Tenda FH-305 Modem Router Kurulumu

03.04.2018
42
Okuma Süresi: 6 dakika
A+
A-
Tenda FH-305 Modem Router Kurulumu

Tenda FH-305 Modem Router Kurulumu nasıl yapılır? Tenda FH-305 access point kurulumu nasıl yapılır? Tenda FH-305 router şifresi nedir? Tenda FH-305 menzil genişletici ayarları nasıl yapılır? Tenda FH-305 repeater kurulumu nasıl yapılır? Tenda FH-305 access point şifresi nedir? Tenda FH-305 modem ayarları nasıl yapılır? Tenda FH-305 router şifresi nedir?

Tenda FH-305 wireless router kurulum işleminin gerçekleştirilebilmesi için öncelikle wireless router cihazın, ana modeme yakın veya çekim mesafesi içerisinde olması gerekmektedir. Kuruluma başlayabilmeniz için öncelikle router cihaza herhangi bir bilgisayar veya cep telefonu üzerinden kablolu veya kablosuz bağlantı kurarak, boş bir internet sayfası açıp yukarıda yer alan adres satırına 192.168.0.1  yazarak Git veya Enter tuşu ile sayfaya giriş yapıyoruz.

tenda-fh-305-1

Modem router arayüzü sayfasına giriş yaptıktan kullanıcı giriş bilgileri ekranı açılacaktır. Bu sayfa üzerinden Şifre bölümüne admin yazarak hemen altında yer alan Tamam butonuna tıklayıp sayfaya giriş yapıyoruz. (Not: Kullanıcı adı şifre hatalı uyarısı alıyorsanız eğer modemin hemen arkasında yer alan reset çukuruna bir iğne kürdan veya elinizde 5-10 sn basılı tutarak modeme reset attıktan sonra aynı bilgilerle giriş yapabilirsiniz.)

tenda-fh-305-router-2

Modem arayüzü sayfasına giriş yaptıktan sonra router / repeater olarak kurulum yapabilmeniz için öncelikle açılan sayfada Gelişmiş sekmesine tıklayarak internet ayarlarını yapılandıracağımız sayfaya giriş yapıyoruz.

tenda-fh-305-router-sifresi-3

Gelişmiş ayarlara giriş yaptıktan sonra yukarıda yer alan seçeneklerden Kablosuz sekmesine tıklayarak router / repeater ayarlarını yapılandıracağımız sayfaya giriş yapıyoruz.

tenda-fh-305-router-kurulumu-4

Kablosuz sekmesine giriş yaptıktan sonra açılan sayfada sol tarafta yer alan seçeneklerden Kablosuz Genişletici bölümüne giriş yaparak açılan sayfada en üst bölümde yer alan Genişletici Modu bölümünde Evrensel Tekrarlayıcı’yı seçmeniz gerekiyor. Evrensel tekrarlayıcı seçildikten sonra hemen altında yer alan bölümde Taramayı Aç butonuna tıklıyoruz.

tenda-fh-305-modem-kurulumu-5

Taramayı aç butonuna tıkladıktan sonra açılan listede size uygun olan ana modemin ismini seçmeniz gerekiyor.

tenda-fh-305-modem-sifresi-6

Ana modem ağ adını belirledikten sonra yukarıda açılan seçeneklerden Kanal, Güvenlik modu ve WPA Algoritmaları bölümünü ana modeme uygun olarak belirledikten sonra Güvenlik Anahtarı bölümüne ana modem kablosuz ağ şifresini yazarak sayfanın hemen altında yer alan Tamam butonuna tıklayıp ayarları kaydediyoruz.

tenda-fh-305-router-kablosuz-ayarlari-7

Seçilen AP’ye bağlanmak için onaylamak için OK tıklayınız penceresinde Tamam butonuna tıklayarak ayarları onaylıyoruz.

tenda-fh-305-access-point-ayarlari-8

Ayarları yapılandırdıktan sonra Yeniden başlatılıyor bölümünde durum çubuğunun ilerleyişini takip edebilirsiniz.

tenda-fh-305-sifresi-9

Kablosuz router / repeater kurulumunu gerçekleştirdikten sonra router cihazın kablosuz ayarlarını yapılandırabilmeniz için router arayüzü sayfasına giriş yaptıktan sonra yukarıda yer alan seçeneklerden Kablosuz sekmesine tıklayıp sol tarafta açılan seçeneklerden Kablosuz Ağ Temel Ayarları sekmesine tıklayarak açılan sayfada İkincil SSID bölümüne Türkçe karakter bulundurmadan, boşluk bırakmadan bir kablosuz ağ adı belirleyerek sayfanın hemen altında bulunan Tamam butonuna tıklayıp ayarları kaydediyoruz.

tenda-fh-305-router-ayarlari-10

Router cihazın kablosuz ağ adını belirledikten sonra yine sol tarafta bulunan seçeneklerden Wireless Security / Kablosuz Güvenliği sekmesine tıklayarak açılan sayfada Security Key / Güvenlik Anahtarı bölümüne Türkçe karakter bulundurmadan, boşluk bırakmadan, en az 8 karakter harf ve rakam olacak şekilde bir kablosuz ağ şifresi belirleyerek sayfanın hemen altında yer alan Tamam / OK butonuna tıklayıp kurulum işlemini tamamlıyoruz.

tenda-fh-305-ayarlari-11

Gerekli ayarları yapılandırdıktan sonra Advanced / Gelişmiş seçeneğine tıklayarak sol tarafta açılan seçeneklerden DHCP Server sekmesine tıklayıp açılan pencerede DHCP Server yazısının yanındaki tiki kaldırmanız gerekiyor. Kurulum işleminin sonunda internet bağlantısı kurabilmeniz için router cihazın DHCP serveri kapalı olması gerekiyor.

tenda-fh-305-access-point-sifresi-12

DHCP serveri kapattıktan sonra yine sol tarafta bulunan seçeneklerden LAN Settings / LAN Ayarları sekmesine tıklayarak açılan sayfada IP Address bölümünde ana modeme uygun olacak şekilde aynı havuz olarak adlandırılan bir ip adresi belirledikten sonra sayfanın hemen altındaki OK / Tamam butonuna tıklayarak ayarları kaydediyoruz.

tenda-fh-305-modem-kablosuz-ayarlari-13

DHCP serveri kapattıktan sonra router cihazın ip adresini de ana modeme uygun olacak şekilde belirledikten sonra kullanacağınız router cihaza herhangi bir cihaz üzerinden kablolu veya kablosuz bağlantı kurarak internete giriş yapabilirsiniz.

Yönetici | Owner | Teknoloji Devri |
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.