Twitter Hesap Kurtarma Geri Alma (Resimli)

25.01.2018
112
Okuma Süresi: 5 dakika
A+
A-
Twitter Hesap Kurtarma Geri Alma (Resimli)

Twitter hesap kurtarma işlemi nasıl yapılır? Twitter şifre sıfırlama işlemi nasıl gerçekleştirilir? Twitter e-posta adresine ulaşamıyorum ne yapabilirim? Twitter hesabıma giriş yapamıyorum ne yapabilirim? Twitter şifre sıfırlama kodu gelmiyor? Twitter e-posta adresime şifre sıfırlama kodu gelmiyor? Twitter cep telefonuma onay kodu gelmiyor? Twitter hesabım çalındı nasıl geri alabilirim? Twitter şifre problemi nasıl giderilir?

Twitter kullanıcılarının yaşadığı en büyük sorun çalınan hesaplar ve bu hesaplar üzerinden yapılan dolandırıcılık veya daha farklı paylaşımlardır. Twitter hesabınıza kayıtlı olan cep telefon numaralarınızı ve e-posta adreslerini sürekli güncel tutmanız gerekiyor. Güncel olmayan iletişim bilgileri hesabınızın çalınmasına veya hesaba giriş yapılmamasına sebebiyet vermektedir. Şifreleri unutulan Twitter hesaplarında iletişim bilgileri güncel değilse eğer yinede hesabı kurtarmanız mümkündür.

Twitter hesabınıza kayıtlı olan e-posta adresine ve cep telefon numarasına erişiminiz yoksa eğer yapabileceğiniz işlem Şifre sıfırlama seçenekleri üzerinden Twitter ile iletişim kurmak olacaktır. Twitter hesabınızı kurtarma işlemine başlamak için bilgisayar veya cep telefonu üzerinden bir google sayfası veya herhangi bir tarayıcıyı açarak Twitter ana sayfasına giriş yapıyoruz. Sayfaya giriş yaptıktan sonra Telefon veya e-posta ve Şifre bölümünün hemen altında yer alan Şifreni mi unuttun? yazısına tıklayarak devam ediyoruz.

1-twitter-sifre-sorunu

Şifreni mi unuttun ibaresine tıkladıktan sonra açılan sayfada Twitter hesabınızı bulun bölümü gelecektir. Hemen altında yer alan kullanıcı adı girme bölümüne kurtarmak istediğiniz hesabın kullanıcı adını yazarak hemen altında bulunan Arama butonuna basıp öncelikle hesabınızı buluyoruz.

2-twitter-hesap-kurtarma

Hesabınıza aşağıdaki resimde görüldüğü gibi ulaştıktan sonra kayıtlı olan e-posta adresine veya cep telefon numarasına erişiminiz bulunmuyorsa eğer sayfanın hemen altında yer alan Bunların hiçbirine erişimim yok seçeneğine tıklayıp bu sayfa üzerinden devam ediyoruz.

3-twitter-hesap-geri-alma

Bunların hiçbirine erişimim yok seçeğine tıkladıktan sonra Giriş sorunları adında bir sayfa açılacaktır. Açılan sayfada Twitter kullanıcı adınız bölümüne kurtarmak istediğiniz veya geri almak istediğiniz hesabın kullanıcı adını yazarak sağ tarafta bulunan Ara butonuna basıp devam ediyoruz.

4-twitter-sifre-sifirlama

Açılan sayfada E-posta adresin bölümüne, güncel olarak kullandığınız hesaba kayıtlı olan veya olmayan bir mail adresi yazmanız gerekiyor. E-posta adresini yazdıktan sonra hemen altında bulunan Sorunun tanımı bölümüne hesap bilgileriyle alakalı kısaca “Hesabıma giriş yapamıyorum, hesap sahibi olduğuma dair gerekli kimlik doğrulamalarını yapabilirim.” gibi bir yazı yazdıktan sonra hemen altında bulunan güvenlik kutucuğunu resimde belirtildiği gibi doldurup son olarak Continue butonuna basıp gerekli formu Twitter yardım merkezine gönderiyoruz.

5-twitter-e-posta-sorunu

Yaşadığınız problemi Twitter yardım merkezine gönderdikten sonra yukarıdaki resimde görüldüğü gibi e-posta adresin alanına yazmış olduğunuz mail adresinize Twitter tarafından mail gönderilecektir. Gelen maile istinaden size sorulan sorulara doğru yanıt vererek, güvenlik aşamalarını başarılı bir şekilde geçtikten sonra hesabınızı kurtarabilirsiniz.

Yönetici | Owner | Teknoloji Devri |
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 16 Yorum
 1. okan dedi ki:

  hesabıma giriş yapamıyorum hesabıma dair gerekli kimlik doğrulamalarını yapabilirim

 2. okan dedi ki:

  hesabıma giriş yapamıyorum

 3. okan dedi ki:

  giriş yapamıyorum

 4. Nehir dedi ki:

  Hesabım askıya alında. Gerekli tüm bilgileri doğruladım ama acılmıyor. Askıya alma konusunda nasıl yardımcı olabilirsiniz?

 5. Emir dedi ki:

  Twitter şifremi unuttum ben nasıl keresih alah bilirim

 6. Beyza dedi ki:

  Merhaba hesabımın şifresini unuttum numaramı da degistirdigim için ulasamiyorum e posta hesabımı hatırlamıyorum lütfen yardımcı olun nasıl geri açabilirim

  1. başak dedi ki:

   halledebildin mi

 7. Hatice Sena Kocasu dedi ki:

  Twweter hesabım çalındı

 8. Hatice Sena Kocasu dedi ki:

  Tweter hesabımdan çıkış yapıldı

 9. BembeAmet dedi ki:

  Kaybeden hesabını nasıl alabilirsin?

 10. Safiye dedi ki:

  Hesabımı kapatım açmak istiyorum

 11. Murat dedi ki:

  Twitter hesabımı e postan ve şifremi unuttum

 12. Dnndjs kb dedi ki:

  Hesabıma giriş yaparken kimlik doğrulama diyor ne yapmalıyım ?

 13. Taha dedi ki:

  Hesabım Çalındı

 14. Moonlight56778 dedi ki:

  Hesabım açılmıyor

 15. Eliheyder dedi ki:

  Hesap girmiyo