Tenda D301 Modem Kurulumu (Resimli)

20.03.2018
67
Okuma Süresi: 5 dakika
A+
A-
Tenda D301 Modem Kurulumu (Resimli)

Tenda D301 Modem Kurulumu (Resimli) nasıl yapılır? Tenda D301 modem kablosuz ayarları nasıl yapılır? Tenda D301 modem şifresi nedir? Tenda D301 modem kurulumu yapılırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Tenda D301 modem wifi şifresi nasıl değiştirilir? Tenda D301 modem kanal ayarları nasıl yapılır? Tenda D301 modem kopma sorunu nasıl giderilir?

Tenda D301 Modem kurulum işleminin gerçekleştirilebilmesi için öncelikle modem kablo bağlantılarının takılı olduğundan emin olmanız gerekiyor, modem kablo bağlantıları takılı ise eğer telefon kablosunun takılı olduğu DSL veya ADSL ışığı sabit olarak yanıyor ise aynı zamanda servis sağlayıcısından (ttnet, vodafone , superonline v.b.) adsl kullanıcı adı şifre bilgisini aldıysanız eğer modem kurulumuna başlayabilirsiniz. Modeme herhangi bir cihaz üzerinden kablolu veya kablosuz bir şekilde bağlantı kurarak boş bir internet sayfası açıp, yukarıda yer alan adres satırına 192.168.1.1 yazıp Enter tuşu veya Git yazısına tıklayarak sayfaya giriş yapıyoruz.

tenda-d301-modem

Modem arayüzü kullanıcı adı şifre bilgisi ekranı açıldığı takdirde Username bölümüne admin Password bölümüne ise admin yazarak sayfanın hemen altında bulunan Login butonuna tıklayıp sayfaya giriş yapıyoruz. (Not: Kullanıcı adı şifre hatalı uyarısı alıyorsanız eğer modemin hemen arkasında yer alan reset butonuna bir iğne,kürdan veya elinizle 5-10 sn basılı tutarak modeme reset attıktan sonra aynı bilgilerle giriş yapabilirsiniz.)

tenda-d301-modem-kurulumu

Modem arayüzü sayfasına giriş yaptıktan sonra modem internet ayalarını yapılandırabilmeniz için açılan ekranda Country bölümünde Turkey olarak belirlendikten sonra, ISP bölümünde ise 8/35  olarak belirlenmesi gerekiyor. İnternet Connection Type bölümünde ise PPPoE seçeneğini belirledikten sonra hemen altında yer alan User Name bölümüne servis sağlayıcısından(ttnet, vodafone, superonline v.b.) almış olduğunuz adsl kullanıcı adını uzantısıyla (örn: @ttnet) beraber yazarak hemen altındaki Password bölümüne yine servis sağlayıcısından almış olduğunuz şifreyi yazıyoruz. Hemen altında bulunan Security Key bölümüne ise kablosuz ağ şifresini Türkçe karakter bulundurmadan, boşluk bırakmadan en az 8 karakter olacak şekilde belirleyerek sayfanın hemen altındaki OK butonuna tıklayıp ayarları kaydediyoruz.

tenda-d301-modem-kablosuz-ayarlari

Modem internet ayarlarını yapılandırdıktan sonra kablosuz ayarları yapılandırabilmeniz için kurulum ekranında sağ en üstte yer alan Advanced sekmesine tıklayarak sayfaya giriş yapıyoruz.

tenda-d301-modem-sifresi

Açılan sayfada sol tarafta yer alan kategorilerden Wireless sekmesine tıklayıp hemen altında açılan seçeneklerden Basic sekmesine tıklayarak açılan ekranda SSID bölümüne Türkçe karakter bulundurmadan, boşluk bırakmadan bir kablosuz ağ (Wi-Fi) belirleyerek sayfanın hemen altındaki Apply/Save butonuna tıklayıp ayarları kaydediyoruz.

tenda-d301-modem-internet-ayarlari

Modem kablosuz ağ adını belirledikten sonra kablosuz şifresini belirleyebilmek için sol tarafta bulunan kategorilerden Security sekmesine tıklayıp açılan sayfada Network Authentication bölümünde WPA-PSK  şifreleme türünü belirleyip hemen altındaki WPA/WAPI passphrase bölümüne Türkçe karakter bulundurmadan, boşluk bırakmadan en az 8 karakter olacak şekilde bir kablosuz ağ (Wi-fi) şifresi yazarak sayfanın hemen altında bulunan Apply/Save butonuna tıklayıp modem kurulum işlemini tamamlıyoruz.

tenda-d301-modem-kopma-sorunu

Modem kurulum adımlarını tamamladığınız takdirde herhangi bir cihaz üzerinden kablolu veya kablosuz bağlantı kurarak internete giriş yapabilirsiniz.

Kurulum adımlarını doğru bir şekilde yaptığınız takdirde internete giriş yapamıyorsanız, internet hizmetini almış olduğunuz servis sağlayıcınız ile irtibat kurmanız gerekebilir. 

Yönetici | Owner | Teknoloji Devri |
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.