İnstagram Mavi Tik Nasıl Alınır?

04.12.2018
17
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
İnstagram Mavi Tik Nasıl Alınır?

İnstagram mavi tik başvurusu nasıl yapılır? İnstagram hesap doğrulama işlemi nasıl yapılır? İnstagram hesap onaylama nasıl yapılır? İnstagram hesap doğrulama başvurusu nasıl yapılır? İnstagram hesap onaylama başvurusu nasıl gönderilir? İnstagram mavi tik nasıl alınır? İnstagram hesap doğrulama nasıl yapılır?

İnstagram tarafından merakla beklenen özellik sonunda kullanıcılar ile buluştu. Artık instagram’da ünlü kişiler veya takipçisi fazla olan kullanıcılar için hesap doğrulama mavi tik başvurusu gönderilebiliyor. Sadece mobil cihaz üzerinden gerçekleştirilen bu işlem çoğu İnstagram kullanıcısı  için merakla bekleniyordu. Profil hesapları için hesabın herkeze açık olması gerekiyor. İşletme hesapları için sadece işletmeye ait vergi levhası fatura v.b. doğrulama amaçlı belgeler olması yeterlidir.

İnstagram mavi tik (hesap doğrulama) başvurusunu gönderebilmek için mobil cihaz üzerinden İnstagram uygulamasını açarak yukarıda yer alan Seçenekler bölümüne tıklıyoruz.

1-instagram-mavi-tik-onayi

Seçeneklere giriş yaptıktan sonra açılan yan pencerede en alt kısımda yer alan Ayarlar sekmesine tıklayarak mavi tik başvurusu gönderebilmek için hesap ayarları bölümüne giriş yapıyoruz.

2-instagram-hesap-dogrulama

Hesap ayarlarına giriş gerçekleştirdikten sonra en alt kısıma doğru Doğrulama Talebi sekmesini göreceksiniz. Bu sekmeyi açarak mavi tik başvurusu yapacağınız bölüme giriş gerçekleştiriyoruz.

3-instagram-mavi-tik

Doğrulama Talebi sayfası açıldığı takdirde karşınıza doldurmanız gereken gerekli bilgiler ekranı açılacaktır. Bu bölüm üzerinde Kullanıcı adınız sabit olarak yazmaktadır. Adı Soy adı bölümüne profil hesapları için adınız soy adınız nüfus cüzdanı üzerinde yazan bilgilerle aynı olmalıdır. İşletme hesapları için işletmenizin tam adını iki parça olarak adınız soy adınız bölümüne yazabilirsiniz. (İşletme hesapları veya profil hesapları için aynı zamanda bilinen adı bölümüne takma adınızı ekleyebilirsiniz.) Kategori bölümünde ise işletme hesapları için hangi hizmet kategorisinde iseniz buna uygun kategoriyi seçmeniz gerekiyor.

4-instagram-hesap-onaylama

Gerekli alanları doldurduktan sonra profil hesabı için doğrulama yapacaksanız kimliğinizin ön yüzünün resmini, işletme hesabı için doğrulama yapacaksanız eğer işletme ruhsatı veya fatura gibi işletmenin adı soy adı bilgilerinin yazdığı resmi bir evrağın resmini çekerek gerekli alana yükleyebilirsiniz. Gerekli tüm bilgileri doldurduktan sonra sayfanın en altında yer alan Gönder butonuna tıklayarak hesap doğrulama (mavi tik) başvurusunu gönderebilirsiniz.

 

5-instagram-hesap-mavi-tik-alma

Formu gönderdikten sonra hesabınız İnstagram tarafından incelenerek maksimum 72 saat içerisinde İnstagram mobil uygulamanızda yer alan bildirim penceresinde olumlu yada olumsuz olarak gelen cevabınızı görebilirsiniz.

Yönetici | Owner | Teknoloji Devri |
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.