Tenda W311R Modem Kurulumu (Resimli)

11.03.2018
39
Okuma Süresi: 5 dakika
A+
A-
Tenda W311R Modem Kurulumu (Resimli)

Tenda W311R Modem Kurulumu (Resimli) nasıl yapılır? Tenda W311R modem şifresi nedir? Tenda W311R modem internet ayarları nasıl yapılır? Tenda W311R modem kablosuz ayarları nasıl yapılır? Tenda W311R modem port açma işlemi nasıl gerçekleştirilir? Tenda W311R modem kanal ayarları nasıl yapılır? Tenda W311R modem kurulumu yapılırken nelere dikkat edilmelidir?

Tenda W311R modem kurulum işleminin gerçekleştirilebilmesi için öncelikle modem kablo bağlantılarının takılı olduğundan ve aynı zamanda modem üzerinde yer alan DSL veya ADSL ışığının sabit olarak yandığından emin olmanız gerekiyor. Modem üzerindeki DSL / ADSL ışığı sabit olarak yanıyor ise servis sağlayıcısından (ttnet, vodafone, superonline v.b.) adsl kullanıcı adı şifre bilgisini almanız gerekiyor. Bu bilgileri aldıktan sonra modeme kablolu veya kablosuz olarak bağlı olan bir cihaz üzerinden boş bir internet sayfası açarak, yukarıda yer alan adres satırına 192.168.1.1 yazıp Enter tuşu ile giriş yapıyoruz.

Modem arayüzü giriş kullanıcı bilgileri sayfası açıldıktan sonra Username bölümüne admin Password bölümüne ise admin yazarak pencerenin altında bulunan OK butonuna tıklayarak sayfaya giriş yapıyoruz. (Not: Kullanıcı adı şifre hatalı uyarısı alıyorsanız eğer modemin hemen arkasında yer alan reset çukuruna bir iğne veya kürdan yardımıyla 5-10 sn basılı tutarak modeme reset attıktan sonra aynı bilgilerle giriş yapabilirsiniz.)

tenda-w311r-modem-1

Modem arayüzü sayfasına giriş yaptıktan sonra modem internet ayarlarını yapılandırabilmeniz için sayfanın sol tarafında yer alan kategorilerden DSL Settings sekmesine tıklayarak açılan sayfada orta bölümde yer alan Next butonuna tıklayıp kurulum sayfasına giriş yapıyoruz.

tenda-w311r-modem-kurulumu-2

Next butonuna tıkladıktan sonra Welcome to Setup Wizard sayfası açılacaktır. Bu bölüm üzerinden tekrar Next butonuna tıklayarak modem kurulumuna başlıyoruz.

tenda-w311r-modem-sifresi-3

Açılan sayfada internet bağlantı türü olarak bildiğimiz seçeneklerden arasından ADSL Virtual Dial-up (via PPPoE) seçeneğini işaretleyerek sayfanın hemen altında yer alan Next butonuna tıklayıp devam ediyoruz.

tenda-w311r-modem-internet-ayarlari-4

İnternet bağlantı tipini belirledikten sonra açılan sayfada Account bölümüne servis sağlayıcısından (ttnet, vodafone, superonline v.b.) almış olduğunuz kullanıcı adını uzantısıyla (örn: @ttnet) beraber yazarak, hemen altında bulunan Password bölümüne ise yine servis sağlayıcısından almış olduğunuz şifreyi yazıp, sayfanın altındaki Next butonuna tıklayarak modem internet ayarlarını tamamlıyoruz.

tenda-w311r-modem-kopma-sorunu-5

Açılan sayfada ayarların kaydedilebilmesi için sayfanın en altında bulunan Apply butonuna tıklayarak modemin yeniden başlatma işlemini gerçekleştiriyoruz.

tenda-w311r-modem-kablosuz-ayarlari-6

Modem internet ayarlarını yapılandırıp kaydettikten sonra modemin yeniden başlatma sürecini açılan sayfadaki yüzdelik durum çubuğu üzerinden takip edebilirsiniz.

tenda-w311r-modem-kanal-ayarlari-7

Modem kablosuz ayarlarını yapılandırabilmeniz için modem yeniden başladıktan sonra tekrar modem arayüzüne giriş yaparak, sol tarafta yer alan kategorilerden WLAN Settings sekmesine tıklayıp, hemen altında açılan Basic Settings sekmesine tıklayarak kablosuz ağ adını belirleyeceğimiz sayfaya giriş yapıyoruz.

tenda-w311r-modem-port-acma-8

Açılan sayfada Main SSID bölümüne Türkçe karakter bulundurmadan boşluk bırakmadan bir kablosuz ağ (Wi-Fi) adı belirleyerek, orta bölümde yer lan Channel bölümüne Channel 6 olarak seçip, sayfanın hemen altında yer alan Apply butonuna tıklayarak ayarları kaydediyoruz.

tenda-w311r-modem-kablosuz-kurulumu-9

Modem kablosuz ağ adını belirledikten sonra yine sol tarafta yer alan kategorilerden Security Settings sekmesine tıklayarak açılan sayfada Pass Phrase bölümüne Türkçe karakter bulundurmadan boşluk bırakmadan en az 8 karakter, harf ve rakam olacak şekilde bir kablosuz ağ (Wi-Fi) şifresi belirleyip sayfanın hemen altında yer alan Apply butonu ile ayarları kaydediyoruz. Modem interner ve kablosuz ayarlarını yapılandırdıktan sonra modeme herhangi bir cihaz üzerinden kablolu veya kablosuz bağlantı kurarak internete giriş yapabilirsiniz.

tenda-w311r-modem-internet-sifresi-10

Kurulum adımlarını doğru bir şekilde yaptığınız takdirde internete giriş yapamıyorsanız, internet hizmetini almış olduğunuz servis sağlayıcınız ile irtibat kurmanız gerekebilir.

Yönetici | Owner | Teknoloji Devri |
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.