Tp Link Archer VR900 V3 Modem Kurulumu

21.07.2018
25
Okuma Süresi: 5 dakika
A+
A-
Tp Link Archer VR900 V3 Modem Kurulumu

Tp Link Archer VR900 V3 Modem kurulumu nasıl yapılır? Tp Link Archer VR900 V3 Modem şifresi nedir? Tp Link Archer VR900 V3 Modem kablosuz ayarları nasıl yapılır? Tp Link Archer VR900 V3 Modem internet ayarları nasıl yapılır? Tp Link Archer VR900 V3 Modem kurulumu yapılırken nelere dikkat edilmelidir?

Tp Link Archer VR900 V3 Modem kurulum işleminin gerçekleştirilebilmesi için öncelikle modemin güç kablosu ve telefon kablosunun takılı olduğundan emin olmanız gerekiyor. Modem üzerinde Power ve DSL ışığı sabit olarak yanıyor ise modem kurulum işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Modeme kablolu veya kablosuz olarak bağlı olan bir cihaz üzerinden boş bir internet sayfası açarak yukarıda yer alan adres satırına tplinkmodem.net veya 192.168.1.1 yazarak Enter tuşuna tıklayarak sayfaya giriş yapalım.

1-tplink-archer-vr900-v3-modem

Modem arayüzü sayfası açıldıktan sonra karşınıza gelen ekranda Kullanıcı adı bölümüne admin, Şifre bölümüne ise admin veya ttnet yazarak Giriş Yap/Login butonuna tıklayıp sayfaya giriş yapıyoruz. (Not: Kullanıcı adı, şifre hatalı uyarısı alırsanız eğer yapmanız gereken işlem, modemin hemen arkasında yer alan reset çukuruna bir iğne veya kürdan yardımıyla 5-10 sn basılı tutarak modeme reset attıktan sonra aynı bilgilerle giriş yapmak olacaktır.)

2-tplink-archer-vr900-v3-modem-arayuz-sifresi

Modem arayüzü sayfası açıldıktan sonra Hızlı Kurulum sekmesine tıklayarak modem ayarlarını yapılandıracağımız bölüme giriş yapıyoruz. Açılan ekranda Bölge yazan alanda Turkey seçeneğini işaretleyip hemen ardından, altında yer alan Saat dilimini ise GMT +02:00 olarak belirleyip sayfanın sağ en altında yer alan İleri butonuna tıklayarak bir sonraki sayfaya giriş yapıyoruz.3-tplink-archer-vr900-v3-modem-ip-degistirme

Bölge ve saat dilimini belirledikten sonra ikinci sayfada yer alan İnternet servis sağlayıcısı bölümünde ise size uygun olan servis sağlayıcısını seçerek İleri butonuna tıklamanız yeterlidir.

4-tplink-archer-vr900-v3-modem-mac-filtreleme

Servis sağlayıcısı belirlendikten sonra ise İnternet kurulumunu yapabilmeniz için İnternet bağlantı türünü PPPoE olarak belirleyip hemen altında yer alan, Kullanıcı adı bölümüne servis sağlayıcısından (ttnet, vodafone, superonline v.b.) almış olduğunuz adsl kullanıcı adını, Parola bölümüne ise yine servis sağlayıcısından almış olduğunuz şifreyi yazarak hemen altında yer alan Şifreyi doğrula bölümüne şifreyi aynı olacak şekilde yazarak sayfanın sağ en altında yer alan İleri butonuna tıklayıp bir sonraki sayfaya geçiyoruz.

5-tplink-archer-vr900-v3-modem-wifi-sifresi-degistirme

Modem internet ayarlarını belirledikten sonra kablosuz ayarları yapılandırabilmeniz için SSID bölümüne kablosuz ağ adını Türkçe karakter bulundurmadan, boşluk bırakmadan belirleyerek, hemen altında yer alan Password bölümüne yine Türkçe karakter bulundurmadan, boşluk bırakmadan, en az 8 karakter harf ve rakam olacak şekilde belirleyerek sayfanın sağ en altında yer alan İleri butonuna tıklayıp kablosuz ayarları tamamlıyoruz.

6-tplink-archer-vr900-v3-modem-kurulumu

Modem kablosuz ve internet ayarlarını belirledikten sonra açılan bir sonraki pencerede aşağıdaki resimde belirtildiği gibi en alt satırda yer alan bölümü işaretleyip sayfanın sağ en altında yer alan İleri butonuna tıklayarak ayarları kaydediyoruz.

7-tplink-archer-vr900-v3-modem-kablosuz-ayarlari

Kurulum özeti sayfası geldiği takdirde, burada belirlemiş olduğunuz ayarları son kez teyit ederek sayfanın sağ en altında yer alan Bitir sekmesine tıklayıp modem kurulumunu tamamlıyoruz.

8-tplink-archer-vr900-v3-modem-kopma-sorunu

Modem internet ayarlarını yapılandırırken adsl kullanıcı adı ve şifre bilgisini doğru bir şekilde yazdığınızdan eminseniz eğer sayfanın en altında yer alan Bitir butonuna tıklayarak, modeme herhangi bir cihaz üzerinden kablolu veya kablosuz bağlantı kurup, internete giriş yapabilirsiniz.

9-tplink-archer-vr900-v3-modem-kanal-ayari

Kurulum adımlarını doğru bir şekilde yaptığınız takdirde internete giriş yapamıyorsanız, internet hizmetini almış olduğunuz servis sağlayıcınız ile irtibat kurmanız gerekebilir.

Yönetici | Owner | Teknoloji Devri |
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.