Tp Link Archer VR2600 V1 Modem Kurulumu

03.12.2018
30
Okuma Süresi: 5 dakika
A+
A-
Tp Link Archer VR2600 V1 Modem Kurulumu

Tp Link Archer VR2600 V1 Modem şifresi nedir? Tp Link Archer VR2600 V1 Modem ayarları nasıl yapılır? Tp Link Archer VR2600 V1 Modem kurulumu nasıl yapılır? Tp Link Archer VR2600 V1 Modem kablosuz ayarları nasıl yapılır? Tp Link Archer VR2600 V1 Modem kopma sorunu nasıl giderilir? Tp Link Archer VR2600 V1 Modem kanal ayarları nasıl yapılır?

Tp Link Archer VR2600 v1 modem kurulumunu gerçekleştirebilmek için öncelikle modeme herhangi bir cihaz üzerinden kablolu veya kablosuz bağlantı kurarak, boş bir internet sayfası açıp yukarıda yer alan adres satırına 192.168.1.1 veya tplinkmodem.net yazarak Enter tuşu ile modem arayüz sayfasına giriş yapalım.

Kullanıcı adı şifre ekranı geldiği takdirde Kullanıcı adı bölümüne admin Şifre bölümüne ise admin veya ttnet yazarak Giriş yap butonu ile modem arayüzü sayfasına giriş yapalım. (Not: Kullanıcı adı şifre hatalı uyarısı alırsanız eğer, yapmanız gereken işlem modemin hemen arkasında yer alan reset çukuruna bir iğne veya kürdan yardımıyla 5-10 sn basılı tutarak modeme reset attıktan sonra aynı bilgilerle giriş yapabilirsiniz.)

1-tplink-archer-vr2600-v1-modem

Modem arayüzü sayfasına giriş yaptıktan sonra yukarıda yer alan Quick Setup sekmesine tıklayarak modem internet ayarlarını yapılandıracağımız sayfaya giriş yapıyoruz.

2-tplink-archer-vr2600-v1-modem-kurulumu

Quick Setup sayfası içerisinde ISP List bölümü üzerinden hangi servis sağlayıcısından hizmet alıyorsanız eğer onu seçerek sayfanın altında yer alan Next butonuna tıklayıp bir sonraki sayfaya giriş yapıyoruz.

3-tplink-archer-vr2600-v1-modem-kablosuz-ayarlari

ISP List bölümü üzerinden servis sağlayıcı firmasını belirledikten sonra açılan ekranda modem internet ayarlarını yapılandırmanız gerekiyor. L2 İnterface Type bölümü üzerinden internet hattınızı ADSL veya VDSL olarak belirleyebilirsiniz. Parametre ayarlarını ise aşağıdaki resimde yer aldığı gibi belirledikten sonra PPPoE Username bölümüne servis sağlayıcısından almış olduğunuz Kullanıcı adını uzantısıyla beraber yazarak, hemen altında yer alan PPPoE Password bölümüne yine servis sağlayıcısından almış olduğunuz şifreyi yazıp sayfanın sağ en altında yer alan Next butonuna tıklayarak modem internet ayarlarını tamamlıyoruz.

4-tplink-archer-vr2600-v1-modem-kopma-sorunu

Modem internet ayarlarını tamamladıktan sonra kablosuz ayarları yapılandırabilmeniz için açılan ekranda Wireless Network Name bölümüne kablosuz ağ adını Türkçe karakter bulundurmadan, b0şluk bırakmadan belirleyerek, hemen altında bulunan Password bölümüne ise kablosuz ağ şifresini Türkçe karakter bulundurmadan, boşluk bırakmadan, en az 8 karakter harf ve rakam olacak şekilde belirleyerek modem kablosuz ayarlarını tamamlıyoruz. Ayarları tamamladıktan sonra sayfanın sağ en altında yer alan Next butonuna tıklayarak bir sonraki sayfaya giriş yapıyoruz.

5-tplink-archer-vr2600-v1-modem-mac-filtreleme

Modem internet ve kablosuz ayarlarını belirledikten sonra internet test ekranı açılacaktır. Test işlemi sonrasında problem yaşarsanız eğer, servis sağlayıcısından almış olduğunuz Kullanıcı adı ve şifre bilgisini teyit ederek yeniden modem arayüzüne yazmanız gerekiyor.

7-tplink-archer-vr2600-v1-modem-kanal-ayari

Ayarlarınızı doğru bir şekilde belirledikten sonra açılan ekranda sağ en altta yer alan Finish butonuna tıklayarak modem kurulum işlemini tamamlıyoruz. Modeme herhangi bir cihaz üzerinden kablolu veya kablosuz bağlantı kurarak internete giriş yapabilirsiniz.

8-tplink-archer-vr2600-v1-modem-wifi-sifre-degistirme

Kurulum adımlarını doğru bir şekilde yaptığınız takdirde internete giriş yapamıyorsanız, internet hizmetini almış olduğunuz servis sağlayıcınız ile irtibat kurmanız gerekebilir.

Yönetici | Owner | Teknoloji Devri |
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.