Tenda V300 Modem Kurulumu (Resimli)

13.03.2018
36
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Tenda V300 Modem Kurulumu (Resimli)

Tenda V300 Modem Kurulumu (Resimli) nasıl yapılır? Tenda V300 modem kablosuz ayarları nasıl yapılır? Tenda V300 modem internet ayarları nasıl yapılır? Tenda V300 modem port açma işlemi nasıl gerçekleştirilir? Tenda V300 modem wifi şifresi nasıl değiştirilir? Tenda V300 modem kanal ayarları nasıl yapılır? Tenda V300 modem kopma sorunu nasıl giderilir? Tenda V300 modem kurulumu yapılırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Tenda V300 modem kurulum işleminin gerçekleştirilebilmesi için öncelikle modem kablo bağlantılarının takılı olduğundan emin olmanız gerekiyor. Modem üzerinde yer alan ADSL veya DSL ışığı sabit olarak yanıyor ise, aynı zamanda servis sağlayıcısından (ttnet, vodafone, superonline v.b.) adsl kullanıcı adı şifre bilgisini aldıysanız modem kurulumuna başlayabilirsiniz. Modeme kablolu veya kablosuz olarak bağlı olan herhangi bir cihaz üzerinden boş bir internet sayfası açarak, yukarıda yer alan adres satırına 192.168.1.1 yazıp Enter tuşu ile sayfaya giriş yapıyoruz.

tenda-v300-modem-kablosuz-ayarlari

Modem ip adresini yazarak sayfaya giriş yaptıktan sonra modem kullanıcı giriş bilgileri ekranı açılacaktır. Bu sayfada Kullanıcı Adı bölümüne admin Şifre bölümüne ise admin yazarak Giriş Yap butonu ile sayfaya giriş yapıyoruz. (Not: Kullanıcı adı şifre hatalı uyarısı alıyorsanız eğer modemin hemen arkasında yer alan reset butonuna bir iğne,kürdan yardımıyla veya elinizle 5-10 sn basılı tutarak, modeme reset attıktan sonra yine aynı bilgilerle giriş yapabilirsiniz.)  

tenda-v300-modem-sifresi

Modem arayüzü sayfasına giriş yaptıktan sonra modem internet ayarlarınızı yapılandırabilmeniz için açılan sayfada Link Türü bölümünden size uygun olan ADSL veya VDSL seçeneğini işaretleyerek, hemen altında Bağlantı Türü bölümünde PPPoE türünü seçmeniz gerekiyor. Kullanıcı Adı bölümüne servis sağlayıcısından (superonline, ttnet, vodafone v.b.) almış olduğunuz adsl kullanıcı adını uzantısıyla (örn: @ttnet) beraber yazarak, hemen altındaki Şifre bölümüne yine servis sağlayıcısından almış olduğunuz adsl şifresini yazıp modem internet ayarlarını tamamlıyoruz.

tenda-v300-modem-kurulumu

Modem internet ayarlarını tamamladıktan sonra kablosuz ayarları yapılandırabilmeniz için sayfanın altına doğru indiğinizde Kablosuz Kurulum bölümünde yer alan Kablosuz SSID alanına Türkçe karakter bulundurmadan, boşluk bırakmadan bir kablosuz ağ (Wi-Fi) adı belirleyerek, hemen altındaki Kablosuz Anahtarı bölümüne Türkçe karakter bulundurmadan, boşluk bırakmadan en az 8 karakter harf ve rakam olacak şekilde bir kablosuz ağ (Wi-Fi) şifresi belirleyerek sayfanın en altında yer alan Tamam butonuna tıklayıp modem kurulumunu tamamlıyoruz. Kurulum işlemini tamamladıktan sonra modeme herhangi bir cihaz üzerinden kablolu veya kablosuz bağlantı kurarak internete giriş yapabilirsiniz.

Kurulum adımlarını doğru bir şekilde yaptığınız takdirde internete giriş yapamıyorsanız, internet hizmetini almış olduğunuz servis sağlayıcınız ile irtibat kurmanız gerekebilir.

Yönetici | Owner | Teknoloji Devri |
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.