Tenda W548d Modem Kurulumu (Resimli)

10.03.2018
22
Okuma Süresi: 6 dakika
A+
A-
Tenda W548d Modem Kurulumu (Resimli)

Tenda W548d Modem Kurulumu (Resimli) nasıl yapılır? Tenda W548d modem şifresi nedir? Tenda W548d modem internet ayarları nasıl yapılır? Tenda W548d modem kablosuz ayarları nasıl yapılır? Tenda W548d modem port açma işlemi nasıl gerçekleştirilir? Tenda W548d modem wifi şifresi nasıl değiştirilir? Tenda W548d modem kanal ayarları  nasıl yapılır?

Tenda W548d modem kurulum işleminin gerçekleştirilebilmesi için öncelikle modemin kablo bağlantılarının takılı olduğundan ve aynı zamanda modem üzerinde yer alan DSL veya ADSL ışığının sabit olarak yandığından emin olmanız gerekiyor. Modem üzerinde yer alan DSL / ADSL ışığı sabit olarak yanıyor ise, servis sağlayıcısından (ttnet, vodafone, superonline v.b.) almış olduğunuz adsl kullanıcı şifre bilgisini aldıysanız eğer modem kurulumuna başlayabilirsiniz.Modeme kablolu veya kablosuz olarak bağlı olan bir cep telefonu, bilgisayar, tablet v.b. cihaz üzerinden boş bir internet sayfası açarak, yukarıda yer alan adres satırına 192.168.1.1 yazıp Enter tuşu ile sayfaya giriş yapıyoruz.

Modem ip adresini yazarak arayüzü sayfasına giriş yapmak isterken karşınıza giriş kullanıcı bilgileri ekranı açılacaktır. Bu bölüm üzerinden Kullanıcı Adı alanına admin Şifre alanına admin yazarak sayfanın hemen altında yer alan  Tamam butonuna basıp sayfaya giriş yapıyoruz. (Not: Kullanıcı adı şifre hatalı uyarısı alıyorsanız eğer modemin hemen arkasında yer alan reset çukuruna bir iğne veya kürdan yardımıyla basılı tutarak modeme reset attıktan sonra aynı bilgilerle modem arayüzüne giriş yapabilirsiniz.)

tenda-w548d-router-kurulumu-1

Modem giriş kullanıcı bilgilerini yazarak modem arayüzü sayfasına giriş yaptıktan sonra açılan sayfada sol tarafta yer alan kategorilerden ikinci sırada yer alan DSL Ayarları sekmesine tıklayarak açılan sayfada orta bölümde yer alan İnternete Bağlanma Sihirbazı’na Hoşgeldiniz sayfasında yer alan İleri butonuna tıklayıp modem internet ayarlarını yapılandıracağımız sayfaya giriş yapıyoruz.

tenda-w548d-router-ayarlari-2

Modem internet ayarlarının yapılandırılacağı sayfaya giriş yaptıktan sonra İnternet Bağlantı Tipi bölümünde PPPoE seçeneğini belirleyerek, emen altında Sanal Devre bölümünde ise VPI: 8 VCI: 35 olacak şekilde belirlemeniz gerekiyor. PPPoE Ayarları bölümünde Kullanıcı Adı alanına servis sağlayıcısından (ttnet, vodafone, superonline v.b.) almış olduğunuz adsl kullanıcı adını, Şifre bölümüne ise yine servis sağlayıcısından almış olduğunuz şifreyi yazıp sayfanın en altında yer alan Uygula butonuna tıklamanız gerekiyor.

tenda-w548d-modem-kurulumu-3

Modem arayüzü sayfasında karşınıza gelen uyarı penceresinde Tamam butonuna tıkladığınız takdirde, modem yeniden başladıktan sonra modem internet ayarlarını kaydedilmiş demektir.

tenda-w548d-modem-sifresi-4

Tamam butonuna tıkladıktan sonra modemin yeniden başlatma işlemini takip edebilmeniz için yüzdelik durum çubuğunu görüntüleyebilirsiniz.

tenda-w548d-modem-kablosuz-ayarlari-5

Modem internet ayarları tamamlandıktan sonra, kablosuz ayarlarınızı yapılandırabilmeniz için modem arayüzü sayfasına tekrar giriş yaparak sol tarafta yer alan seçeneklerden WLAN Ayarları sekmesine tıklayıp hemen altında açılan Ana Ayarlar bölümüne giriş yapıyoruz. Açılan sayfada Ana SSID bölümüne Türkçe karakter bulundurmadan boşluk bırakmadan bir kablosuz ağ adı yazarak sayfanın hemen altında bulunan Uygula butonuna tıklayıp ayarları kaydediyoruz.

tenda-w548d-router-sifresi-6

Modem kablosuz ağ adını belirledikten sonra, kablosuz ağ şifrenin belirlenebilmesi için sol tarafta yer alan seçeneklerden WLAN Ayarları bölümü altında yer alan Güvenlik Ayarları sekmesine tıklayarak açılan sayfada Güvenli Mod bölümünde WPA – Personel seçeneğini işaretleyerek hemen altındaki Şifre Öbeği bölümüne kablosuz ağ şifrenizi Türkçe karakter bulundurmadan boşluk bırakmadan kablosuz ağ şifresini yazarak sayfanın hemen altında yer alan Uygula butonuna tıklayıp kablosuz ayarları kaydediyoruz. Modem internet ve kablosuz ayarları yapılandırdıktan sonra modeme kablolu veya kablosuz bağlantı kurarak internete giriş yapabilirsiniz.

tenda-w548d-modem-kopma-sorunu-7

 

Kurulum adımlarını doğru bir şekilde yaptığınız takdirde internete giriş yapamıyorsanız, internet hizmetini almış olduğunuz servis sağlayıcınız ile irtibat kurmanız gerekebilir.

Yönetici | Owner | Teknoloji Devri |
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.