Tenda N150 Modem Kurulumu (Resimli)

16.03.2018
16
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Tenda N150 Modem Kurulumu (Resimli)

Tenda N150 Modem Kurulumu (Resimli) nasıl yapılır? Tenda N150 modem kablosuz ayarları nasıl yapılır? Tenda N150 modem kopma sorunu nasıl giderilir? Tenda N150 modem internet ayarları nasıl yapılır? Tenda N150 modem kanal ayarları nasıl yapılır? Tenda N150 modem kurulumu yapılırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Tenda N150 modem kurulum işleminin gerçekleştirilebilmesi için öncelikle modemin kablo bağlantılarının takılı olduğundan emin olmanız gerekiyor. Modem kablo bağlantıları takılı ise modem üzerinde yer alan ışıkları takip ederek DSL veya ADSL olarak adlandırılan telefon kablosunun takılı olduğu ışık sabit olarak yanıyor ise, aynı zamanda servis sağlayıcısından (ttnet, vodafone, superonline v.b.) adsl kullanıcı adı ve şifre bilgisini aldıysanız modem kurulumuna başlayabilirsiniz.

Modeme kablolu veya kablosuz olarak bağlı olan bir cihaz üzerinden boş bir internet sayfası açarak yukarıda yer alan adres satırına 192.168.0.1 yazıp Enter veya Git tuşuna dokunarak sayfaya giriş yapıyoruz. (Not: Hatalı kullanıcı adı şifre uyarısı alıyorsanız eğer, modemin hemen arkasında yer alan reset butonuna bir iğne, kürdan veya elinizle 5-10 sn basılı tutarak modeme reset attıktan sonra aynı bilgilerle giriş yapabilirsiniz.)

tenda-n150-modem-sifresi

Modem ip adresini yazarak sayfaya giriş yaptıktan sonra modem giriş kullanıcı bilgileri sayfası açılacaktır. Burada kullanıcı adı bölümünde varsayılan olarak admin yazmaktadır, şifre bölümüne ise admin yazarak hemen altında bulunan Tamam butonu ile sayfaya giriş yapıyoruz.

tenda-n150-modem-kurulumu

Modem arayüzü sayfasına giriş yaptıktan sonra modeme adsl hattı üzerinden kurulum yapabilmeniz için öncelikle İnternet Connection Type bölümü üzerinden PPPoE seçeneğini işaretleyerek, hemen altında açılan PPPoE Username bölümüne servis sağlayıcısından (ttnet, vodafone, superonline v.b.) almış olduğunuz adsl kullanıcı adını, PPPoE Password bölümüne ise yine servis sağlayıcısından almış olduğunuz adsl şifresini yazarak modem internet ayarlarınız tamamlıyoruz.

tenda-n150-modem

Modem internet ayarlarını tamamladıktan sonra kablosuz olarak bağlantı kurabilmeniz için kablosuz ağınıza şifre belirlemeniz gerekiyor, Wireless Security Setup bölümünde yer alan boş kutucuğa Türkçe karakter bulundurmadan, boşluk bırakmadan, en az 8 karakter harf ve rakam olacak şekilde bir şifre belirleyerek sayfanın hemen altında bulunan OK butonuna tıklayıp modem kurulumunu tamamlıyoruz. Modeme herhangi bir cihaz üzerinden kablolu veya kablosuz bir şekilde bağlantı kurarak internete giriş yapabilirsiniz.

Kurulum adımlarını doğru bir şekilde yaptığınız takdirde internete giriş yapamıyorsanız, internet hizmetini almış olduğunuz servis sağlayıcınız ile irtibat kurmanız gerekebilir.

Yönetici | Owner | Teknoloji Devri |
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.