İnstagram Hesap Anıtlaştırma Talebi

23.01.2018
71
Okuma Süresi: 5 dakika
A+
A-
İnstagram Hesap Anıtlaştırma Talebi

İnstagram Hesap Anıtlaştırma Nasıl Yapılır? Vefat eden bir kişinin İnstagram hesabı nasıl kapatılır? İnstagram hesap anıtlaştırma işlemi için gereken nelerdir? Vefat eden bir kişinin hesabı nasıl anıtlaştırılır? Anıtlaştırma işlemi nasıl gerçekleştirilir? Vefat eden bir kullanıcının hesabı nasıl devre dışı bırakılır? İnstagram hesap anıtlaştırma talebi nasıl gönderilir?

İnstagram’da vefat eden bir kişinin hesabının şifresi yakınındaki kişiler tarafından bilinmediğinde veya farklı olarak hesaba kayıtlı olan mail adresine ulaşılamadığında vefat eden kişi için bu hesap artık kurtarılamayan aktif bir hesap olarak İnstagram’da kalacaktır. Bu aşamada vefat eden instagram kullanıcıları için kişinin vefat ettiğini İnstagram ekiplerine bildirip bu profil üzerinde hesap anıtlaştırılması veya hesap kapatma işlemi gerçekleştirilmelidir.

İnstagram’da vefat eden bir kullanıcının anıtlaştırma talebi gönderebilmeniz için BURAYA TIKLAYIN! (Not: Linke tıklayınca sayfaya giriş yapamıyorsanız eğer, aşağıdaki resimde yer alan linki tarayıcınızın adres satırına yazarak yazarak da ulaşabilirsiniz.)

1-İnstagram-hesap-anıtlaştırma-nasıl-yapılır

Sayfaya giriş yaptıktan sonra karşınıza gelen ilk ekranda Vefat Eden Bir Kişinin Hesabını İnstagram’dan Kaldırma Talebi adında bir form açılacaktır. Bu aşamada yapılması gereken işlem vefat eden kişinin yakın bir tanıdığı olacak şekilde size sorulan soruları net bir şekilde ve doğru olacak cevaplamak olacaktır. İlk bölümde Nüfus cüzdanınızda yazan adınız soyadınız bölümüne bu isteği dolduran kişi, yani vefat eden kişinin yakın tanıdığının isim soy ismi hemen altında bulunan E-posta adresiniz bölümüne ise sizinle iletişim kurulabilmesi için giriş yapabildiğiniz mevcut kullanılan bir mail adresi yazmanız gerekiyor.2-Vefat-eden-bir-kişinin-İnstagram-hesabı-nasıl-kapatılır

E-posta adresini yazdıktan sonra hemen altında yer alan bölüme Vefat eden kişinin adı soyadı yazan alana vefat eden kişinin isim soy ismini kimlik bilgileri olacak şekilde birebir yazmanız gerekiyor. Burada önemli olan nokta vefat eden kişinin İnstagram hesabında yazan adı soy adı ile kimlik bilgilerinin uyuşması gerekiyor, aksi takdirde olumsuz yanıt alabilirsiniz. Vefat eden kişinin adını soy adını yazdıktan sonra hemen altında bulunan Vefat eden kişinin İnstagram hesabının kullanıcı adı bölümüne vefat eden kişinin İnstagram profiline giriş yaptığınızda en üstte yer alan kullanıcı adını yazıyoruz. Vefat eden kişinin İnstagram hesabının bağlantısı ise kişinin İnstagram hesabının internet adresidir. Örnek olarak: http://www.instagram.com/devirteknoloji  şeklinde yazan internet adresidir.

3-İnstagram-hesabını-anıtlaştırma-talebi

İnstagram internet adresini de ekledikten sonra hemen altında yer alan Ne zaman vefat etti? bölümünün hemen altındaki tarih seçme alanına kişinin vefat ettiği tam tarihi seçerek belirliyoruz. Vefat tarihini belirledikten sonra hemen altındaki Dosya Seç bölümüne ise vefat eden kişinin, vefat ettiğine dair ölüm raporu v.b. bir belgenin resmini çekip yüklemeniz gerekmektedir. Tüm bilgileri doldurduktan sonra en altta yer alan Ek bilgiler bölümüne kısaca; “Belirtmiş olduğum İnstagram hesabı yakın tanıdığım olup, vefat etmiştir. Hesabın anıtlaştırılmasını talep ediyorum.” gibi bir yazı yazabilirsiniz. Gerekli tüm alanları doldurduktan sonra sayfanın en altında yer alan Gönder butonuna basarak formu gönderebilirsiniz.

4-ölen-kişinin-instagram-hesabını-kapatma

İnstagram Hesap Anıtlaştırma Talebi’ni gönderdikten sonra form içerisinde yazmış olduğunuz E-posta adresinize İnstagram ekipleri tarafından en geç 1 hafta içerisinde geri dönüş sağlanacaktır. Bu aşamada mail adresinizi sıklıkla takip etmeniz gerekiyor. Göndermiş olduğunuz bilgilerde herhangi bir uyuşmazlık tespit edilirse sizden doğrulama yapmanız için farklı belgeler istenebilir. Gönderdiğiniz form İnstagram tarafından incelendikten sonra olumlu olarak değerlendirilirse eğer vefat eden kullanıcının hesabı İnstagram tarafından anıtlaştırılır.

Yönetici | Owner | Teknoloji Devri |
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.