Tenda D830R Modem Kurulumu (Resimli)

18.03.2018
17
Okuma Süresi: 5 dakika
A+
A-
Tenda D830R Modem Kurulumu (Resimli)

Tenda D830R Modem Kurulumu (Resimli) nasıl yapılır? Tenda D830R modem kablosuz ayarları nasıl yapılır? Tenda D830R modem internet ayarları nasıl yapılır? Tenda D830R modem kopma sorunu nasıl giderilir? Tenda D830R modem kanal ayarları nasıl yapılır? Tenda D830R modem kopma sorunu nasıl giderilir? Tenda D830R modem kurulumu yapılırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Tenda D830R Modem Kurulum işlemi gerçekleştirebilmek için makalemizin devamındaki adımları uygulayıp konuyla alakalı ilerleme yapabilirsiniz.

Tenda D830R Modem Kurulum işlemlerinin gerçekleştirilebilmesi için modem prize takılı ve duvardan gelen ana hat kablosu takılı vaziyette olmasıyla birlikte modeminizin açık konumda olması gerekmektedir. Modeminizi hem kablolu hem kablosuz olarak bağlantı kurarak boş bir internet sayfası açıp adres satırına 192.168.1.1 yazıp ileri veya enter tuşuna basarak Tenda D830R Modem arayüz kurulum bölümüne geliyoruz . Açılan ekranda username kısmına admin , password kısmına admin yazarak modem arayüzüne giriş işlemini gerçekleştiriyoruz. (Not: modem arayüzü kullanıcı adı ve şifre hatalı uyarısı alırsanız eğerdaha öncesinde modem arayüz şifresini değiştirmişsiniz yada yanlış yazıyorsunuz demektir yapmanız gereken   modemin arka kısmında yer alan reset butonuna 5-10 saniye basarak sıfırlama yapıp tekrardan admin-adminle giriş yapabilirsiniz.)tenda-d830r-modem-1

Modem arayüz kullanıcı adı ve şifre ile giriş yaptıktan sonra karşınıza Tenda D830R Modem arayüz bölümü gelecektir. Bu açılan bölüm üzerinden sağ üst tarafta yer alan Wizard başlığına tıplayıp açılan ekranda Country  kısmının sağ tarafında yer alan bölümden TURKEY  olarak seçip alt kısma geçiyoruz.

tenda-d830r-modem-kurulumu-2

Wizard bölümünden ülkeyi seçtikten sonra alt kısımda yer alan alanda VPI:8  VCI-35  yazıp belirledikten sonra en altta  Next  butonuna basarak kuruluma devam ediyoruz.

tenda-d830r-modem-sifresi-3

VPI-VCI bölümlerini eksiksiz belirleyip next butonuyla devam ettikten sonra karşınıza açılacak ekranda 2. satırda yer PPP over Ethernet (PPPoE) seçip en alt kısımda yer alan Encapsulation Mode  bölümünüde LLC/SNAP_BRIDGING olacak şekilde  seçerek  Next  butonuna basarak kuruluma devam ediyoruz.

tenda-d830r-modem-internet-ayarlari-4

PPP over Ethernet(PPPoE) ve Encapsulation Mode bölümünü eksiksiz bir şekilde yaptıktan sonra karşınıza açılacak ekranda PPP Username (ADSL Kullanıcı adı) kısmına servis sağlayıcınızdan (ttnet,superonline,vodafone vb.) almış olduğunuz @domain (@ttnet,@vodafone vb.) uzantılı kullanıcı adınızı yazıyorsunuz. PPP Password (ADSL Şifre)  kısmına ise servis sağlayıcınızdan  tarafınıza verilen şifrenizi yazarak bu sayfayı da eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra en alt bölümde yer alan Next butonuna basarak kurulum işlemine devam ediyoruz.

tenda-d830r-modem-kanal-ayarlari-5

PPP Username ve PPP Password  bölümlerini doldurup ilerledikten sonra açılacak ekranda herhangi bir işlem yapmadan Next butonuna basarak kurulum işlemine devam ediyoruz.

tenda-d830r-modem-kopma-sorunu-6

Sona olarak açılan bölümde kurulum özeti karşınıza çıkacaktır en alt kısımda yer alan Save/Reboot butonuna basarak kurulumu tamamlıyoruz.

tenda-d830r-modem-port-acma-7

Save/Reboot butonuna basarak kurulumu tamamladıktan sonra belirli bir süre kurulumun tamamlanması için beklemeniz gerekmektedir. Kurulumu yaptıktan sonra modeminizi kullanabilirsiniz.

tenda-d830r-modem-wifi-sifresi-8

 

Kurulum adımlarını doğru bir şekilde yaptığınız takdirde internete giriş yapamıyorsanız, internet hizmetini almış olduğunuz servis sağlayıcınız ile irtibat kurmanız gerekebilir.

Yönetici | Owner | Teknoloji Devri |
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.