Kişi Telegram’a Katıldı Bildirimini Kapatma

09.01.2021
26
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Kişi Telegram’a Katıldı Bildirimini Kapatma

Kişi Telegram’a Katıldı Bildirimini Kapatma, Telegram’da yeni bir kişi katıldığında gelen bildirim nasıl kapatılır? Telegram yeni üye olan kişilerin bildirimi nasıl kapatılır? Telegram’da yeni kayıt bildirimleri nasıl kapatılır? Telegram bildirim ayarları nereden yapılır? Telegram yeni üye bildirimleri kapatma işlemi nasıl gerçekleştirilir?

Youtube Kanalımız Üzerinden Diğer Videolarımıza Göz Atabilirsiniz!

  • Kişi Telegram’a Katıldı Bildirimini Kapatma

Whatsapp uygulamasının, yayınlamış olduğu gizlilik politikasının ardından Telegram, Bip v.b. anlık mesajlaşma uygulamalarına talep artmış olduğunu görmekteyiz. Whatsapp uygulamasının almış olduğu kararın sadece AB ülkeleri hariç tutulması ise ülkemiz kullanıcıları için ayrıca bir kuşku oluşturmaktadır. Ülkemizde yer alan Whatsapp kullanıcıları, uygulamayı silme yönünde kararlar almakta. Telegram olarak bilinen, Rus menşei anlık mesajlaşma uygulamasında karşılaşılan sinir bozucu default (varsayılan) ayarlarında “… Kişi Telegram’a katıldı.” gibi bir bildirim yer almakta. Peki bu bildirim Telegram uygulaması üzerinden nasıl ve nereden kaldırılır?

telegram-bildirim-ayarlari-1

  • Cep telefonunuzdan Telegram uygulamasına giriş yaparak;

Sağ en alta bölümde yer alan Ayarlar sekmesine tıklayıp, Telegram Uygulama ve Hesap Ayarları bölümüne giriş gerçekleştiriyoruz. Ayarlar bölümü açıldıktan sonra, orta bölümde yer alan Bildirimler ve Sesler sekmesine dokunup, ilgili alana giriş gerçekleştiriyoruz.

[ilgiliicerik icerik_id=”2934″]

telegram-bildirim-ayarlari-2

Bildirimler ve Sesler alanına giriş gerçekleştirdikten sonra sayfanın en altına doğru indiğinizde Yeni Kişiler diye bir alan karşınıza çıkacaktır. Bu ayar ” Rehberinizden biri Telegram’da mevcut olduğunda anlık bildirim alın.” açıklamasında belirttiği gibi telefon rehberinizdeki bir kişi Telegram uygulamasına giriş yaptığında karşınıza gelecek olan bildirimdir. Bu ayarı Pasif konumuna alarak kapattıktan sonra, uygulamayı kapatıp yeniden açtığınızda artık telefon rehberinizde Telegram uygulamasına kayıt olan bir kişinin kayıt olduğu bildirimini almayacaksınız. Dilerseniz Sosyal Medya ile ilgili diğer makalelerimize göz atabilirsiniz.

 

Yönetici | Owner | Teknoloji Devri |
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 2 Yorum
  1. Serhat basturk dedi ki:

    Kapattım fakat hala bildirim geliyor ne yapabilirim ?

    1. Erbay dedi ki:

      Daha detaylı aktarırsanız yardımcı olmaya çalışalım ?