Instagram Türkiye Ofisi Nerede?

09.04.2022
50
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Instagram Türkiye Ofisi Nerede?

Instagram günümüzde  Facebook ve Twitter dan sonra gelen en büyük sosyal medya uygulaması olarak bilinmektedir. İnstagram’da yaşanan şifre sıfırlama, hesap kurtarma ve hesap güvenliği ile alakalı başlıca soru ve sorunlar kullanıcıların karşısına büyük bir problem olarak çıkmaktadır. İnstagram’da karşılaşılan başlıca soru ve sorunları aşağıda yer alan maddeler üzerinde inceleyelim.

İnstagram Hesap Kurtarma ve Şifre Sıfırlama Sorunları

İnstagram kullanıcılarının sıklıkla karşılaştığı sorunlar arasında yer alanlardan biri öncelikle şifre unutma ve hesap çalınmalarıdır. Peki hesap çalınması durumunda veya şifre unutulması durumunda yapılması gerekenler nelerdir? Hesabın çalınmaması için güvene alma işlemi nasıl gerçekleştirilir? Bununla alakalı çözümleri beraber inceleyelim.

İnstagram hesabınıza ait olan şifreyi unuttuysanız veya hesabınız çalındıysa öncelikle hesabı kurtarabilmenize dair başlıca adımlar şu şekildedir.

  • Hesaba kayıtlı olan mail adresi biliniyorsa mail adresi üzerinden hesap şifresini sıfırlamak.
  • Hesaba kodmatik adı verilen kod düzeneği kurulduysa kodmatik üzerinden hesabı geri almak.
  • Destek isteği formu üzerinden kimlik ibrazı yaparak İnstagram yardım merkezi ile iletişim kurup hesabı geri almak.

İnstagram hesabınızı kurtarabilmeniz ile ilgili detaylı makalemize İnstagram Hesap Kurtarma bölümü üzerinden ulaşabilirsiniz. Destek isteği formu açılmayan cihazlarda sıklıkla yaşanan problem hesaba sürekli giriş yapılan cihazlar üzerinden denenmemesidir, aynı zamanda sürekli giriş yaptığınız cihazda farklı instagram hesapları ile giriş yaparak mevcut kullanılan hesabın giriş algoritmasını bozmaktan kaynaklanmaktadır. Hesabın size ait olduğunu doğrulayabilmeniz için bu işlemi sürekli giriş yaptığınız cihaz üzerinden denemeniz gerekmektedir. 

instagram-turkiye

İnstagram Türkiye Ofisi Varmı ? İnstagram Ofisi Nerede ?

İnstagram kullanıcılarının çoğunlukla merak ettikleri konulardan biri ise İnstagram Yardım Merkezinin Türkiye’de yer alan bir ofisi veya irtibat kurulabilecek herhangi bir iletişim numarası bulunuyor mu ? İnstagram’ın ülkemiz içerisinde şuan için herhangi bir iletişim merkezi veya bir müşteri hizmetleri bulunmamaktadır. İnstagram’ın ana merkezi Dublin Ofisi (İrlanda) olarak geçmektedir. Yardım merkezi ile alakalı elektronik posta yöntemiyle iletişim kurulacak bazı birimleri bulunmaktadır.

Instagram Müşteri Hizmetleri / Yardım Merkezi İletişim Adresleri

İnstagram yardım merkeziyle şuan için sadece elektronik posta (mail) yöntemiyle iletişime geçilebilmektedir. İnstagram yardım merkezi size gönderilen mailler doğrultusunda mail yanıtlanmasını isteyerek de iletişime geçebiliyor. Harici olarak İnstagram ile iletişim kurabileceğiniz başlıca mail adresleri; press@instagram.com, help@instagram.com, complaint@instagram.com olarak bilinmektedir.

İnstagram hesabınıza hiç bir şekilde ulaşamadığınız takdirde hesabınızı çoğunluk sayıda şikayet ettirerek, veya Taklit Bir Hesabı Şikayet Etme linki üzerinden kendi kimliğinizi ibraz ederek, hesabın sizi taklit ettiğini bildirerek kapattırmayı deneyebilirsiniz, burada öncelik olarak hesap içerisinde yer alan bilgiler ile kimlik üzerinde bulunan bilgilerin eşleşmesi gerekiyor.

Yönetici | Owner | Teknoloji Devri |
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.