İnstagram E-Posta Adresi Zaten Kullanılmakta Hatası

23.01.2018
117
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
İnstagram E-Posta Adresi Zaten Kullanılmakta Hatası

İnstagram e-posta adresi zaten kullanılmakta hatası nasıl çözülür? İnstagram hesabına e-posta kaydetme nasıl yapılır? İnstagram e-posta hesabı zaten kullanılmakta hatası nasıl giderilir? İnstagram hesabına mail ekleme sorunu ve çözümü , E-posta adresi hesaba tanımlama nasıl yapılır? İnstagram hesabına mail adresi eklerken zaten kullanılıyor hatası nasıl çözülür? İnstagram e-posta adresi nasıl eklenir veya kaldırılır?

İnstagram’a yeni kaydolurken veya var olan İnstagram hesabınıza e-posta adresi eklemek isterken almış olduğunuz E-posta Adresi Zaten Kullanılmakta hatası kullanıcılar için endişe yaratabilir. Bu konuyla alakalı kullanılan e-posta adresinin farklı bir hesapta kullanıldığı veya daha önce bu e-postanın İnstagram’a farklı bir kullanıcı tarafından kaydedilmiş olabileceği nedeniyle bu sorunu yaşayabilirsiniz. Özellikle hotmail adres uzantılarına 6 aylık süre zarfı içerisinde giriş yapılmadığında adres iptal olmaktadır. İptal olan bu hotmail adresini farklı bir kullanıcı yeniden alarak İnstagram hesabı oluşturup sizin kullandığınız mail adresini kullanıyor olabilir.

İnstagram’da E-posta Adresi Zaten Kullanılmakta hatası alıyorsanız eğer yapmanız gereken işlem bu problemi İnstagram yardım merkezine bildirmek olacaktır. Konuyla alakalı yaşadığınız problemi İnstagram yardım merkezine iletmek için BURAYA TIKLAYIN! (Not: Linke ulaşamıyorsanız eğer aşağıdaki resimde yer alan linki tarayıcınızın adres satırına yazarak da ulaşabilirsiniz.)

1-instagram-eposta-kaydetme

E-posta adresi zaten kullanılmakta sayfası açıldıktan sonra, e-posta adresinizle ilişkili İnstagram hesabı varsa ve o hesabın sahibi değilseniz, bu durumu İnstagram yardım merkezine bildirmeniz gerekiyor. Açılan sayfada ikinci sırada yer alan Zaten kullanılmakta olduğundan, e-posta adresimi İnstagram hesabıma ekleyemiyorum seçeneğini işaretleyip devam ediyoruz.

3-instagram-mail-ekleyememe-sorunu

Zaten kullanılmakta olduğundan, e-posta adresimi İnstagram hesabıma ekleyemiyorum seçeneğini işaretledikten sonra hemen altında açılan form bölümünde Hangi e-posta adresiyle ilgili sorun yaşıyorsunuz? bölümüne, İnstagram’a eklerken veya yeni kaydolurken kullanacağınız e-posta adresini yazıyorsunuz. E-posta adresini ekledikten sonra Lütfen sorunu açıklayın bölümüne kısaca; ” İnstagram’a eklemek istediğim/yeni kaydolurken kullandığım e-posta adresini yazdığımda e-posta adresi zaten kullanılmakta hatası alıyorum. Konuyla alakalı ilgilenmenizi rica ederim.” gibi bir kaç cümle ile açıklayabilirsiniz. Gerekli formu doldurduktan sonra sayfanın en altında bulunan Gönder butonuna basarak, incelenmesi için İnstagram yardım merkezine gönderiyoruz.

2-instagram-eposta-adresi-zaten-kullanılmakta

Tüm alanları istenilen şekilde doldurup, İnstagram yardım merkezine gönderdikten sonra yaşadığınız problem incelenip, yazmış olduğunuz e-posta adresine en geç 1 hafta içerisinde cevap gönderilecektir.

Yönetici | Owner | Teknoloji Devri |
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 2 Yorum
  1. Oğuzhan karaova dedi ki:

    Aktif kullandığım e posta adresimi instagrama ekleyemiyorum başka bir yerde oturuma kayıtlı Olduğunu yazıyor yatırımcı olurmusunuz.

  2. Sevgi asoglu dedi ki:

    İnstagram hesabımdaki e posta adresi onaylanmıyor instagrama kaydolurkende aynı e posta adresini yazmıştım ama suanda bu e posta adresi kullanılmakta sorunu veriyor lütfen yardımcı olun.