Tenda D302 Modem Kurulumu (Resimli)

19.03.2018
16
Okuma Süresi: 5 dakika
A+
A-
Tenda D302 Modem Kurulumu (Resimli)

Tenda D302 Modem Kurulumu (Resimli) nasıl yapılır? Tenda D302 modem kablosuz ayarları nasıl yapılır? Tenda D302 modem kopma sorunu nasıl giderilir? Tenda D302 modem kanal ayarları nasıl yapılır? Tenda D302 modem internet ayarları nasıl yapılır? Tenda D302 modem wifi şifresi nasıl değiştirilir? Tenda D302 modem kurulumu yapılırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Tenda D302 Modem Kurulumu (Resimli) işlemi gerçekleştirebilmek için makalemizin devamındaki adımları uygulayıp konuyla alakalı ilerleme yapabilirsiniz.

Tenda D302 Modem Kurulumu işlemlerinin gerçekleştirilebilmesi için modem prize takılı ve duvardan gelen ana hat kablosu takılı vaziyette olmasıyla birlikte modeminizin açık konumda olması gerekmektedir. Modeminizi hem kablolu hem kablosuz olarak bağlantı kurarak boş bir internet sayfası açıp adres satırına 192.168.1.1 yazıp ileri veya enter tuşuna basarak Tenda D302 Modem arayüz kurulum bölümüne geliyoruz.

tenda-d302-modem

 

192.168.1.1 sayfasına giriş yaptıktan sonra karşınıza açılan ekranda Kullanıcı adı bölümüne admin hemen altında yer alan Şifre bölümüne ise admin yazarak Giriş butonuna basarak modem arayüz bölümüne giriş yapıyoruz. (Not: modem arayüzü kullanıcı adı ve şifre hatalı uyarısı alırsanız eğer daha öncesinde modem arayüz şifresini değiştirmişsiniz yada yanlış yazıyorsunuz demektir yapmanız gereken   modemin arka kısmında yer alan reset butonuna 5-10 saniye basarak sıfırlama yapıp tekrardan Kullanıcı adı bölümüne admin hemen altında yer alan Şifre bölümüne ise admin yazarak giriş yapabilirsiniz.)tenda-d302-modem-kurulumuModem arayüzüne giriş yaptıktan sonra karşınıza açılan bölümde kurulum ekranı gelecektir. İnternet Kurulum başlığı adı altında yer alan Link Tipi seçeneğini Telefon Kablosu  şeklinde seçerek alt bölüme geçiyoruz. Ülke yazan yerin yan tarafına Turkey olarak ülke seçimini yapmanız gerekmektedir. Ülke kısmının altında yer alan  ISP (İnternet Servis Protokolü) kısmına hangi servis sağlayıcısından internet erişimi alıyorsanız (ttnet, vodafone, superonline vb.) bu kısımdan o servis sağlayıcısını seçmeniz gerekmektedir. VPI/VCI kısmının yan tarafında yer alan bölümden  VPI:8  VCI:35 olarak belirledikten sonra İnternet Bağlantı Tipi  bölümüne  PPPoE seçmeniz gerekmektedir. İnternet Bağlantısı Kullanıcı adı kısmına servis sağlayıcınızdan (ttnet,superonline,vodafone vb.) almış olduğunuz @domain (@ttnet,@vodafone vb.) uzantılı kullanıcı adınızı yazıyorsunuz. İnternet Bağlantısı Şifresi kısmına ise servis sağlayıcınızdan  tarafınıza verilen şifrenizi yazarak bu bölümleri de eksiksiz bir şekilde doldurarak devam ediyoruz.

 

tenda-d302-modem-sifresi

Adsl bilgilerinin girişini yaptıktan sonra karşınıza Kablosuz Kurulum başlığı adı altında yer alan bölümleri doldurmanız gerekmektedir. Bu bölümde Kablosuz Etkinleştirme  işaretli olacak şekilde yapıp  Kablosuz Adı (Wİ-Fi) kısmına  kablosuz olarak görebileceğiniz türkçe karakter kullanmadan boşluk bırakmadan bir kablosuz ağ isimi belirliyorsunuz. Kablosuz Kanal  kısmına 11  yaparak  Güvenlik Modu bölümüne ise  WPA-2 PSK olarak belirleyerek  Şifrelemesi  kısmına ise AES seçerek  kablosuz ayarlarını ve kurulumu tamamlamak için son işlem olarak Kablosuz Şifresi bölümüne en az 8 karakter harf ve rakam içerecek türkçe karakter içermeyecek şekilde bir kablosuz şifre belirliyorsunuz. Kurulum işlemine tamamlamak için sayfanın altında yer alan TAMAM kısmına basarak modem kurulum işlemini gerçekleştirerek modeminizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

tenda-d302-modem-kablosuz-ayarlari

 

Kurulum adımlarını doğru bir şekilde yaptığınız takdirde internete giriş yapamıyorsanız, internet hizmetini almış olduğunuz servis sağlayıcınız ile irtibat kurmanız gerekebilir.

Yönetici | Owner | Teknoloji Devri |
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.