı olan bir cep telefonu veya bilgisayar üzerinden boş bir internet sayfası açarak yukarıda yer alan adres satırına 192.168.1.1 yazıp Enter tuşuna basarak giriş yapalım.

1-huawei-hg658v2-modem

Modem arayüzü kullanıcı adı şifre bilgisi sayfası açıldıktan sonra Kullanıcı adı alanına admin Parola alanına ise superonline yazarak parola bölümünün hemen altında yer alan Oturum aç butonuna basıp modem kurulumu yapacağımız sayfaya giriş yapıyoruz. (Not: Kullanıcı adı, parola hatalı uyarısı alıyorsanız eğer modeminizin hemen arkasında yer alan reset çukuruna bir iğne veya kürdan yardımıyla 5-10 sn basılı tutarak modeme reset atıp yeniden giriş yapmayı deneyebilirsiniz.)

2-huawei-modem

Kullanıcı adı şifre bilgisi girilip Oturum aç butonuna basıldıktan sonra karşınıza gelen Uyarı ekranında modem arayüzü mevcut şifrenizin değiştirilmesi istenecektir. Bu şifreyi ilerleyen zamanlarda unutmamanız için karşınıza çıkan pencere İptal butonuna basarak devam edebilirsiniz.

3-huawei-hg-658-modem

Modem kurulumu yapacağımız modem arayüzü sayfası açıldıktan sonra yukarıda yer alan seçeneklerden İnternet sekmesine tıklayarak modem ayarlarını yapılandıracağımız sayfaya giriş yapıyoruz.

4-huawei-hg-658v2-modem-şifresi

İnternet sekmesine tıkladıktan sonra ADSL kullanıcı adı şifre bilgisini giriş yapabilmemiz için yan tarafta yer alan seçeneklerden en üstte yer alan İnternet Ayarları sekmesine tıklayarak sayfaya giriş yapıyoruz.

5-huawei-hg-658v2-modem-kablosuz-ayarlari

İnternet ayarları sekmesine tıkladıktan sonra karşımıza açılan sayfanın orta bölümünde yer alan WAN_INTERNET_AD ibaresinin hemen altında yer alan Düzenle butonuna basarak altında açılan pencerede yer alan İnternet hesabı bölümüne servis sağlayıcınızın (ttnet, vodafone, superonline v.b.) size vermiş olduğu adsl kullanıcı adını, İnternet şifresi bölümüne ise yine servis sağlayıcınızın size vermiş olduğu adsl şifresini giriş yaparak sağ en altta bulunan Kaydet butonuna basıp ayarları kaydediyoruz.

6-huawei-hg-658v2-modem-port-acma

ADSL kullanıcı adı şifre bilgisini giriş yaparak kaydet dedikten sonra bilgileriniz doğruysa eğer internete giriş yapabilirsiniz. İnternet ayarlarını yapılandırdıktan sonra kablosuz ayarlarınızı yapılandırabilmeniz için yukarıda yer alan seçeneklerden Yerel Ağ sekmesine tıklayarak, sol tarafta yer alan menülerden Kablosuz Ağ Ayarları bölümüne giriş yapıyoruz.

7-huawei-hg-658v2-modem-kanal-ayarları

Açılan sayfada orta bölümde yer alan Kablosuz Ağ Şifreleme seçeneğine tıklayarak hemen altında açılan Kablosuz Ağ adı alanına Türkçe karakter bulundurmadan boşluk bırakamadan Wi-Fi / Kablosuz ağ adı belirleyelim. Kablosuz ağ adını belirledikten sonra Kablosuz şifresi bölümüne ise yine Türkçe karakter bulundurmadan, boşluk bırakmadan ve en az 8 karakter olacak şekilde bir Wi-Fi / kablosuz ağ şifresi belirleyerek sayfanın sağ en altında yer alan Kaydet butonuna basıp modem kablosuz ayarlarını tamamlıyoruz.

8-huawei-hg-658v2-modem-kopma-sorunu

Gerekli tüm ayarları resimlerde belirtildiği gibi yapılandırdıktan sonra servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz bilgiler doğru ise internete giriş yapabilirsiniz.

9-huawei-hg-658v2

Kurulum adımlarını doğru bir şekilde yaptığınız takdirde internete giriş yapamıyorsanız, internet hizmetini almış olduğunuz servis sağlayıcınız ile irtibat kurmanız gerekebilir.

Yönetici | Owner | Teknoloji Devri |
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.