Tp Link TD-W9960 Modem Kurulumu (Resimli)

22.06.2018
120
Okuma Süresi: 6 dakika
A+
A-
Tp Link TD-W9960 Modem Kurulumu (Resimli)

Tp Link TD-W9960 modem kurulumu nasıl yapılır? Tp Link TD-W9960 modem şifresi nedir? Tp Link TD-W9960 modem kablosuz ayarları nasıl yapılır? Tp Link TD-W9960 modem arayüz şifresi nedir? Tp Link TD-W9960 modem kopma sorunu nasıl giderilir? Tp Link TD-W9960 modem mac filtreleme nasıl yapılır? Tp Link TD-W9960 modem internet ayarları nasıl yapılır? Tp Link TD-W9960 modem kanal ayarları nasıl yapılır?

Tp Link TD-W9960 Modem Kurulum (Resimli) işleminin yapılabilmesi için öncelikle modem üzerinde yer alan , duvardan gelen telefon kablosu ve Power (güç) kablosunun modeme takılı olduğundan emin olmanız gerekiyor. Modem üzerinde Power , DSL veya ADSL olarak ışıklar sabit olarak yanıyor ise modem kurulum işlemine geçebiliriz. İnternet hizmetini aldığınız servis sağlayıcısından (ttnet, superonline, vodafone,  v.b.) ADSL (internet) kullanıcı adı ve şifre bilgisini aldıysanız eğer modem kurulumuna geçebiliriz.

Modeme kablolu veya kablosuz olan bir cihaz üzerinden  boş bir internet sayfası açıp, http ile başlayan yukarıdaki adres satırına 192.168.1.1 yazıyoruz ve devamında Enter veya Git tuşuna tıklayarak modem kurulum arayüzü sayfasına giriş yapıyoruz.

 

1-tplink-tdw9960-modem-kurulumu

 

Modem arayüzü kullanıcı giriş bilgileri ekranı geldiği zaman karşınıza Username (Kullanıcı adı) bölümüne admin , Password  (Şifre) bölümüne ise admin veya ttnet yazarak, sayfanın hemen altında yer alan Login veya Giriş yap butonuna tıklayıp modem kurulum arayüzü sayfasına giriş yapıyoruz. Eğer kullanıcı adı ve şifre istenilen alan açılmayıp yeni şifre ve şifreyi tekrar gir bölümü açılıyorsa modeminiz için yeni arayüz şifresi belirleyip devamında Hadi Başlayalım butonuna dokunarak devam edebilirsiniz. (Önemli Not: Kullanıcı adı şifre hatalı uyarısı alıyorsanız eğer, yapmanız gereken işlem modemin arkasında yada yan tarafında  yer alan reset butonuna kürdan, iğne veya tuş şeklindeyse eğer elinizle 5-10 sn basılı tutarak modeme reset attıktan Kullanıcı adı (username) bölümüne admin Şifre (password) bölümüne ise admin veya ttnet yazarak sonra aynı bilgilerle giriş yapabilirsiniz.)

 

Modem arayüz sayfasına giriş yaptıktan sonra karşınıza gelen ekranda üst kısımda yer alan Hızlı Kurulum alanına tıklayarak modem internet ayarlarını yapılandıracağımız bölüme giriş yapıyoruz.

 

2-tplink-tdw9960-modem-arayuz-sifresi

Modem arayüzünde hızlı kuruluma dokunduktan sonra karşımıza açılacak olan ekranda Bölge = Türkiye  alt kısmında Saat Dilimi = (GMT+02:00) Kahire, Atina, İstanbul, Minsk, Kudüs, Kiev, Kişinev olarak seçtikte sayfanın alt kısmında yer alna İleri butonuna basıp devam ediyoruz.

3-tplink-tdw9960-modem-ip-degistirmeBölge ve saat dilimini belirledikten sonra açılan ekranda İnternet Servis Sağlayıcısı (ISS) Seçin alanında servis sağlayıcınız hangisi ise onu seçiyorsunuz eğer listede bulunmuyorsa en altta Diğer seçeneğini seçerek İleri butonuna basıp devam ediyoruz.

 

4-tplink-tdw9960-modem-mac-filtreleme

İnternet Servis Sağlayıcısı (ISS) Seçin alanını eksiksiz bir şekilde belirttikten sonra İnternet Kurulumu alanı açılacaktır. Bu bölümde İnternet Bağlantı Türü : PPPoE  ,  Kullanıcı adı ve şifre  alanına  Servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz adsl kullanıcı adı ve şifreyi @domain uzantısıyla beraber yazarak eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra  İleri butonuna basarak devam ediyoruz.

5-tplink-tdw9960-modem-wifi-sifresi-degistirme

İnternet kurulumu ekranında adsl kullanıcı adı ve şifre girişini yaptıktan sonra karşınıza gelecek ekran Kablosuz Ayarlarıdır. Bu alanda 2.4 Ghz Kablosuz bölümü işaretli olacak şekilde Ağ adı (SSID) Türkçe karakter bulundurmadan  boşluk bırakmadan kablosuz ağ ismi belirleyip hemen altında Parola bölümüne ise kablosuz ağ şifresi Türkçe karakter bulundurmadan, boşluk bırakmadan, en az 8 karakter harf ve rakam olacak şekilde belirleyip sayfanın hemen altında yer alan İleri butonuna tıklayarak devam ediyoruz.

6-tplink-tdw9960-modem-kanal-ayari

Kablosuz ayarları yapılandırdıktan sonra karşımıza açılacak olan ekranda kurulumu kablosuz yapıyorsanız Yeni kablosuz ayarlarını kullanarak başarılı bir şekilde router’a yeniden bağlandım seçeneğini işaretliyorsunuz. Eğer işlemleri kablolu bir şekilde yapıyorsanız Kablolu bir bağlantı kullanıyorum seçeneğini seçerek sayfanın altında yer alan İleri butonuyla devam ediyoruz.

7-tplink-tdw9960-modem-kopma-sorunu

Kablosuz ayarları yapılandırıp tamamladıktan sonra Karşınıza Özet ekranı gelecektir. Bu alanda yaptığınız işlemleri kullanıcı adı ,şifre kablosuz ağ adı ve şifrelerinizi göreceksiniz eğer yanlış veya eksik yazılan alanlar varsa geriye dönüp düzeltebilirsiniz.

8-tplink-tdw9960-modem-kablosuz-ayarlari

Tüm alanları eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra Bitir seçeneğine tıklayarak kurulumu tamamlıyoruz.

9-tplink-tdw9960-modem-hiz-sorunu

 

Modeme kablolu veya kablosuz bağlantı kurarak internet’e giriş yapabilirsiniz.

 

Kurulum adımlarını doğru bir şekilde yaptığınız takdirde internete giriş yapamıyorsanız, internet hizmetini almış olduğunuz servis sağlayıcınız ile irtibat kurmanız gerekebilir.

Yönetici | Owner | Teknoloji Devri |
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.