Playstation 5 Ürün Özellikleri İnceleme

26.02.2018
18
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Playstation 5 Ürün Özellikleri İnceleme

Playstation 5 ürünün genel özellikleri nelerdir? Playstation 5 teknik özellikleri , Playstation 5 ürün incelemesi , Playstation 5 ürün tanıtımı , Playstation 5 hakkında detaylı bilgi , Playstation 5 ürün özellikleri incelemesi, Playstation 5 özellikleri, Playstation 5 kullanım kılavuzu ve özellikleri nelerdir?

Dilerseniz Youtube Kanalımız Üzerinden Diğer Videolarımıza Göz Atabilirsiniz!

Playstation 5 Ürün Özellikleri İncelemesi  Sony tarafında yeni nesil çalışmalar sonucunda üretilen bir üründür. Yeni konsolun 4K(en az 3840 x 2160) ‘gerçek’ kalitesini destekleyebilecek. Bu durum PS4 ve diğer konsol  için mümkün değildi. Gerek PS4 Pro gerekse de Xbox Scorpio gibi cihazlarla 4K’ya yaklaşılmış olunsa da gerçek 4K’nın yeni konsollar ile  birlikte gelmesi bekleniyor.


playstation-5-urun-inceleme

Playstation 5 ne zaman çıkacak ?

Sony, Interactive Entertainment America ve Worldwide Studios Şefi, Shawn Layden’in yaptığı röportajda, PlayStation 5‘in çıkacağı tarihi ile ilgili önemli açıklamalar gerçekleştirdi. Fakat tam olarak çıkış tarihi belli olmamakla birlikte PlayStation 5  şirket  röportaj ve  kaynaklardan edinilen bilgilere göre ise PS5’in 2018’de E3’te tanıtılması planlanıyor. Yine de yetkililer ve düşünürler  bu tarihin “Bir olasılık” olduğunu vurguluyor. Konsolun 2019’a kadarda sarkabileceğide söyleniyor. Eski analist raporlarında PS5 için 2019 tarihi verilmişti.

[ilgiliicerik icerik_id=”2417″]

Playstation 5’in özellikleri nelerdir?

PS5’in özellikleri ise  Learnbond sitesinde yazanlara göre yeni konsol doğrudan 4K desteğiyle beraber  VR desteği de sunacak. Konsolun işlemcisini ise  AMD temin edecek. PS5’in, en aşağı 8 TFLOPS (bir işlemcinin saniyede bir trilyon kayan nokta işlemi hesaplama kabiliyetini ifade eder) olacağı öngörülüyor. Hatta 10 veya daha yukarı bile olabilir. 1 trilyon kayan nokta 1 TFLOPS, 8 trilyon kayan nokta 8 TFLOPS oluyor..

playstation-5-ozellikleri

Playstation 5’in fiyatı ne kadar?

Son bilgilere göre PlayStation 5‘in fiyatı 500 dolar civarında olacağı iletildi. . bunu TL olarak çevirisini  yaparsak 1890TL’ye denk gelen bir fiyatı var. Fakat dolar kurundaki değişiklik nedeniyle bu fiyat artış veya fiyatta azalma olabilir.

Microsoft, Xbox One X ile kötü gidişatla beraber ve  PS4 güncel teknolojiyle beraber geride kalmasıyla birlikte  , Sony’nin bir şekilde yanıt vermesi gerektiğini düşünüyorum.Benim beklentim, 2018’de ortaya çıkmaması.  muhtemelen 2019 da çıkabilir fakat bir açıklama bulunmadığından ne bir bilgi paylaşımı yapamıyoruz . Sony  iyi bir zamanlama ve hesap yapıyor, çünkü 4K TV pazarı% 50’ye ulaştığı taktirde,  4K kapasiteli yani bu cihazı çıkartacak..

Yönetici | Owner | Teknoloji Devri |
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.