Tp Link Archer VR200 V1 Modem Kurulumu

23.05.2018
31
Okuma Süresi: 6 dakika
A+
A-
Tp Link Archer VR200 V1 Modem Kurulumu

Tp Link Archer VR200 V1 Modem şifresi nedir? Tp Link Archer VR200 V1 Modem kurulumu nasıl yapılır? Tp Link Archer VR200 V1 Modem kablosuz ayarları nasıl yapılır? Tp Link Archer VR200 V1 Modem internet ayarları nasıl yapılır? Tp Link Archer VR200 V1 Modem kopma sorunu nasıl giderilir? Tp Link Archer VR200 V1 Modem kanal ayarları nasıl yapılır?

Tp Link Archer VR200 modem kurulum işleminin gerçekleştirilebilmesi için öncelikle modemin kablo bağlantılarının takılı olduğundan emin olmanız gerekiyor. Modem üzerinde yer alan ADSL veya DSL ve Power ışığı sabit olarak yanıyor ise modem kurulumuna başlayabilirsiniz. Servis sağlayıcısından (örn: ttnet, vodafone, superonline v.b. ) adsl kullanıcı adı ve şifre bilgisini almanız gerekiyor. Bu bilgilere sahipseniz eğer modem kurulum işlemine geçebilirsiniz.

Öncelikle modeme kablolu veya kablosuz olarak bağlı olan bir cihaz üzerinden boş bir internet sayfası açarak yukarıda yer alan adres satırına tplinkmodem.net veya 192.168.1.1 yazıp Enter veya Git tuşuna basarak modem arayüzü kullanıcı giriş bilgileri ekranına giriş yapıyoruz.

1-tplink-archer-vr200-v1-modem-ip-degistirme

Modem ip adresini yazarak kullanıcı giriş ekranına geldikten sonra Kullanıcı adı bölümüne admin Şifre bölümüne ise admin veya ttnet yazarak devam ediyoruz. Yeni şifre girme ekranı gelecektir. Bu bölüm üzerinden yeni modem arayüz şifrenizi belirleyebilirsiniz. (Not: Modem arayüzüne giriş yapmak isterken hatalı kullanıcı adı şifre uyarısı alıyorsanız eğer yapmanız gereken işlem modemin hemen arkasında veya altında yer alan reset butonuna bir iğne, kürdan veya elinizle 5-10 sn basılı tutarak modeme reset attıktan sonra yukarıda yazılı olarak belirtilen bilgilerle giriş yapabilirsiniz.

2-tplink-archer-vr200-v1-modem-arayuz-sifresi

Modem arayüzü sayfasına giriş yaptıktan sonra açılan ekranda yukarıda yer alan Quick Setup sekmesine tıklayarak modem internet ayarlarını yapılandıracağımız sayfaya giriş yapıyoruz.

3-tplink-archer-vr200-v1-modem-kurulumu

Quick Setup sekmesine giriş yaptıktan sonra karşınıza açılan sayfada ISP List bölümü üzerinden bulunuyorsa eğer ADSL / VDSL bulunmuyorsa Other ibaresini seçerek sayfanın sağ en altında yer alan Next butonuna tıklayıp bir sonraki sayfaya geçiyoruz.

4-tplink-archer-vr200-v1-modem-kablosuz-ayarlari

Isp list bölümü üzerinden ıspyi belirledikten sonra açılan sayfada modem internet ayarlarını yapacağınız bölüm gelecektir. Bu bölüm üzerinden İnterface Type yazan bölümde hattınızın durumuna göre ADSL veya VDSL ibaresini belirleyip devam ediyoruz. Hemen altında yer alan VPI ve VCI değerlerini resimde belirtildiği gibi 8 / 35  olarak belirleyip, altında bulunan Connection Type bölümünde PPPoE olarak belirlendikten sonra PPPoE Username bölümüne servis sağlayıcısından almış olduğunuz adsl kullanıcı adını uzantısıyla beraber (örn: @ttnet) yazdıktan sonra, hemen altında bulunan PPPoE Password bölümüne yine servis sağlayıcısından almış olduğunuz şifreyi yazıp, altında bulunan Confirm Password bölümüne yine aynı şifreyi yazarak sayfanın sağ en altında bulunan Next butonuna tıklayıp modem internet ayarlarını tamamlıyoruz.

5-tplink-archer-vr200-v1-modem-kopma-sorunu

Modem internet ayarlarını yapılandırdık tan sonra kablosuz ayarları yapılandırabilmeniz için Quick Setup sekmesine giriş yaptıktan sonra hemen altında açılan bölüm üzerinden İnternet Setup sekmesinin altında bulunan Wireless Settings sekmesine geçiş yapmanız gerekiyor. Wireless Settings bölümü üzerinden Wireless Network 2.4GHz bölümü üzerinden ayar yapmanız tavsiye edilir. Wireless Network Name (SSID) bölümüne kablosuz ağ adını Türkçe karakter bulundurmadan boşluk bırakmadan yazmanız gerekiyor. Hemen altında yer alan Password bölümüne ise kablosuz ağ şifresini Türkçe karakter bulundurmadan, boşluk bırakmadan, en az 8 karakter harf ve rakam olacak şekilde belirleyerek sayfanın sağ en altında yer alan Next butonuna tıklayıp kablosuz ayarları tamamlıyoruz.

6-tplink-archer-vr200-v1-modem-kanal-ayari

Kablosuz ayarları yapılandırdık tan sonra açılan pencerede aşağıdaki resimde belirtildiği şekilde birinci satırı işaretleyerek Next butonuna tıklayıp devam ediyoruz.

7-tplink-archer-vr200-v1-modem-wifi-sifresi-degistirme

Modem internet ve kablosuz ayarları yapılandırdık tan sonra sayfanın hemen altında yer alan Finish butonuna tıklayıp modem kurulum işlemini tamamlıyoruz. ADSL kullanıcı adı ve şifre bilgisini doğru bir şekilde giriş yaptıysanız eğer, modeme kablolu veya kablosuz bir şekilde bağlantı kurarak internete giriş yapabilirsiniz.

8-tplink-archer-vr200-v1-modem-mac-filtreleme

Kurulum adımlarını doğru bir şekilde yaptığınız takdirde internete giriş yapamıyorsanız, internet hizmetini almış olduğunuz servis sağlayıcınız ile irtibat kurmanız gerekebilir.

Yönetici | Owner | Teknoloji Devri |
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.