İnstagram Şantaj Mahrem Görüntü Şikayeti

21.02.2018
99
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
İnstagram Şantaj Mahrem Görüntü Şikayeti

İnstagram Şantaj Mahrem Görüntü Şikayeti nasıl yapılır? İnstagram’da beni tehdit eden bir kişiyi nasıl şikayet edebilirim? İnstagram’da şantaj görüntüyü nereye şikayet edebilirim? İnstagram şikayet adresleri neresidir? İnstagram şantaj mahrem görüntüleri nereye şikayet edebilirim? İnstagram’da şantaj veya tehdit içeren görüntüleri nasıl şikayet edebilirim?

İnstagram’da sizin adınıza paylaşılmış olan bir görüntüyü İnstagram yardım merkezine bildirip, paylaşılan görüntünün kaldırılabilmesi için destek alabilirsiniz. Öncelikle tehdit amaçlı şantaj veya mahremiyet içeren bir görüntünün İnstagram’da paylaşılma olanağı mevcuttur. Paylaşılan bu görüntünün İnstagram’dan tarafından kaldırılabilmesi için gerekli formu doldurup İnstagram yardım merkezine iletmeniz gerekiyor. İnstagram’da şantaj veya mahremiyet içeren bir görüntüyü şikayet edebilmeniz için BURAYA TIKLAYIN!  (Not: Linke ulaşamıyorsanız eğer aşağıdaki resimde yer alan adresi tarayıcınızın adres satırına yazarak da ulaşabilirsiniz.)

1-instagram-santaj-mahrem-goruntuleri-paylasma-tehdidi

Şantaj mahrem görüntü şikayeti formuna ulaştıktan sonra açılan sayfada Kullanıcı adınız bölümüne şuan aktif olarak kullandığınız İnstagram hesabınızın kullanıcı adını yazalım. İletişim e-posta adresiniz bölümüne ise İnstagram yardım merkezinin sizinle iletişime geçebilmesi için güncel olarak kullandığınız bir mail adresi yazmanız gerekiyor. E-posta adresini yazdıktan sonra hemen altında yer alan Şikayet ettiğiniz kişinin kullanıcı adı bölüme sizin görüntünüzü paylaşan kişinin kullanıcı adını yazıyoruz.

2-instagram-mahrem-goruntuleri-paylasma-sikayet-etme

İletişim bilgilerini yukarıdaki resimde belirtildiği şekilde doldurduktan sonra, Mahrem görüntüdeki veya videodaki kişi siz misiniz yoksa şahsen tanıdığınız biri mi? bölümünde size uygun olan seçeneği işaretleyerek devam ediyoruz. Belirlediğiniz seçeneğe göre sizden istenilen bilgilerin değiştiğini görebilirsiniz. Eğer şahsen tanıdığınız biriyse sizden farklı bilgiler istenebilir. Lütfen sorunu daha detaylı açıklayın bölümünde yaşadığınız tehdit veya şantajın açıklamasını size uygun olacak şekilde seçmeniz gerekiyor. Hemen altında yer alan Özel bir mesajı mı şikayet etmeye çalışıyorsunuz? bölümünde paylaşılan görüntünün yanında ayrıca size gönderilen bir tehdit mesajı varsa bunu da aynı zamanda form alanında seçerek ekleyebilirsiniz. Şikayet etmek istediğiniz bir fotoğraf veya farklı bir görüntü değilse eğer Fotoğraf veya yorum gibi başka bir şeyi mi şikayet etmeye çalışıyorsunuz? ibaresinde yer alan evet butonuna tıklayarak herhangi bir yorumu da bu bölüm üzerinden şikayet edebilirsiniz.

3-instagram-santaj-mahrem-goruntulerini-sikayet-etme

İlave bilgiler bölümünde yer alan boş kutucuğa yaşadığınız probleme istinaden ne yapılmasını gerektiğini belirterek sayfanın hemen altında yer alan Gönder butonuna basıp gerekli formu İnstagram Yardım Merkezine gönderebilirsiniz. Göndermiş olduğunuz form İnstagram tarafından incelenerek bu forma yazmış olduğunuz e-posta adresine olumlu yada olumsuz olarak geri dönüşü sağlanacaktır.

Yönetici | Owner | Teknoloji Devri |
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.